Člen vlády, pokud to není beznadějný idiot, by měl zachovávat úroveň
RSS

Člen vlády, pokud to není beznadějný idiot, by měl zachovávat úroveň

ZUZANA MAJEROVÁ
Co si o tom myslíte? Jaký je rozdíl mezi šibenicemi na demonstraci, za což orgány činné v trestním řízení běžně někoho popotahují, a Putinem v pytli pro mrtvoly na budově ministerstva vnitra?

Žádný, respektive tato Rakušanova nestoudnost je mnohem horší, neboť se jí dopouští coby místopředseda vlády, ministr vnitra a vysoký ústavní funkcionář.
Politika je také o symbolech a akce vzbuzuje reakci. A jsou věci, které se na téhle úrovni prostě nedělají, a už vůbec se neodpouštějí. Netřeba pochybovat, že reakce ruského medvěda v nějaké podobě přijde. A pocítí ji nikoli hloupý Rakušan, nýbrž my, občané naší země.
O Putinovi si můžeme každý myslet, co chceme, ale člen vlády, pokud to tedy není beznadějný idiot, by měl zachovávat jistou úroveň a mít aspoň trochu soudnosti.
Jestliže tohle Vít Rakušan evidentně zcela postrádá, nemá na ministerském postu absolutně co pohledávat. S Ruskem nejsme ve válečném stavu, ani jsme s ním nepřerušili diplomatické vztahy. A diplomacie, byť s nějakou zemí nemusíme mít aktuálně nejlepší vztahy, vždy vyžaduje jistou úroveň. Jenže tohle, co náš nesoudný ministr vnitra předvedl, je tak daleko za čarou, že to dál snad ani nemůže být.
A propos. Kdy na ministerstvo vnitra dorazí policie, aby ministrovi nasadila klepeta? Takhle se to dnes přece dělá, ne? Tak pojďme měřit všem stejným metrem!
Zuzana Majerová

The post Člen vlády, pokud to není beznadějný idiot, by měl zachovávat úroveň first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden