Hlina Kotlebovi: ĽSNS je „partia úchylákov, ktorí ani nevedia pracovať na počítači“. Ľudia reagujú: „Prejav ako v krčme. Priaznivec liberálneho moru“

Hlina Kotlebovi: ĽSNS je „partia úchylákov, ktorí ani nevedia pracovať na počítači“. Ľudia reagujú: „Prejav ako v krčme. Priaznivec liberálneho moru“

Bratislava 8. decembra 2019 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:Kombosnímka Facebook)
 
Predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba víta stíhania Roberta F. a Andreja K., ktorých obvinila Národná kriminálna agentúra (NAKA) tento týždeň. Zákon by mal podľa neho platiť pre všetkých rovnako a vo všetkých oblastiach života. Robert F. je obvinený z podnecovania rasovej nenávisti a Andrej K. v súvislosti s kauzou okolo jeho firmy KTAG. Líder Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina sa obáva, že NAKA v tejto veci na seba zobrala úlohu „reklamnej agentúry“. Vyhlásili to v dnešnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12
Na snímke vľavo Marian Kotleba vo vranovskej Bazilike, vpravo Alojz Hlina
„Pár mesiacov pred voľbami tu padajú obvinenia. Nie je to štandardné, nie je to dobré, ale je to dôsledkom všetkého, čo sa tu deje,“ myslí si exminister zdravotníctva a vnútra a predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker. Podstata volieb však podľa neho nie je o marketingu, ale o tom, aby si ľudia zvolili zástupcov, ktorí dokážu viesť krajinu. „V tejto súvislosti si preto nemyslím, že treba zmeniť voľbu generálneho prokurátora, ale skôr by sme sa mali vrátiť k zmene volebného systému,“ uviedol Drucker.
Predseda ĽSNS Marian Kotleba súhlasí s tým, že „stíhania a žaloby sa rozbehli doširoka“, strana to však víta. „Ak bol odsúdený Milan Mazurek, očakávame rovnaký postup. Jednoducho, nech zákon platí pre všetkých rovnako, v úplne všetkých oblastiach života,“ povedal Kotleba. Zdôraznil, že ich strana je jedinou spomedzi parlamentných strán, ktorá nie je „namočená“ v korupcii.
Hlina v reakcii na to uviedol, že klub ĽSNS je „partia úchylákov, ktorí ani nevedia pracovať na počítači“ . Kotlebovi vyčítal taktiež to, že jeho strana dostala päť miliónov zo štátneho rozpočtu na činnosť, no jeho poslanci v parlamente nerobia nič.
Na vyjadrenia Hlinu reagovala na sociálnej sieti strana Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP). „Alojz Hlina dnes v relácii O 5 minút 12 nevytiahol konšpiračného pornočervíka ako na TA3 proti Harabinovi, ale vytkol Kotlebovi, že má nadváhu, že nosí kríž na saku, že sa angažuje v oblasti ochrany počatého života, a to aj keď to nemal v programe. Teda inak ako KDH, ktoré to 30 rokov má v programe a pri každom vstupe do liberálnej vlády túto hodnotu zamenila za iné vládne rezorty a dodnes máme vďaka ním platný starý liberálny komunistický zákon a zabíjame deti, ktoré mali  byť pre náš národ prínosom a nevieme byť oporou matkám,“ upozornila strana.
„Počas relácie pán Hlina oslovoval Mariana Kotlebu kresťansky: “tento”, “henten”, “nešťastníci”, “exoti”, “uchyláci.” Tento liberál, ktorý vymenoval za experta KDH Ľuboša Fellnera, ktorý na svojom blogu zagratuloval Írsku za prijatie zákona o potratoch s tým, že už nebude onou zadubenou katolíckou krajinou, ukázal svoju liberálnu nenávisť ku všetkému, čo môže niesť záblesk hodnôt,“ dodali straníci.
Druckera zaráža, kto vlastne Marian Kotleba je. Poukázal predovšetkým na jeho štvorročné pôsobenie na pozícii banskobystrického župana, ktoré považuje za veľmi slabé a zlé.
 
Ľudia reagovali na dnešný prejav Hlinu v RTVS
K svojmu pôsobeniu v relácii RTVS sa následne vyjadril na sociálnej sieti aj Hlina. „Išiel som dnes Kotlebovi povedať do RTVS, čo si o ňom myslím. Možno som to povedal aj za viacerých,“ uviedol a následne položil otázky:
„Ako je vôbec možné, že je taký človek v politike? Kam sme sa to dostali? To sme naozaj stratili pamäť?“
„Dnes som nešiel do diskusie získavať politické body a hrať sa na pekného. Dnes som šiel do televízie o nich povedať pravdu,“ vysvetlil tiež Hlina.
Reakcie ľudí na prejav a vyjadrenia v relácii O 5 minút 12 na seba nenechali dlho čakať. Občania Slovenska na jeho pravdu reagovali slovami:
„Neviem, pán Hlina, ale takto by sa človek, ktorý chce reprezentovať našu vládu nemal správať! Vyzeralo to ako by ste boli v krčme, chceli ste ponížiť Kotlebu no obrátilo sa to naopak!“ uviedol jeden z užívateľov.
„Takto, ako ste sa Vy dnes správali, sa kresťania nesprávajú. Naštudujte si ôsme Božie prikázanie…“ odporučil Hlinovi iný užívateľ.
„Lojzo, jediné čo si dosiahol, že si celému národu ukázal svoje nízke IQ,“ dodal ďalší.
„Hlina zradil všetky kresťanské hodnoty, zahodil svoju masku a ukázal sa ako priaznivec liberálneho moru,“ uviedol iný.
Niektorí reagovali aj pozitívne: Lojzo dobre to bolo, konečne niekto Kotlebovi strhol tu falošnu kresťansku tvár aj napriek tomu, že ťa budú kritizovať. Aj v minulosti bol niekto, kto dokázal porozhadzovať a poprevracať šiatre v chráme a spočiatku to pritomní nechápali. Držím palce v úspešnom boji.“
„Dobre to bolo. Marian dával ľahký úsmev bezbranného,“ dodal iný.
Iní poukázali na vymazávanie príspevkov: „Vymazávať príspevky ? Nezaujíma Vás názor ľudí, hanbite sa a naučte sa správať slušne!!!“
 
Ďalšie témy
Všetci sa však zhodli, že niektoré zmeny v justícii je nevyhnutné urobiť. Kotleba poukázal na nutnosť odpolitizovania volieb generálneho prokurátora, ktorý by mal byť volený obcou sudcov, prokurátorov a tých, ktorí pracujú v oblasti práva a nemal by „visieť na šnúrke“ od politikov. So zmenou voľby generálneho prokurátora Drucker síce nesúhlasil, podotkol však, že by sa mal rozšíriť okruh ľudí, ktorí by sa ním mohli stať. Riešiť by sa podľa neho mala aj súdna rada. Podľa Hlinu „máme čo robiť, aby sme dali veci do poriadku.“
Na margo štátneho rozpočtu sa zhodli, že nie je dobrý, je neudržateľný s nadhodnotenými príjmami a bude potrebné ho opraviť. Hlina si však nemyslí, že by lepším riešením bolo rozpočtové provizórium. Diskutujúci sa nevyhli ani stratifikácii nemocníc, pri ktorej Drucker skonštatoval, že mnohé „dobré veci išli zo stola, lebo to bol len hlúpy boj dokazovania o to, kto tomu velí.“ Hovorili aj o Istanbulskom dohovore či interrupciách.
Diskusnej relácii sa mal pôvodne zúčastniť aj predseda OĽaNO Igor Matovič, pre zdravotné problémy sa však ospravedlnil.
 
Príspevok Hlina Kotlebovi: ĽSNS je „partia úchylákov, ktorí ani nevedia pracovať na počítači“. Ľudia reagujú: „Prejav ako v krčme. Priaznivec liberálneho moru“ zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější