Blaha Hlinovi: Lojzo, ty si asi taký kresťan ako Vladimír Iľjič Lenin, ale ten aspoň ovládal desatoro

Blaha Hlinovi: Lojzo, ty si asi taký kresťan ako Vladimír Iľjič Lenin, ale ten aspoň ovládal desatoro

Bratislava 28. decembra 2019 (HSP/Foto: Pavol Novák)
 
Najnovší rozhovor predsedu KDH Alojza Hlinu zaujal poslanca za Smer Ľuboša Blahu natoľko, že musel k nemu napísať komentár
Na snímke Alojz Hlina
Na úvod píše, že mu je  KDH-ákov ľúto a že  toto si nezaslúži ani KDH. Hlina sa v rozhovore pre liberálny denník SME napríklad posťažoval, že sa mu vyčíta, že keď príde do dediny, nejde na faru. Podľa Blahu zjavne nepochopil, že je lídrom kresťanskej demokracie a elementárnu úctu ku kresťanstvu by zasa prejaviť mohol.
„Základom je naučiť sa Desatoro, milý Lojzík – ja viem, že ty si asi taký kresťan ako Vladimír Iľjič Lenin, ale aj ten ho ovládal. Keď si líder kresťanskej strany, tak – doparoma – na faru ideš. O mne hovoria, že som rusofil a komunista. Nikdy som sa nehanbil za úctu k ruským osloboditeľom. Ani za to, že som ľavičiar. A vieš, kam idem v každom meste, v ktorom mám míting, Lojzík? Idem sa pokloniť našim hrdinom z SNP a našim sovietskym osloboditeľom. Lebo som ľavičiar a som na to hrdý.“
„A ty si, Lojzik, kresťanský demokrat – ehm, údajne. Ísť na faru by mala byť pre teba taká istá morálna povinnosť ako pre mňa ísť na cintorín našich osloboditeľov. Ak tomuto nerozumieš, Lojzík, rovno to zbaľ. Ty do kresťanskodemokratickej strany jednoducho nepatríš“, uviedol Blaha a položil si otázku, ktorý kresťan by už len volil Hlinu?
„Sorry, ale ktorý normálny kresťan by volil chlapa, čo plieskal v parlamente svojou topánkou o stôl, inzultoval kolegu, nepozná Desatoro a nevie ani zájsť na faru. Hej, hej – sám to v rozhovore hovoríš, robíš z KDH „druhú voľbu“ pre liberálov. Byť „druhá voľba“ je v politike zhruba to isté ako v láske – ostaneš na ocot“, napísal Blaha a pozrel sa aj na ďalšie kádre z tejto strany.
„KDH je kompletne vyprázdnená strana. Hlina nedokázal v rozhovore ponúknuť jediného odborníka na ekonómiu, školstvo či zdravotníctvo. Vyhováral sa, že ich majú toľko, že nechce povedať jedného. To je detinské. Všetci vidíme, že KDH nemá nikoho. Strana je plonková. Lídrom KDH je majiteľ krčiem bez akejkoľvek kresťanskej hodnotovej orientácie – proste politický dobrodruh s nulovou empatiou a hojnou dávkou sociopatie. Zarobiť na tom, že tvoji blížni chlastajú, to má k evanjeliu asi tak blízko ako Kollárových jedenásť žien.“
Blaha ďalej poukázal na smutnú realitu, že prešovský župan ako najväčší káder KDH, dal na vyhoretú bytovku v Prešove menej ako susedný košický župan.
„Okolo Hlinu hibernuje partia no-namov bez odbornosti a výtlaku. Majú tam prešovského župana, ktorý sa až tak stará o vlastný kraj, že na vyhorenú bytovku v Prešove vyhradil 50 tisíc eur, kým susedný Košický kraj dal na ten istý účel 100 tisíc eur. Viac netreba písať – ak toto je Hlinov najväčší káder, tak amen tma. Nikoho iného Hlina nemá. Je sám. Sám psychopat v poli. Bez viery, bez hodnôt, bez zázemia.“
Blaha na záver napísal, že nikdy nemal KDH rád, lebo vždy boli nechutne pravicoví, farizejskí a protislovenskí, ale ani oni si takýto nedôstojný koniec nezaslúžili, pretože Hlina je hrdzavý klinec do ich rakvy.
Pavol Novák
 
Príspevok Blaha Hlinovi: Lojzo, ty si asi taký kresťan ako Vladimír Iľjič Lenin, ale ten aspoň ovládal desatoro zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější