Ožebračování a likvidace lidí i firem
RSS

Ožebračování a likvidace lidí i firem

HANA VRBATOVÁ
Všichni tři hlavní dodavatelé elektřiny ČEZ, E. ON i PRE zdraží milionům lidí elektřinu – debilita vlády Fialového hnusu dostoupila vrcholu.
Dodavatelé chystají elektrošok . Stovky tisíc českých domácností pocítí na přelomu roku skokové zdražení elektřiny. Včera i společnost ČEZ, která má 2,7 mil. zákazníků, zveřejnila nový ceník. Zákazníci si proti současnosti připlatí měsíčně stokoruny, pokud elektřinou netopí, a tisícikoruny, pokud ano. Průměrná domácnost v panelákovém bytě si připlatí 38 %, ta s přímotopem vydá přes 60 % navíc.
ČEZ téměř zosminásobil čistý zisk. Čistý zisk skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku 2022 stoupl na 52,3 mld. Kč z 6,7 mld. Kč ve stejném období před rokem. Za celý letošní rok 2022 firma očekává zisk 65 až 75 mld. Kč. ČEZ je největší energetická firma v zemi. Jejím většinovým akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 % akcií podniku.
Shrnuto vláda Fialového hnusu pokračuje prostřednictvím hlavně (ale nejen) polostátního ČEZu v likvidaci firem i domácností.
Zatímco domácnosti upadají do dluhů, firmy končí, přesunují výrobu, (nejen) hospody zavírají úplně či přechodně, problémy s platbami energií mají města, obce, školy, nemocnice, domovy důchodců, dopravní podniky, sportovní oddíly, vše se zdražuje, inflace dosahuje 20%, ČEZ masivně vydělává a má osminásobné zisky. Je to už VLASTIZRADA, tohle řízené mafiánské ožebračování a ničení České republiky?
Hana Vrbatová
The post Ožebračování a likvidace lidí i firem first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden