Soudce nařídil Faucimu a dalším nejvyšším představitelům, aby svědčili pod přísahou
RSS

Soudce nařídil Faucimu a dalším nejvyšším představitelům, aby svědčili pod přísahou

Dojde konečně k odsouzení hlavních zločinců, kteří neřídili covidismus a cenzuru jen v USA, ale v celém světě? Zdá se, že alespoň v případě Fauciho se již vše začíná rozjíždět.
Fauci má vypovídat zejména ohledně cenzury, kterou na jeho popud zaváděli nejen v USA, ale po celém světě, tedy i v EU, kde stále tato cenzura v otázce covidismu pokračuje. A to i přesto, že jsou mnohdy cenzurované informace pravdivé, zatímco jasné lži jako ty o „bezinfekčnosti očkovaných“ protlačují do popředí.
Ve všech zemích by však museli být zároveň potrestáni i všichni řadoví cenzoři, což jsou většinou zakomplexovaní ubožáci, jimž dělá v prvé řadě dobře, když mohou škodit a udávat. Každý totalitní režim podobné kreatury potřebuje a zdá se, že v současné době se jim nebývale daří.
Pokud by však zakázali cenzuru v USA, je možné, že totéž se přenese i do evropských kolonií a tyto kreatury si budou muset své sklony k udavačství ukájet jiným způsobem.
V USA jim ovšem začíná zvonit hrana, neboť z Twitteru již byli cenzoři po nástupu Muska propuštěni a zdá se, že se to brzy bude týkat i dalších sociálních médií. To tedy v případě, že Fauci soud na celé čáře projede.
Dokonce i soudce uznal, že Fauci by měl vypovídat pod přísahou. Panovaly sice obavy, že po prohře republikánů v boji o Senát se vše zamete pod koberec, nicméně právě ti, kdo na něho žalobu podali, nakonec byli zvoleni. A podstatný byl zřejmě i názor samotného soudce, který rozhodl ve prospěch žalobců…
Federální soudce rozhodl, že Fauci musí pod přísahou dosvědčit, že spolupracoval s velkými technologickými společnostmi na umlčení určitých názorů během pandemie COVID-19.
Omezení svobody projevu byla zvláště výrazná během pandemie COVID-19, kdy bylo vynaloženo veškeré úsilí k zákazu veřejné diskuse a informací, které byly v rozporu s oficiálním narativem. V létě 2022 podali generální prokurátoři Missouri a Louisiany žalobu na federální vládu, včetně Dr. Anthony Fauciho, ředitele Národního institutu alergií a infekčních nemocí (NIAID).
Žaloba tvrdí, že americká vláda se dohodla s velkými technologickými giganty Twitter, Meta (Facebook), YouTube, Instagram a LinkedIn, aby cenzurovaly určitá hlediska tím, že je označila za „dezinformace“. V září 2022 federální soudce nařídil Faucimu a dalším úředníkům, aby předali e-maily týkající se pěti společností sociálních médií.
Fauci zpočátku odmítl s odůvodněním, že komunikace je chráněna úředním tajemstvím. Soudce ale nařídil, že dokumenty musí být předány do 21 dnů. Faucimu bylo také nařízeno, aby v plném rozsahu odpověděl na otázky položené žalobci. Mary Holland, prezidentka a generální rada pro ochranu zdraví dětí, uvedla:
„Zatím Dr. Fauci jednal pod rouškou ‚nedotknutelnosti‘ a věřil, že stojí nad zákonem. Asi nečekal, že se jeho emaily dostanou na veřejnost. Můžeme si jen představit, co tato tranše e-mailů pravděpodobně o Dr. Fauciho brutální cenzuře odhalí – nebude to nic příjemného.“
Nyní šel federální soud o krok dále a rozhodl, že Fauci a další úředníci musí svědčit pod přísahou, pokud se dohodli s Big Tech na cenzuře určitých uživatelů.
Původní žalobu podali v květnu 2022 generální prokurátor Missouri Eric Schmitt a generální prokurátor Louisiany Jeff Landry. Společné prohlášení o svědecké výpovědi uvedlo:
„Žalobci tvrdí, že se obžalovaní dohodli se společnostmi sociálních médií a/nebo je donutili potlačit neoblíbené řečníky, názory a obsah na platformách sociálních médií tím, že obsah označili za „dezinformace“ a „nepravdivé informace“.
Žalobci tvrdí, že potlačování nepopulárních mluvčích, názorů a obsahu představuje vládní opatření a porušuje právo žalobců na svobodu projevu v rozporu s prvním dodatkem Ústavy Spojených států amerických.
Je uvedeno několik příkladů potlačování svobody projevu. Mezi nimi:
Příběh notebooku Huntera Bidena před prezidentskými volbami v roce 2020 – Důkazy nalezené na Hunterově notebooku naznačují, že pomohl zajistit „miliony dolarů“ pro Metabiotu, americkou společnost na Ukrajině zaměřenou na výzkum smrtelných patogenů, jak potvrdila ruská vláda na tiskové konferenci 24. března 2022.
Kromě toho je jedním z investorů Metabiota Rosemont investiční fond Seneca, který spravuje Hunter Biden.
Metabiota je také klíčovým partnerem v programu PREDICT USAID, který financoval laboratorní vybavení ve Wuhanském virologickém institutu (WIV) v Číně prostřednictvím grantů pro EcoHealth Alliance, a Shi Zhengli, hlavní výzkumník koronavirů na WIV, také spolupracoval s PREDICT. Média však tuto pravdivou informaci z velké části odmítla jako dezinformaci.
Daniel Schmidt, nováček na Chicagské univerzitě a dopisovatel pro studentské noviny The Chicago Thinker, dokonce konfrontoval Anne Applebaumovou, pracovnici The Atlantic, ohledně ovlivňování médií:
„V roce 2020 jste napsala: ‚Samozřejmě, ti, kteří žijí mimo bublinu Fox News, nemusejí nic vědět o Hunteru Bidenovi‘, samozřejmě s odkazem na jeho laptop. Průzkum později zjistil, že 16 % voličů Joea Bidena by volilo jinak, kdyby věděli, co je na notebooku.
Nyní samozřejmě víme, že New York Times potvrdily, že obsah je pravý. Myslíte si, že média jednala nesprávně, když okamžitě odmítla laptop Huntera Bidena jako ruskou dezinformaci, a co se z toho můžeme naučit, abychom zajistili, že to, co nazýváme dezinformacemi, je skutečně dezinformace a ne realita?
Prohlášení týkající se teorie laboratorních úniků – původu COVID-19 – Žalobci tvrdí, že Fauci cenzuroval prohlášení o velké vědecké důvěryhodnosti a obrovském potenciálním celostátním dopadu. To zahrnuje informace, že COVID-19 byl výsledkem úniku z laboratoře v čínském Wu-chanu.
Jednou z nejdůležitějších částí propagandy je „Proximální původ SARS-CoV-2“, článek publikovaný v Nature Medicine v březnu 2020, který se stal vynikajícím „důkazem“, že SARS-CoV-2 má přirozený původ a nemůže pocházet z laboratoře. Později se ukázalo, že za šířením této dezinformace o přirozeném původu viru stáli Fauci, šéf Wellcome Trust Jeremy Farrar a Dr. Francis Collins, ředitel NIH.
Jak informovala organizace Children’s Health Defense:
„Pokud je teorie o úniku z laboratoře správná, znamenalo by to, že Fauci může být zapojen do financování výzkumu virů, které způsobily pandemii COVID-19, která zabila miliony lidí po celém světě,“ uvedli žalobci. Je to proto, že financoval riskantní výzkum „gain-of-function“ ve Wuhanském virologickém institutu prostřednictvím zprostředkovatelů, jako je EcoHealth Alliance.
Koncem ledna 2020 a začátkem února 2020 byl Fauci také v kontaktu s generálním ředitelem Facebooku Markem Zuckerbergem, aby projednal vládní reakci na COVID-19. Facebook podle žalobců poté údajně přistoupil k cenzuře teorie úniku z laboratoře.
Informace o účinnosti roušek a lockdownech COVID-19 – V tomto případě jsou dva žalobci, Dr. Jay Bhattacharya a Dr. Martin Kulldorff, spoluautoři Velké Barringtonské deklarace, která vědecky kritizovala dopad rozšířených lockdownů v reakci na COVID-19.
Collins poslal Faucimu e-mail s prohlášením: „Musí dojít k rychlému a plošnému uvolnění.“ Fauci poté začal prohlášení veřejně kritizovat a označil jej za „naprostý nesmysl“ a „směšné“.
The New Civil Liberties Alliance (NCLA), strana žaloby a zastupující Bhattacharyu a Kulldorffa, uvedla:
„Na příkaz federální vlády platformy sociálních médií opakovaně cenzurovaly klienty NCLA za vyjádření názorů na tyto platformy, které byly v rozporu s vládou schválenými názory na omezení Covid-19. Tato zákeřná cenzura byla přímým důsledkem probíhající kampaně federální vlády za umlčení těch, kdo vyjadřují názory odlišné od názorů Bidenovy administrativy.
Veřejné hrozby ze strany vládních úředníků, že budou penalizovány společnosti sociálních médií, které neplní jejich příkazy, ukazují tuto souvislost, stejně jako e-maily od Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Ministerstva pro vnitřní bezpečnost (DHS) adresované společnostem sociálních médií, které byly teprve nedávno zveřejněny.“
Fauci musí svědčit pod přísahou
Žádost o svědectví byla podána 10. října 2022. „Po odhalení dokumentace tajného vztahu mezi Bidenovou administrativou a společnostmi na sociálních sítích za účelem cenzury svobody projevu jsme okamžitě podali návrh na výpověď těchto úředníků pod přísahou,“ uvedl Schmitt v tiskové zprávě.
„Je nejvyšší čas vrhnout světlo na tento cenzurní podnik a donutit tyto úředníky, aby se vyrovnali s americkým lidem, a toto rozhodnutí nám to umožní. Budeme i nadále naléhat na pravdu.“ Kromě Fauciho byli k svědectví povoláni i další úředníci, včetně:
Bývalá tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová
Ředitel pro digitální strategii Bílého domu Rob Flaherty
Lékař generálního štábu Dr. Vivek Murthy
Ředitelka CISA Jen Easterlyová
Zvláštní agent dohledu FBI Elvis Chan
 
Svědectví budou zahrnovat mnoho příkladů tajných dohod odhalených prostřednictvím e-mailové výměny. Dalším příkladem je bývalý reportér New York Times Alex Berenson, který byl rovněž obětí cenzurní hysterie; jeho twitterový účet byl pozastaven za zveřejnění těchto vědecky správných informací o injekcích COVID-19:
„Nebrání to infekci.  Neberte to jako vakcínu. V nejlepším případě si to představte jako terapeutikum s omezenou účinností a strašlivým profilem vedlejších účinků, které je třeba podávat PŘED onemocněním. A my to chceme nařizovat? To je šílenství.“
Berenson podal žalobu na Twitter za to, že označil tweet za zavádějící a smazal jeho účet. Případ byl od té doby vyřešen a Twitter uznal, že tweety neměly vést k zákazu. Když byl jeho účet znovu aktivován, Berenson tweetoval přesně stejnou zprávu, která tentokrát nebyla klasifikována jako „dezinformace“.
Nyní však vyšlo najevo, že do Berensonova suspendování byl zapleten Fauci. Společné prohlášení žalobců znělo: „Dr. Fauci veřejně popsal Berensonovy názory na vakcíny jako „otřesné“. Prezident Biden následoval kroky Dr. Fauciho a vydal prohlášení, že „zabíjejí lidi“ tím, že necenzurují „dezinformace“ o vakcínách, což přimělo Twitter k trvalému zákazu Berensona na své platformě.
Zazní konečně pravda?
Žádost o svědectví uvedla tři důvody, proč by měl být Fauci vyslýchán pod přísahou:
Odmítl potvrdit své vlastní odpovědi na výslechy pod přísahou; místo toho odpovědi NIAID poskytla Dr. Jill Harperová, která nebyla ve stížnosti uvedena. Fauci neposkytl čestná prohlášení týkající se jeho komunikace s platformami sociálních médií.
I když Fauci může prokázat, že nekomunikoval s platformami sociálních médií, existují přesvědčivé důvody k domněnce, že Dr. Fauci jednal prostřednictvím prostředníků a jménem ostatních, aby podnítil cenzuru důvěryhodných vědeckých názorů na sociálních sítích.
Fauciho důvěryhodnost ohledně dezinformací COVID-19 je zpochybňována od roku 2020. Žalobci uvádějí, že Dr. Fauci učinil veřejná prohlášení o účinnosti roušek, procentuálním podílu populace potřebné pro imunitu stáda, financování výzkumu virů „zvýšení funkčnosti“ ve Wu-chanu ze strany NIAID, teorii „laboratorního úniku“ a dalších. Žalobci naléhají, aby jeho komentáře k těmto důležitým otázkám byly relevantní pro projednávanou věc a byly dalším důvodem, proč by Dr. Fauci měl být vyslýchán pod přísahou.“
 
Dne 22. srpna 2022 Fauci oznámil, že v prosinci odstoupí ze svých postů ředitele NIAID – z pozice, kterou zastával 38 let – a hlavního lékařského poradce Bílého domu. To je zajímavý časový bod, neboť k Fauciho oznámení došlo jen pár hodin poté , co republikánský Senátor ohlásil, že po volbách odhalí covidové lži.
Zdá se, že Fauci čeká, než noví republikánští členové Kongresu usednou na svá místa, a pravděpodobně spoléhá na soukromý pátý dodatek, pokud by se republikáni rozhodli prozkoumat jeho roli v pandemii. Toto prohlášení by to mohlo změnit a přinést tolik potřebnou ochranu právu Američanů na svobodu projevu. Jak uvádí NCLA:
„Vládní cenzury se dosahuje prostřednictvím různých mechanismů, od přímých zákazů, dočasných zákazů, „stínových zákazů“ (kde často nejsou uživatel ani jeho publikum upozorněni na potlačení projevu), deboosting, deplatformování, demonetizace, stačí omezit přístup k obsahu, požádat uživatele o smazání obsahu a uložit upozornění, která pro přístup k obsahu vyžadují kliknutí.
Mezi tyto metody patří také dočasné nebo trvalé vyloučení neoblíbených mluvčích.
Tento typ cenzury, který se dostává k jádru toho, co má první dodatek chránit – svobodu projevu, zejména politického projevu – je nezákonným vládním opatřením. Federální vláda rozhoduje o tom, čí hlasy a myšlenky mohou být vyslyšeny a čí hlasy a myšlenky je třeba umlčet.
Tato vládní akce také zbavuje Američany jejich práva slyšet názory těch, kteří jsou umlčováni – důsledek práva na svobodu projevu podle prvního dodatku. Vládní politika, která nutí společnosti sociálních médií cenzurovat názory oponentů, by měla být postavena mimo zákon a okamžitě zastavena.“
Článek ve  formátu PDF
K článku jen dodávám, že totéž se děje i v zemích EU, kde se má  ohledně cenzury velmi výrazně přitvrdit. Není na čase i zde žalovat všechny cenzory – od těch v Bruselu až po jedince, kteří práskají jen tak „pro škodolibou radost?“
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Soudce nařídil Faucimu a dalším nejvyšším představitelům, aby svědčili pod přísahou se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden