Developer projektu Sky Park chce v roku 2020 začať stavať ďalšie výškové budovy
RSS

Developer projektu Sky Park chce v roku 2020 začať stavať ďalšie výškové budovy

Bratislava 3. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)
 
Spoločnosť Penta Real Estate, ktorá je developerom novej štvrte Sky Park v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, chce v roku 2020 začať s výstavbou ďalších výškových budov
Ilusttačné foto
„Rok 2020 bude pre projekt Sky Park kľúčovým. Okrem dokončenia prvej etapy projektu a otvorenia nového parku plánujeme začať výstavbu zvyšných dvoch budov, ktoré celý projekt ukončia. Ide o druhú kancelársku budovu a štvrtú rezidenčnú vežu, ktorá momentálne čaká na získanie právoplatného stavebného povolenia,“ uviedol pre agentúru SITA developer projektu.
Prvá etapa Sky Parku napreduje a postupne získava svoju definitívnu podobu. Na jeseň minulého roka odhalili fasádu prvej z troch rezidenčných veží, na zvyšných dvoch dokončujú exoskelet a v rámci prvej kancelárskej budovy dokončili jej hrubú stavbu, v ktorej už majú zazmluvnených aj prvých nájomcov. Architektonický koncept Sky Parku prinesie aj nový mestský park s rozlohou viac ako 20-tisíc metrov štvorcových, ktorého koncept predstavili začiatkom leta 2019. Park bude verejný a dostupný pre všetkých Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta.
Súčasťou projektu je aj obnova národnej kultúrnej pamiatky – Jurkovičovej teplárne, na ktorej v lete dokončili fasádu a momentálne pokračujú s prácami v interiéri. „V rámci obnovy Jurkovičovej teplárne sa narazilo v niektorých častiach na výraznejšie poškodenia pamiatky, ako sme očakávali, ale proces jej obnovy to zdržalo len minimálne. Taktiež by sme ocenili zlepšenie, stransparentnenie a zrýchlenie povoľovacieho procesu a zníženie množstva byrokracie, keďže niektoré povolenia na zvyšné časti projektu sú úradmi dlhodobo zdržiavané,“ dodal developer. Rekonštrukciu Jurkovičovej teplárne plánujú ukončiť približne v polovici roku 2020, vyžiada si investíciu viac ako 11 miliónov eur.
Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorá bola založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, zameriava sa najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2017 dosiahla hodnota aktív Penta Real Estate viac ako 1 miliardu eur.
 
Príspevok Developer projektu Sky Park chce v roku 2020 začať stavať ďalšie výškové budovy zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější