Zbraně, které Západ dodává Ukrajině, jsou prodávány přes šifrovanou aplikaci na Telegramu
RSS

Zbraně, které Západ dodává Ukrajině, jsou prodávány přes šifrovanou aplikaci na Telegramu

Už delší dobu se v různých západoevropských médiích – mainstreamových i alternativních – objevují informace o tom, že se objevily západní zbraně, které jsou zasílány na Ukrajinu, v některých evropských zemích mezi „podsvětím,“ například u muslimských drogových gangů ve Francii nebo u nigerijské mafie v Itálii. Nyní přichází další zpráva – tentokrát z oficiálnějších kruhů, která tento fakt potvrzuje.
Zpráva neuvádí, kdo konkrétně tyto zbraně rozprodává, nicméně je celkem jasné, že přímé poukázání na viníky by současné propagandě příliš neuspělo, takže v tomto směru se velmi mlží…
Na Ukrajině jsou údajně prodávány západní zbraně mezinárodním kupcům prostřednictvím šifrované aplikace pro zasílání zpráv Telegram, včetně hardwaru vyrobeného ve Spojených státech.
Zbraně, které byly údajně shromážděny na Ukrajině během probíhající války s Ruskem, byly nabídnuty k prodeji na kanálech Telegramu, včetně různých druhů automatických pušek a ručních zbraní.
Zbraně, o kterých se říká, že jsou na prodej, zahrnují nejen zbraně ukrajinského původu, jako jsou staré pušky AK-47 ze sovětské éry, ale také americké pušky jako M16 a M4, spolu s dalšími střelnými zbraněmi pocházejícími z členských zemí NATO, jako je ARX 160 A1 vyráběný italskou zbrojařskou společností Beretta,  hlásí  noviny Il Giornale.
Zůstává nejasné, zda zbraně prodávají Ukrajinci nebo Rusové, kteří je v průběhu války sbírali.
Kanadská nevládní organizace Project Ploughshares  varovala počátkem tohoto roku před možností, že zbraně ze Západu by mohly skončit na černém trhu, přičemž výzkumná pracovnice Kelsey Gallagherová uvedla, že existuje reálná hrozba, že ukrajinská vláda potenciálně nemůže kontrolovat všechny tyto zbraně.
„Kdykoli tento konflikt ustoupí… tyto zbraně se jen tak neztratí a nezmizí,“ dodala.
Podle Il Giornale, nelegální obchod se zbraněmi často běží po stejných trasách jako nelegální obchod s drogami, přičemž poznamenává, že radikální islámské džihádistické buňky mohou být v pokušení nakupovat zbraně prodávané prostřednictvím šifrovaných aplikací.
Během prvních dnů ruské invaze na Ukrajinu islámští extremisté vyzývali džihádisty, aby využili války, přičemž teroristická organizace Islámský stát doporučila svým příznivcům využít konflikt ke sběru zbraní, které by mohly být použity například při teroristických útocích.
„Bratrům, stoupencům Islámského státu v Rusku a na Ukrajině: Chopte se příležitosti, bratři, a sbírejte zbraně – protože zbraně byly široce distribuovány civilistům – a pak zaútočte na křižáky,“ naléhal jeden džihádista Islámského státu.
Sympatizant al-Káidy z Jordánska také popsal konflikt jako „božský dar“ pro islám a řekl: „Nechť muslimové vidí tuto válku jako Božský dar muslimům na Ukrajině, v Rusku a na celém světě. Pro ty, kteří o tom uvažují, existují náznaky, že to změní tvář světa, a pokud toho muslimové využijí, bude to velký stavební kámen, který je posune k obnově jejich slávy.“
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden