Kiska opäť hovorí o potrebe vzniku Bloku zmeny, obáva sa vlády Smeru s kotlebovcami

Kiska opäť hovorí o potrebe vzniku Bloku zmeny, obáva sa vlády Smeru s kotlebovcami

Bratislava 11. decembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Exprezident a líder strany Za ľudí Andrej Kiska v príspevku na sociálnej sieti uviedol, že za veľké riziko považuje to, že Robert Fico nevylúčila z povolebnej koalície spoluprácu so stranou ĽSNS
Na snímke Andrej Kiska
„Vláda, v ktorej by boli fašisti, by bola katastrofa pre Slovensko.“ Podľa Kisku je problémom, aj keď premiér Pellegrini hovorí, že on by s Kotlebom nevládol, že túto možnosť zatiaľ nevylúčil Robert Fico.
„A vieme, kto Smer riadi a koho poslanci poslúchajú. Videli sme to pri hlasovaní o volebnom moratóriu na prieskumy, pri hlasovaní o reforme nemocníc, aj pri voľbe ústavných sudcov. Premiér chcel iné, ako predseda Smeru a vždy bolo podľa F ica,“ tvrdí Kiska, podľa ktorého má Fico jediný v strane silu a autoritu.
„Preto musíme urobiť všetko preto, aby vznikol Blok zmeny. Vládu Smeru s fašistami nesmieme dovoliť,“ dodal na záver.
Premiér Petre Pellegrini podobné Kiskove tvrdenia odmietol ešte v nedeľu v diskusnej relácii Na telo, kde boli obaja hosťami a vyhlásil , že Smer-SD nikdy nebude spolupracovať s kotlebovcami a nikdy s nimi nevytvorí žiadnu koalíciu. Všetko ostatné považuje za obyčajné lži.
 
Blok zmeny
Zvláštne je, že Andrej Kiska v príspevku hovorí o potrebe vzniku Bloku zmeny. V novembri tohto roka sa ale rozhodlo, že Blok zmeny nevznikne, pretože sa „demokratická opozícia“ nedohodla na spoločnej koalícii.
O spoločnej koalícii vtedy rokovali Andrej Kiska, Richard Sulík, Michal Truban a Miroslav Beblavý.
„Andrej Kiska odmietol štvor- aj päťkoalíciu,“ povedala po rokovaní hovorkyňa koalície Progresívne Slovensko (PS)-Spolu Silvia Hudáčková
Zástupcovia Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) už pred tým však avizovali, že sa rokovaní o možnej koalícii nezúčastňujú a naďalej platí víkendové rozhodnutie vedenia strany o samostatnom postupe do volieb.
Podľa medializovaných informácií dostal Kiska na rokovanie mandát od predsedníctva a práve on mal trvať na 6-stranovej koalícii a teda že v koalícii má byť aj KDH.
Tatiana Stará
 
Príspevok Kiska opäť hovorí o potrebe vzniku Bloku zmeny, obáva sa vlády Smeru s kotlebovcami zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější