Co týden dal a Hampl napsal: Bilancování a rakety
RSS

Co týden dal a Hampl napsal: Bilancování a rakety

PETR HAMPL
Pondělí 30. prosince
Spor o hloupý kreslený vtip, který ukázal, že reportéři České televize neznají vánoční příběh, ukázal něco velice podstatného. Nikdo z myslitelů pražské kavárny se nejspíš neztrapnil schválně. Dohledat základní fakta o vlastní kultuře je pro ně neřešitelný problém.
Pamatujete, jak se při zavádění různých školských reforem tvrdilo, že děti nepotřebují vědomosti, když mají všechno na internetu? Že se jim nemají plnit hlavy fakty a místo toho se mají rozvíjet kompetence? Tady ty kompetence vidíte v praxi. Profesionální intelektuál není schopen vybrouzdat vánoční příběh.
Zkuste si představit, že by ti lidé měli něco dohledat k údajné klimatické změně. To znamená sehnat texty obou stran, prostudovat články se složitou strukturou a plné cizích slov, a nakonec porovnat jejich argumentaci. Je zjevné, že to dramaticky přesahuje jejich intelektuální kapacitu. I kdyby se poctivě snažili pochopit, jak to s klimatickou změnou je, nemají odpovídající schopnosti. Ti lidé opakují přiblblé slogany proto, že jejich mozky prostě na nic jiného nestačí.

Úterý 31. prosince
Za nejvýznamnější vnitrostátní událost považuji rebelii v Brně. Rodiče a starosta společně vykopali ze školy multikulturní neziskovku, která vymývala mozky jejich dětem. Pokud vím, je to první případ, kdy lidé zvítězili v přímé konfrontaci s neziskovkou podporovanou velkými médii.
Snad to bude příklad pro ostatní. Pokud to řešíte i u vás, doporučuji kontaktovat Hynka Charouse či jeho přátele ze skupiny Rodiče proti indoktrinaci dětí, kteří tomu dali několik let života. Jejich zkušenosti jsou nedocenitelné a určitě je rád předá dalším.
Středa 1. ledna
Z novoroční debaty Hampl – Konvička: MK z pozice experta, který napsal o globálním oteplování víc než kdokoliv jiný v českém prostředí:
Ani jeden z těch návrhů, o kterých se tvrdí, že pomůže klimatu a pomůže přírodě, ani jeden z nich nepomůže vůbec ničemu. Naopak je pravděpodobné, že situaci ještě mnohem mnohem zhorší. Komu se to zdá přitažené za vlasy, tomu připomenu, že zhruba před 15 lety jsme tu měli podobnou vlnu klimatického šílenství, i když nebyla tak psychopatická, a výsledkem toho jsou obrovské lány řepky, umírající lesy, vymrskávání tropických lesů, krajiny zhyzděná vrtulníky, miliony mrtvých ptáků…
PH: Pořád platí, že největší riziko spočívá v tom, že budeme podporovat dosavadní politiku a budeme doufat, že problémy s islámem, imigrací, ale i ekonomickými změnami a změnami ve školství, že ty problémy nějak vymizí samy.
Počítejme s tím, že v roce 2020 bude přibývat sluníčkářské hysterie, bude přibývat fyzických útoků, a že policie se bude zdráhat je vyšetřovat.
Čtvrtek 2. ledna
Džihádista, který před lety zavraždil Leeho Rigby, byl britskou justicí pověřen, aby ve věznici poskytoval vedení dalším muslimům. Ve sféře jeho vlivu byl i nedávný vrah z Londýnského mostu.
Pátek 3. ledna
Kavárna objevila nové heslo: Byl to vtip.
Projevím se jako primitiv neznalostí vánočního příběhu, a hle, jenom jsem žertoval.
Učím děti, že jejich babička je svině, a on to byl vlastně jen takový žertík.
Kdy vystoupí Minář a přizná, že ty demonstrace byly jen z legrace?
Sobota 4. ledna
V odpovědi na včerejší otázku týdne tvrdím, že další vývoj EU ukáže, kdo měl pravdu ohledně spikleneckých teorií.
První možnost. Někteří věří, že je to součástí plánu nějaké skryté skupiny mocných. Je-li tomu tak, potom ty děsivé plány nejspíš realizovány nebudou. Mocní se spokojí s tím, že postraší obyvatelstvo, zvýší daně, získají pro sebe další výhody, zničí další část občanských svobod, a tím to skončí. Elektrárny nakonec odstaveny nebudou, boháči budou nadále jíst bifteky, a budou se nadále prohánět ve svých luxusních automobilech.
Druhá možnost. Pár lidí skutečně pomohlo rozběhnout proces destrukce společnosti – nejspíš proto, že mysleli pouze na krátkodobý výdělek a nevěděli, jakého džina vypouštějí z lahve. Nebo to věděli, a byli příliš sobečtí. Nebo měli jinou motivaci. V každém případě jsme ale v bodě, kdy se vývoj vymknul jakékoliv kontrole. Kohokoliv.
V takovém případě nejen, že zatím schválený program bude realizován, ale bude ještě zostřen. Tomu zatím nasvědčuje dění posledních dnů. Demonstrace totiž pokračují – aktivisté tlačí na ještě iracionálnější politiku, ještě více zákazů, ještě rychlejší destrukci.
Neděle 5. ledna
Navzdory všeobecné hysterii, která teď panuje, je Trump totálním vítězem situace na Blízkém východě. Irán si teď nějakou dobu bude dávat veliký pozor, a Američané mohou konečně zmizet z Iráku, aniž by je kdo mohl obvinit ze zrady spojence. Jestli se stihnou stáhnout do voleb, mohou Demokraté zrušit stranu.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější