Američania tvrdia, že Rusi v Líbyi zostrelili americký moderný dron

Američania tvrdia, že Rusi v Líbyi zostrelili americký moderný dron

Washington 7. decembra 2019 (HSP/ Reuters /Foto:TASR/AP- Ivan Sekretarev)
 
Portál reuters uvádza, že za zostrelením amerického dronu neďaleko Tripolisu stoja Rusi, ktorí podporujú maršála Haftara v boji proti demokratickej a Západom akceptovanej  líbyjskej vláde
Na archívnej snímke veliteľ Líbyjskej národnej armády (LNA) Chalífa Haftar
Pripomíname, že súčasná demokratická líbyjská vláda podporovaná Západom sa dostala k moci zinscenovaným demokratickým štátnym prevratom v roku 2011, pri ktorom demonštranti demokraticky zavraždili Kaddáfiho. Podobne demokraticky a v zrýchlenom režime bol popravený krátko po svojom uväznení aj iracký Saddám a v Haagu zahynul za podozrivých okolností aj srbský prezident Miloševič.
Už sme si zvykli na mainstreamové tvrdenia, že zaostalí ruskí mužíci môžu za všetko zlo vo svete. Zákerne ovplyvňujú prezidentské voľby v USA, snažia sa zákerne vraždiť novičokom, ktorý však evidentne nefunguje, zákerne rozvinuli neviditeľnú armádu na Ukrajine, ktorú nedokázali odfotiť ani americké družice, zákerne podporujú v Sýrii krvavého netvora Asada, ktorý bráni islamským fundamentalistom a teroristom šíriť demokratickú šáríju na Blízkom Východe, zákerne odmietajú uznať za prezidenta venezuelského Guaidóa, ktorého demokraticky zvolili za prezidenta Venezuely na americkej ambasáde.
Okrem toho zaostalí ruskí mužíci zákerne do svojej výzbroje zavádzajú zbrane, ktoré sa nekazia ako Zumwalt či F-35, ich strategické  bombardéry zákerne lietajú rýchlejšie ako najmodernejšie americké stíhačky a navyše zákerne vytvorili rakety, ktoré dokážu dosiahnuť rýchlosť 10 Machov a ktorých ekvivalent ešte ani nezačali Američania vyvíjať, takže Washington stráca páky vybudovať demokraciu podľa vlastných predstáv v Rusku. Ruskí mužíci zákerne pokračujú napriek americkým sankciám v odpore Američanom a spoločne s Číňanmi zákerne koordinujú svoju zahraničnú politiku tak, aby sa to Washingtonu a jeho elitám nepáčilo.

V Líbyi je podľa amerických zdrojov približne 1500 ruských žoldnierov, ktorí pomáhajú Haftarovi. Američania ruských žoldnierov neberú na ľahkú váhu, nezabudli totiž, že ruskí vojaci a ruskí žoldnieri (skupina Vagner) v Sýrii úspešne participovali na vyčistení Sýrie od teroristov. Americký generál Townsend, veliaci americkým silám v Sýrii, tvrdí, že Haftarovi špecialisti nemali kapacity na zostrelenie amerického dronu, takže tento dron museli zostreliť Rusi.
Rusi reagovali slovami, že žiadni oficiálni ruskí príslušníci armády v Líbyi nebojujú, a ak sa tam nachádzajú ruskí žoldnieri, ide o dobrovoľníkov podobných americkej žoldnierskej Academi (bývalý Blackwater), ktorá bojuje momentálne v Afganistane a v Sýrii, kde chránia americké záujmy, pretože americká armáda už Afganistan a Sýriu s výnimkou príslušníkov špeciálnych síl potichu opustila. Takže obviňovania amerického plukovníka Karnsa o účasti Rusov v zostrelení amerického dronu v Líbyi nepovažuje Rusko za relevantné.
Haftar chce vyčistiť Lýbiu od islamistov, do Líbye sa totiž po porážke Islamského štátu v Sýrii záhadným spôsobom presunulo množstvo teroristov Islamského štátu. Ak o tom západné tajné služby nevedeli, tak totálne zlyhali. Veľká časť teroristov Islamského štátu zo Sýrie sa už podľa informácií ruskej tajnej služby presunula do Európy.
Pri svojom čistení Líbye sa Haftar opiera o vojenskú a finančnú pomoc Ruska, Turecka, Spojených arabských emirátov. Americký analytik  Wehrey z Carneigeho inštitútu tvrdí, že na fronte v Líbyi cítiť čoraz silnejšie ruskú vojenskú prítomnosť. Jednotky, ktoré financujú Američania, aby chránili svoje záujmy, majú totiž kvôli moderným ruským zbraniam čoraz vyššie straty. Americký minister obrany Esper nechcel byť konkrétny a priamo neobviňoval Rusko zo zostrelenia amerického moderného dronu, uviedol však, že Moskva sa snaží v Líbyi získať výhodnejšie pozície.
 
Príspevok Američania tvrdia, že Rusi v Líbyi zostrelili americký moderný dron zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější