Tragédie v Augsburgu
RSS

Tragédie v Augsburgu

PETR ROBEJŠEK
V pátek 6.12. okolo jedenácté hodiny večer se v bavorském Augsburgu vracely dva manželské páry z návštěvy vánočního trhu. Když přecházely náměstí Königsplatz, tak se setkali se sedmičlenou skupinou mladých mužů. Došlo k hádce, kvůli tomu, že mladíci byli příliš hluční. Oba muži byly těžce zraněni na hlavě a jeden z nich (49 let) zemřel před očima své ženy a druhý (50 let) byl masivně zraněn na hlavě. Obě ženy byly ušetřeny.
Na místě činu jsou kvůli rosto ucímu počtu násilností již skoro rok instalovány tucty videokamer. Bezpečnostní orgány sice měly prakticky okamžitě k dispozici video-záznamy z místa činu, ale přesto policie oznámila, že kvůli “vyšetřovací taktice neoznámí podrobnosti o pachatelích.” V tomto tajuplném duchu informovala také německá média. Zaujal mě Bild-Zeitung, který mluví o tom, že se na místě činu dnes dopoledne ke smuteční tryzně sešli místní hasiči, k nimž oba napadení patřili. Podtitulek zněl: Sešli se v hlubokém smutku nad svým zemřelým kamarádem:” Takže ten člověk nebyl zabit, ale jenom zemřel. To je obvyklé neobratné mlžení, typického proto, jak média o podobných zločinech informuji.

Až v neděli ve čtvrt na čtyři policie oznámila, že zatkla hlavního pachatele a jeho pravděpodobného komplice. Oběma je sedmnáct let jsou policejně známí z minulosti. A veřejnost se také konečně směla dozvědět trošinku více o tom, kdo to je. Hlavní pachatel je prý narozen v Augsburgu, ale má vedle německé ještě “další státní příslušnosti”. Druhý zatčený má “jihoevropskou státní příslušnost” . Takto “rafinovaně” se úřední místa a média snaží uhýbat, aby nemusela vyslovit to, co občany stejně napadlo již v sobotu ráno. Ale politici a médie se zřejmě opravdu domnívají, že komunikace “po kapkách” domácí obyvatele uklidní.
https://www.augsburger-allgemeine.de/…/Getoeteter-am-Koe-wa…

Petr Robejšek


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější