Zdá sa, že každá sranda, ale aj sloboda slova dnes končí. Súd vzal Vaského aj Daňa do väzby

Zdá sa, že každá sranda, ale aj sloboda slova dnes končí. Súd vzal Vaského aj Daňa do väzby

Bratislava 16. decembra (TASR/HSP/Foto: TASR)
 
Neúspešný prezidentský kandidát Martin D. a aktivista Rudolf V. idú do vyšetrovacej väzby. Rozhodol o tom sudca Okresného súdu Bratislava I z obavy, že budú pokračovať v trestnej činnosti. TASR o tom informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Po dnešnom rozsudku, keď špecializovaný súd v Pezinku uznal Tibora E. Rostasa vinným z trestného činu hanobenia národa, tak dostala sloboda slova ďalšiu ranu.
Na snímke vľavo Rudolf Vaský a vpravo Martin Daňo
„Obvinení aj prokurátor podali sťažnosť, o ktorej bude po doručení rozhodovať Krajský súd v Bratislave,“ uviedol Adamčiak. Ten spresnil, že sa prokurátor odvolal pre to, že v prípade oboch obvinených súd neakceptoval kolúzne a útekové dôvody väzby, ale iba preventívne. Obvinení Vaský a Daňo tak strávia Vianoce a s najväčšou pravdepodobnosťou aj Nový rok vo väzobnej cele. Obvinení sa tiež odvolali. Súd doručí svoje rozhodnutie, do 10 dní. Potom Krajský súd v Bratislave bude rozhodovať o odvolaní. Lehotu nemá určenú. Má konať bez zbytočného odkladu, ale nie je pravdepodobné, že by rozhodnutie urobil ešte pred Novým rokom
„Z nášho pohľadu ide o prísne rozhodnutie,“ komentoval rozhodnutie súdu obhajca obvinených Marek Para. Obvinenie samotné komentovať nechcel, avšak uviedol, že jeho klienti často komentujú háklivé témy. Vaský s Daňom sa často vo svojich videách púšťajú do tém, ktoré sú veľmi háklivé. Odhaľujú rôzne kazy, pričom sa však správajú veľmi extravagantne a často aj vulgárne.
Vyšetrovateľ NAKA oboch obvinených obvinil za opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách.
Martinovi D. bolo vznesené aj obvinenie ako samostatnému páchateľovi. „V prípade jedného skutku mu bolo vznesené obvinenie aj za prečin podnecovania,“ podotkla polícia.
Obaja obvinení sa podľa vyšetrovateľa dopúšťali páchania takýchto skutkov verejne prostredníctvom internetu. Vzhľadom na prebiehajúce úkony sa polícia nemôže vyjadrovať k obsahovej stránke stíhaných skutkov ani k dôvodom navrhovanej väzby.
NAKA oboch obvinených zadržala v piatok 13. decembra. Martin D. čelí tiež obvineniu zo spáchania daňového podvodu.
 

 
Príspevok Zdá sa, že každá sranda, ale aj sloboda slova dnes končí. Súd vzal Vaského aj Daňa do väzby zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější