V Brazílii hrozí občanská válka: Levicový Nejvyšší soud chce odvolat ministra obrany za to, že řekl pravdu o ukradených volbách
RSS

V Brazílii hrozí občanská válka: Levicový Nejvyšší soud chce odvolat ministra obrany za to, že řekl pravdu o ukradených volbách

Den co den vyráží v Brazílii davy lidí do ulic, přičemž v úterý jich byly při prozatím největších protestech více než 3 miliony. Protestují proti ukradeným volbám, jejichž manipulace měly být na žádost ministra obrany (volby jsou v Brazílii pod dohledem armády, která také podává případné námitky na průběh voleb) vyšetřeny.
Jenže Nejvyšší soud je obsazen lidmi dosazenými před lety tehdejším prezidentem Lulou, což znamená, že je i v jejich zájmu vyšetřování volebních manipulací zabránit. Vše tedy spěje tam, kam dospěly před dvěma lety i americké volby. Veškeré stížnosti mají být zameteny pod koberec.
Zatímco statisíce až miliony  lidí v Brazílii i nadále vycházejí do ulic na protest, zkorumpovaný levicový hlavní soudce Alexandre de Moraes chce sesadit ministra obrany za to, že řekl pravdu o ukradených volbách. Hrozí konflikt mezi pro-Lulovým nejvyšším soudem a pro-Bolsonarovou armádou.
Levicový hlavní soudce Alexandre de Moraes, který v první řadě umožnil odsouzenému defraudantovi Luizi Inácio Lula da Silvovi kandidovat na prezidenta, chce, aby byl sesazen ministr obrany generál Paulo Sergio Nogueira.
Alexandre de Moraes má ve středu 16. listopadu. zaslal žádost náměstka soudce Marcela Calera úřadu generálního prokurátora o odvolání ministra obrany, uvádí O Antagonista.
Dne 10. listopadu předložilo ministerstvo obrany, jak ukládá zákon, svou zprávu o volbách z 30. října Nejvyššímu volebnímu soudu s tím, že „nelze vyloučit, že elektronický volební systém neobsahuje malware, který by mohl ohrozit jeho funkci.“
document.createElement('video');
https://necenzurovanapravda.cz/wp-content/uploads/2022/11/ssstwitter.com_1668691467268.mp4
Nejvyšší soud namísto vyšetřování obvinění obvinil zprávu z ohrožení fyzické bezpečnosti občanů, kteří byli nedobrovolně vybízeni k protestu. Zdůvodnění zní, jako by Brazilci, jichž se na Den republiky 15. listopadu sešly v ulicích více než 3 miliony, na protest proti krádeži voleb, ve skutečnosti nevěděli, co dělají.
Nejvyšší soud, jehož zaměstnanci jsou Lulovi kumpáni, popsal masivní pouliční protesty proti jejich kandidátovi za podvodné a za „porušení ústavy“. A to i přesto, že v Brazílii nyní  dochází k pravděpodobně největšímu lidovému povstání v dějinách země.
„Největší obavou je, že někdo na ministerstvu obrany podpoří tento převrat,“ řekl de Moraes a obvinil generála Nogueiru z „podpory tohoto hnutí, které poškozuje demokracii.“
Liberální strana (PL) Jaira Bolsonara předložila vlastní zprávu o možném volebním podvodu a zjistila, že nelze vyloučit manipulaci s digitálními hlasovacími přístroji. PL se proto obrátí na Nejvyšší volební soud (TSE), aby volby zrušil.
Pokud by zkorumpovaný Nejvyšší volební soud případ zamítl, může úřadující prezident případ postoupit vojenskému soudu. Mezi brazilskou armádou, která podporuje Jaira Bolsonara a demonstranty, a krajně levicovou justicí, hrozí další eskalace.
Mimochodem, všímáte si Lulovy rétoriky? Nepřipadá vám podobná jako rétorika Fialy a dalších bruselských poskoků z naší ukrajinské vlády? Ta dehonestace odpůrců a ohánění se demokracií, která je oběma těmto totalitářům cizí, je jako „přes kopírák.“
Jak je vidět, tak tito lokajští politici jsou stejní a ani nezáleží na tom, že jsou z opačného konce planety. Jejich loutkovodiči jsou však totožní….
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek V Brazílii hrozí občanská válka: Levicový Nejvyšší soud chce odvolat ministra obrany za to, že řekl pravdu o ukradených volbách se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden