Všechny názory jsou si rovny, ale…
RSS

Všechny názory jsou si rovny, ale…

BORNOVÁ
Nikdy mě nepřestane překvapovat, jak diametrálně odlišné závěry dokážou lidé vyvádět ze stejné události. A jak moc se nechají při přemýšlení ovlivňovat ideologií, aniž si to sami uvědomují. Každý sám sebe samozřejmě považuje za vrcholně racionálního a logického člověka, bez ohledu na realitu – třeba jako ten bankovní lupič, který si potřel obličej citronovou šťávou a myslel si, že ho to učinilo neviditelným. Z citronu se přece dělá neviditelný inkoust, takže je to logické, ne? Nemohl pak pochopit iracionální policii, která ho při vylupovaní banky nejenže viděla, ale i zatknula.
Podobné “logické” úvahy citronového bankovního lupiče bohužel sleduji všude kolem a čím dál častěji se podobné myšlení dostává do novin skrze takzvané “novináře” a publicisty. Stane se nějaká katastrofa, teroristický čin nebo nehoda a dva lidé dokáží za řešení považovat naprosto opačné protiakce a do krve se kvůli tomu pohádat.
Ale pozor, nečekejte ode mě že napíšu nějaké progresivní “všichni jsou si rovni, všechny názory jsou si rovny”. Tak to právě není – některá řešení opravdu JSOU mnohem lepší než jiná. Někteří lidé opravdu JSOU mnohem více racionální než jiní. Jen to nemá nic společného s jejich sebehodnocením ani s tím, jak se prezentují a jak velký prostor dostávají v médiích.
Aktuálně se například řeší další teroristický čin, při kterém “policií monitorovaný” pakistánský Muslim běhal po London Bridge a útočil na lidi nožem. Dva nevinní lidé jeho kulturní obohacování nepřežili, tři další byli zraněni. V dalším řádění mu zabránili tři stateční kolemjdoucí. Stateční o to víc, že v progresivním Londýně nesmíte mít u sebe ani nožík rybičku nebo šroubovák a tak proti pomatenému ozbrojenému vrahovi použili improvizované pomůcky – hasicí přístroj a ozdobu ze zdi v podobě narvalího klu.
Reakce v mainstreamu na sebe nenechaly dlouho čekat. Od mnoha lidí se dozvídáme, že:

Je to další důkaz, jak je masová migrace prospěšná. Kdyby totiž migrace v aktuální podobě neprobíhala, nebyl by na a mostě ten hrdinný Polák (kdo jiný), který Londýn před šíleným teroristou chránil. Mimochodem, ten pakistánský terorista by tam samozřejmě byl, protože ten už se stihl narodit v Londýně. Logika, áááno?
Je to další důkaz, jak moc špatný by byl brexit. Kdyby totiž úspěšně proběhl, nebyl by tam ten Polák a tak by pakistánský terorista povraždil mnohem více lidí. Logicky.
Je to další z mnoha důkazů, jak skvělé jsou jejich super-přísné zákony proti držení obranných prostředků. Kdyby totiž londýnská policie tak tvrdě nekontrolovala bělochy na držení nebezpečných zbraní jako je pepřák, šroubovák nebo narvalí kel, tak by arabští a černošští přistěhovalci měli mnohem více samopalů. Logicky – pokud máte velké problémy s agresivitou skupiny B, je řešením přísněji kontrolovat mnohem méně agresivní skupinu A, protože u té vám při kontrole nic nehrozí. Jasné?
Smrt dvou lidí a tři zranění dokazují, jak moc zvyšují bezpečnost tvrdé zákony proti držení legálních střelných zbraní bezúhonnými občany. Kdyby totiž zákony v Londýně fungovaly jako třeba ty naše zpátečnické české, tak by ten bezúhonný terorista – který předtím seděl ve vězení a byl “monitorovaný policií” – měl minimálně samopal a osm granátů a mrtvých by bylo určitě víc. Nikdo jiný by zbraň samozřejmě neměl, protože takhle funguje zbrojní průkaz – rozdává se radikálům hned při odchodu z věznice, kteří si na něj mohou pořizovat kulomety a raketomety, kdežto běžní občané ho ani nemají šanci získat. Chápeme?

Kdybych používala logiku  moji  tak bych napsala, že kdyby v Londýně měli podobné zákony na držení zbraní jako my, možná by k celé té tragédii ani nedošlo. Lidé se zbrojním průkazem totiž musí projít vyšetřením zdravotní způsobilosti, musí být bezúhonní a jsou pravidelně testovaní – prakticky tedy patří k nejprověřenějším občanům v zemi. Kdyby měla ta ubodaná holka u sebe pistoli (nic moc víc si u nás na běžný zbroják nepořídíte), mohla se útočníkovi s nožem ubránit. Terorista by samozřejmě neměl sebemenší šanci zbroják dostat.
Nebo bych dokonce napsala, že kdyby migraci řídili racionálněji, pouštěli by do země cizince mnohem opatrněji a sledovali by i to, jak stabilní je země jejich původu, nemuselo by k útoku dojít VŮBEC.
Jenže to by byla jen “ta moje logika” a jak všichni víme, v progresivním světě jsou si všechny názory rovny. Což znamená, že já se absolutně pletu a jsem jen nevzdělaná rasistka, která se řídí “alternativními fakty”, kdežto cokoli co vyplodí nějaký schválený komentátor ČT nebo Respektu je automaticky pravda. Protože takhle funguje moderní rovnost – všechny názory jsou si rovny, ale ty establishmentem povolené jsou vždy pravdivé a všechny ostatní jsou vždy špatné.
Bylo by super, kdybych si jen dělala legraci, ale všechny názory z listu výše jsem opakovaně četla v řadě článků. Naneštěstí nejen v angličtině, ale i v češtině. Bohužel se totiž zdá, že u nás řada (pseudo)elit dělá všechno proto, aby se bezpečnost naší země progresivně posunula směrem k Londýnu.
Braňme se tomu. Pořád ještě máme čas tomu předejít.

ZDROJ

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější