Arizona zahajuje vyšetřování „volebních nesrovnalostí“ v okrese Maricopa County
RSS

Arizona zahajuje vyšetřování „volebních nesrovnalostí“ v okrese Maricopa County

Úřad arizonského generálního prokurátora zahájil vyšetřování nesrovnalostí v průběhu voleb v okrese Maricopa. (Foto: Flickr)Oddělení pro integritu voleb generálního prokurátora Marka Brnoviche si vyžádalo úplnou zprávu o dobře zveřejněných nesrovnalostech a o tom, co je podle něj důkazem „porušení zákona“.Dopis, který v sobotu pozdě večer zaslala asistentka generálního prokurátora Jennifer Wrightová nejvyššímu právníkovi civilního oddělení okresu Thomasi Liddymu, je významnou eskalací v souvislosti s rozsáhlými problémy s hlasovacími tabulátory a tiskárnami, které oddálily vyhlášení vítěze v těsných soubojích o post generálního prokurátora a guvernéra.
Globalisté vyjadřují úlevu nad výsledky voleb, ale obávají se Trumpa v roce 2024
Kandidátka na guvernérku Kari Lakeová zpochybnila předčasné prohlášení médií, že vyhrála její soupeřka, demokratka Katie Hobbsová – která nebyla zrovna populární.V dopise požaduje úplnou zprávu o tom, jak byly řešeny problémy s hlasovacími stroji a tiskárnami, a kopii oficiální zprávy o hlasování v každé volební místnosti, jakož i vysvětlení případných nesrovnalostí.Wright také požadoval, aby byly důkazy předány před závěrečným potvrzením hlasování, které má být vydáno 28. listopadu.
Kamery v zařízení pro sčítání hlasů v klíčovém okrese Nevada potemněly
„Tyto stížnosti přesahují rámec pouhých spekulací, ale zahrnují svědectví z první ruky, která vyvolávají obavy ohledně zákonného dodržování arizonského volebního zákona ze strany společnosti Maricopa,“ uvádí se v dopise.„Kromě toho se zdá, že prohlášení předsedy Gatese i zapisovatele Richera spolu s informacemi, které okres Maricopa zveřejnil prostřednictvím oficiálních způsobů komunikace, potvrzují potenciální porušení zákonné hlavy 16.“Mezi potenciální porušení zákona patří, že pracovníci volebních místností dávali nesprávné pokyny voličům, jejichž sčítání hlasů se kvůli problémům zdrželo.
Arizonský okres Maricopa bude zpracovávat 400 tisíc hlasovacích lístků „až do začátku příštího týdne“
„Zdá se, že okres Maricopa nedodržel zákonné pokyny při rozdělování, sčítání, tabelaci, sčítání a přepravě hlasovacích lístků ‚Dveře 3‘,“ napsal Wright. „Okres Maricopa ve skutečnosti přiznal, že v některých hlasovacích místech byly netabulkované hlasovací lístky ‚Dveře 3‘ smíchány s tabelovanými hlasovacími lístky v místě hlasování.“„Dále jsme obdrželi přísežnou stížnost od volebního pozorovatele, která uvádí, že více než 1700 netabulkovaných hlasovacích lístků „Dveře 3″ z jednoho volebního místa bylo umístěno do černých pytlů, které byly určeny pro tabelované hlasovací lístky.“Zdroj: zerohedge.com
Článek Arizona zahajuje vyšetřování „volebních nesrovnalostí“ v okrese Maricopa County se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden