Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.12.2019

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.12.2019
1; A nezapomeň si nadělat do kalhot! Ukrajinský novinář se pochlubil „diverzí na dětském hřišti v Moskvě v „Den ukrajinské armády“. Ukrajinský propagandista Roman Cymbaljuk se opět blýsknul inteligencí a nápaditostí. V Moskevském parku začali operovat ukrajinští partyzáni. Píší na dětských hřištích nápisy „Sláva Ukrajině!“ a kreslí letadélka. Možná v těch místech instalují vysílače, aby se piloti NATO trefili přesně.
2; Krvavá dopravní nehoda v Nižním Novogorodě. Třiačtyřicetiletý řidič Toyoty, která srazila skupinu dětí, seděl generál ministerstva vnitra a jeho syn. Řidič odmítl lékařskou prohlídku.
3; Minské dohody vyžadují upřesnění, říká Zelenského asistent. Když mluvil o Steinmeierově vzorci, řekl Jermak, že se musí stát součástí ukrajinské legislativy.
4; Žhavý bod Doněcké republiky. Co se nyní děje u Gorlovky? Okraje města jsou denně cílem barbarského ostřelování.

5; Velmi silný tým. Zelenskij si s sebou na normandskou čtyřku vezme deset lidí. Během tiskové konference to oznámil tajemník Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny.
6; Smutek v Oděse. Zelenskij udělal kardinální chybu. Vyhlásil smutek v okamžiku, kdy ještě nejsou nalezeny všechny pohřešované osoby, tj. potenciální oběti. Za druhé se nelze ubránit vzpomínce na oběti žhářského útoku z 2. května 2014, za které ani Zelenskij ani tehdejší politické vedení žádný smutek nevyhlašovali.
7; Věřím v efektivitu násilí. Ruský advokát Ilja Novikov předá svůj honorář za obhajobu mladík Jegora, který vyzýval k extremismu, ukrajinským karatelům. Jistě mu nebude vadit, když to násilí, které tak srdnatě hájí, může být časem namířeno proti němu…
8; Skandální vyšetřování: Vojáci ukrajinské armády byli naléhavě hospitalizováni a probíhá pátrání po „kněžkách lásky“. Tyto ženy velitel brigády zval kvůli snižování napětí uvnitř jednotky a odlehčení nepříjemných momentů při sepisování aktů členy různých komisí a inspekcí.
9; Je čas vsadit si na Rusy. Proč nemá smysl spoléhat na Lukašenka? Rusům zbývá naděje, že Lukašenko bude vůči Moskvě střízlivější.
10; Sice prohráli zápas, ale zachránili tonoucí starší ženu. Ruští fotbalisté v samém závěru zápasu uslyšeli volání o pomoc a nedaleko spatřili ženu tonoucí v nádrži s extrémně studenou vodou. V okamžiku vytažení z vody už byla v bezvědomí.
11; Hloupý ukrajinský ministr zahraničí prakticky v debatě o NATO veřejně označil USA a evropské země NATO za teroristy, říká Starikov. Spisovatel Nikolaj Starikov poukázal na nepromyšlená slova ukrajinského politika o tom, že použití síly pro dosažení politických cílů je terorismus. Měl samozřejmě na mysli Rusko, ale cožpak NATO nedělalo totéž v Iráku, Afghánistánu, v Jugoslávii nebo v Libyi? Nepokoušelo se o to v Sýrii? Nebo někdo může a jiný nikoli? Starikov prohlásil, že právě podobná slova vedou k tomu, že ukrajinské politiky Západ nebere vážně, natož aby je pustili mezi sebe.
12; Ohnivé peklo v USA. Desítky tisíc obyvatel byly ve státě Texas evakuovány po výbuších v petrochemickém podniku. Ve vzduchu jsou vysoké koncentrace otravných látek.
13; Podlá válka proti ruskojazyčnému obyvatelstvu v Pobaltí. Estonské úřady plánují uzavření jediné ruské školy ve městě Keila, a to už od příštího školního roku. Byl by takový postup vůči relativně silné národnostní menšině možný v jiné evropské zemi?
14; Chaos ve Francii. Probíhají srážky, miliony lidí obviňují Macrona ze zrady. Philipp Martinez, zástupce odborů: V ulicích je hlučno. Doufám, že okna na Elysejských polích jsou otevřená.
15; Jedno z největších rizik setkání Putina a Zelenského. Prezident má čím dál menší kontrolu nad počínáním Nejvyšší rady. Vnitřní fronta uvnitř Ukrajiny nebude o nic jednodušší než ta vnější – pařížská.
16; Operace „Masakr“. Zvěrstva okupačních jednotek zvláštního určení v Sýrii. Nelidská operace vede i k sebevraždám mezi příslušníky specnazu.
17; Kyjevský futurolog Alexej Tolkačov promluvil o nedobré budoucnosti Ukrajiny. Upřímně řečeno, na to, aby člověk zjistil, že budoucnost Ukrajiny nebude růžová, nemusí být futurologem.
18; Byl zadržen podezřelý z krvavé dopravní nehody s dětmi v Nižním Novgorodu. Včera v Nižním Novgorodu v důsledku strašlivé havárie bylo zraněno devět školáků ve věku 14 až 15 let a dva dospělí.
19; Depresivní nálady u Rusů dostaly své vysvětlení. Málo slunce, k tomu ještě zima… V zimě se nálady mnoha lidí rychle zhoršují. A nejde jen o psychologii, ale i o biochemii.
20; Tři ruské vlajky nad stupni vítězů. Ruské krasobruslařky zvítězily ve finále Gand Prix v Turíně. Aljona Kostornaja zvítězila a navíc překonala dva světové rekordy.
21; Jaká integrace? Puškov komentoval sobotní nezákonná shromáždění v Minsku proti integraci s Ruskem. To si ti běloruští naivové myslí, že na ně v Evropské unii a NATO čekají s otevřenou náručí? Jaký mají důvod si myslet, že dopadnou lépe než Ukrajina?
22; Donbas se vrátí tam, kam se vrátil Krym, říká bývalý poslanec Nejvyšší rady. Současná Ukrajina nechápe, komu vděčí za území, natož aby pociťovala vděk, prohlásil Alexej Žuravko.
23; Tak to je tedy obrat… Pentagon je znepokojen rostoucími sympatiemi k Rusku mezi vojáky. Podle sociologického výzkumu 46% dotázaných vojáků a členů jejich rodin považuje Rusko za spojence USA.
24; Za nemocnicí v Záporoží byla objevena velká hromada čerstvých kostí. Nešlo však o pozůstatky pacientů, nýbrž o kosti hovězí. Přesto nález vyvolal velké pozdvižení. Proč si pro složení smradlavého nákladu vybrali zrovna místo bezprostředně u nemocnice?
25; Zelenskij prohlásil, že se s MMF dohodl na 5,5 miliardách dolarů. Dosavadní zprávy ale hlásí, že mise MMF odjela 23. listopadu z Ukrajiny bez uzavřené dohody…
26; Kolektivní šílenství a „ukrajinský syndrom“. Vojáky ukrajinské armády po stovkách posílají na nucené psychiatrické vyšetření. Dokonce ani psychika relativně otrlých karatelů nevydrží ta zvěrstva, která jsou páchána v Donbasu.
27; Vědci definovali tři fáze stárnutí. První začíná už v 34 letech věku, další v 60, poslední v 78 letech. Souvisí to se změnami u bílkovin v kapalné části krve.
28; Plody majdanů a nezávislosti. Opotřebení příměstských elektrických vlakových souprav dosáhlo svého vrcholu. Od počátku roku 2019 bylo zaregistrováno už šest případů samovolného vzniku požárů u tohoto typu dopravních prostředků.
29; Sprostoty a hrozby. Kolomojskij hájí svého syna. K incidentu došlo po zápasu mezi basketbalovými týmy Dněpropetrovska a Kyjeva.
30; Ukrajina by se už konečně měla vzdát Donbasu. Kyjev dostal ránu nožem do zad od západního tisku. Odchod Donbasu by dokonce měli považovat za „dar Boží“.
31; V USA byla spuštěna na vodu letadlová loď John Kennedy. Nejnovější americká letadlová loď typu „Gerald Ford“ byla spuštěna na vodu.
32; Druhý den minského polomajdanu. Demonstranti jdou k ruskému velvyslanectví. Druhý den po sobě vyšli v běloruském hlavním městě zástupci opozice a odpůrci integrace s Ruskem do ulic.
33; Letadla ukrajinské armády poprvé za dvacet let dokázala natankovat ve vzduchu. Tato událost je na Ukrajině oslavována jako obrovské vítězství.
34; Porošenkův Majdan proti Zelenskému. Co se děje v Kyjevě? Magické kolo dějin na Ukrajině se otočilo o celou jednu obrátku. A v centru Kyjeva se už pomalu rozhořívá nový majdan. Ozývají se hlasy, aby Zelenského vyštvali do Rostova jako Janukoviče.
35; Byla zveřejněna témata, o kterých se bude mluvit v Paříži. Hrozí pachuť zklamání. Ukrajinci jsou již připravováni na zradu po setkání v normandském formátu.
36; Stýskalo se mi po vás. Sofia Rotaru se obrátila na své ruské fanoušky. Národní umělkyně SSSR Sofia Rotaru přece jen přijela do Ruska a vystoupila na festivalu Píseň roku v Moskvě. Poměrně značný rozruch vyvolalo její vystoupení v roce 2014 pod ukrajinskou vlajkou a s výkřiky „Sláva Ukrajině“ a o čtyři roky později její neúčast v době Porošenkem vyhlášeného „válečného stavu“. Za zpěvačku se ale tenkrát postavila například Natalja Poklonskaja, která vyzvala, že politické postoje nic nemění na kvalitě jejího umění.
37; Opilé účastníky ATO bude odchytávat speciální komise. Jen za uplynulých 24 hodin bylo zaregistrováno přes 150 případů konzumace alkoholu a drog ozbrojenci z ukrajinské armády v zóně OOS (ATO).
38; Ukrajinská armáda hlásí ztráty v Donbasu. Ukrajinští okupanti už tradičně obvinili vojáky Donbasu z ostřelování.
39; Lukašenko vyjádřil soustrast Zelenskému v souvislosti s nedávnou tragédií v Oděse. Informuje o tom tisková služba běloruského prezidenta.
40; Nejvyšší představitel jednoho okresu v Chakasii (jedna z republik RF ležící poblíž hranic Kazachstánu a Mongolska) zachraňoval štěně a srazilo ho auto, Innokentij Strjapkov byl hospitalizován s úrazem hlavy a otřesem mozku.
41; Může bouchnout ukrajinská jaderná elektrárna? Ohrožující krize v jaderné energetice Ukrajiny. A potřebuje vůbec Ukrajina jadernou energetiku?
42; Zajímavé srovnání: V okamžiku, kdy se Vladimir Putin dostal k moci (rok 1999), bylo v Rusku 1 milion a 60 tisíc vězňů. A dnes? Polovina! Pouhých 530 tisíc (listopad 2019). Takový je to „nelidský a krvavý režim“… Je dobré si občas připomenout tvrdá fakta, která se na hony liší od liberální propagandy. I když dlužno uznat, že je to pořád o dvě třetiny více než v ČR (v přepočtu na počet obyvatel). Ve srovnání s podílem osob vězněných v USA jich v ruských věznicích sedí méně než polovina…
43; Na Porošenka na vlastním „majdanu“ házeli vejce. Účastníci protestu se pokusili „lynčovat“ Porošenka přímo na místě.
44; Blbý as blbější. Kandidát matematicko-fyzikálních věd Vakarčuk si popletl Galilea s Archimédem. Velký „matematik“ zapomněl látku sedmé třídy…
45; Kaščenkova brigáda zaútočila na předměstí Gorlovky. Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky.
46; Šokující Moskva. Bývalý politický vězeň Jevgenij Mefjodov, který byl vězněn v Oděse a propuštěn v rámci výměny zajatců, se podělil o své dojmy z Moskvy. Za dobu, co Moskvu neviděl, jsou ulice daleko čistší, zmizely nálevny a podezřelé směnárny. Ubylo dopravních zácp a lidé přestali parkovat svá auta tak, že jiná nemohou vyjet. O to se postarala skvěle fungující odtahová služba.
47; Na novém Majdanu v Centru Kyjeva slibují, že pošlou Zelenského do Rostova úplně stejně jako kdysi Janukoviče. Účastníci protestu v centru Kyjeva vybídli Zelenského, aby dokázal, že není „jen tak někdo“, jak o sobě svého času sám prohlásil.
48; V centru Kyjeva se rozhořel neonacistický majdan. Akce probíhá dnes večer přímo před budovou prezidentské kanceláře. Policie zatím reaguje velice vlažně.
49; V Rusku pokračuje „fanouškovský protest“ Akci pořádanou sportovními fanoušky podpořili i 6. prosince na stadionu Gazprom Arena.
50; Krym i Donbas se chtěli vrátit k Rusku už v roce 1991, ale byli odmítnuti. Bylo zveřejněno svědectví Jelcinova hlavního úředníka. Delegace z Krymu, Doněcka a Luganska už v roce 1991 žádali, aby byly jejich regiony přičleněny k Rusku.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější