Čarnogurský dúfa, že ak by boli na programe dňa základe NATO či USA na Slovensku, ľudia vyjdu do ulíc a vyjadria nesúhlas
RSS

Čarnogurský dúfa, že ak by boli na programe dňa základe NATO či USA na Slovensku, ľudia vyjdu do ulíc a vyjadria nesúhlas


Bratislava 22. decembra 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA-Diana Černáková)

 

Bývalý predseda vlády Ján Čarnogurský v rozhovore pre Parlamentné listy hovoril o svojom chápaní procesov okolo Agrofertu, ktoré porovnal s kauzou Nagyová a varoval pred negatívnymi dôsledkami. Okrem iného bývalý politik vyjadril svoj ostrý nesúhlas s umiestnením základne NATO na Slovensku a prezradil, čo sa mu páči na prezidentke Čaputovej.
Na snímke Ján Čarnogurský
Podľa Jána Čarnogurského, bývalého slovenského premiéra a ministra spravodlivosti v rokoch 1998-2002, celá téma týkajúca sa kauzy Čapí hniezdo a premiéra ČR Andreja Babiša je veľmi rozsiahla a skrýva v sebe niekoľko zásadných bodov. Po prvé, Čarnogurský tvrdí, že nepovažuje celú situáciu za akýkoľvek konflikt záujmov.
Podľa neho nie je nič zlé na tom, keď premiér spravuje spoločnosť, ktorú vlastnil ešte pred tým, ako sa ujal svojho úradu. Po druhé, akékoľvek závery ohľadom údajne neoprávnene čerpaných dotácií sú predčasné. V súvislosti s tým Čarnogurský hovorí o svojej nedôvere voči tomu, čo sa deje v súčasnej českej politike a porovnáva túto situáciu s kauzou Nagyová, ktorá sa odohrala na začiatku desaťročia.
,,Stačí si spomenúť na to, čo sa stalo s niekdajším premiérom Petrom Nečasom. Aby polícia vnikla na zasadnutie vlády a zatkla tam predsedu vlády, tak to je predsa jasný znak nestability a nedostatkov v celom tom ústavnom systéme, aj keď pánovi Nečasovi sa nakoniec vlastne nič nedokázalo, pokiaľ viem. Ale už kvôli tomu padla vláda, a to bol tiež hlavný dôvod atď., “ zhrnul Čarnogurský.

 

Diskusia o umiestnení základne NATO
V súčasnej dobe na Slovensku prebiehajú ostré diskusie ohľadom možného umiestnenia základne NATO na slovenskom území. Bývalý premiér sa jednoznačne vyjadril proti takejto možnosti.
„Želám si, aby sa aj v budúcom roku konali demonštrácie tých, ktorí sú taktiež proti umiestneniu tejto základne u nás. Verím, že sa nám podarí tomu ubrániť – a to aj v prípade, že by išlo o základňu americkú,“ povedal.
Okrem iného Čarnogurský odsudzuje činnosť a úlohy NATO v súčasnom svete a tvrdia, že je skôr nástrojom na odstránenie medzinárodného práva, a preto nie je vlastne žiadny dôvod, aby sme ho podporovali.

 
Téma klimatických zmien

V tomto roku sa otázka boja proti klimatickým zmenám stala jednou z najviac diskutovaných tém medzinárodnej politiky. Bývalý slovenský politik a disident sa však priznal, že s tým prepojené debaty veľmi nesleduje. Čo sa týka najviac mediálne sledovanej osoby tohto roka – Grety Thunbergovej, dovolil si Čarnogurský v tejto súvislosti jedno špecifické porovnanie.
„Úprimne povedané, mne tá misia Grety pripadá asi ako Lochnesská príšera. Anglická tlač o nej jednu dobu písala veľmi intenzívne, a potom kedykoľvek nebolo o čom písať, tak sa v médiách opäť objavila Lochnesska. A bola okolo toho hystéria, všetci kupovali noviny, aby sa dozvedeli, čo je nové s lochnesskou príšerou. A teraz sa zrodila inovovaná Lochnesská príšera menom Greta Thunbergová!“ Prekvapil Čarnogurský.
 
Prezidentka Čaputová a liberálne médiá
Predtým bývalý slovenský politik niekoľkokrát dával najavo svoj kritický postoj voči prezidentke Zuzane Čaputovej. Tvrdil, že ju zvolili výhradne vďaka podpore liberálnych masových médií a peniazom.
Okrem iného odsudzoval Čaputovej názory v oblasti medzinárodnej politiky a LGBT. Teraz oznamuje, že k tomuto okamihu sa jeho názor na slovenskú prezidentku nezmenil. „Ale páči sa mi, ako sa oblieka – najmä pri oficiálnych príležitostiach na cestách do zahraničia. Jej oblečenie sa mi rozhodne páči, „priznáva sedemdesiatpäťročný bývalý premiér.
 
 

Príspevok Čarnogurský dúfa, že ak by boli na programe dňa základe NATO či USA na Slovensku, ľudia vyjdu do ulíc a vyjadria nesúhlas zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější