Schutz: Predstavitelia SR mali označiť za zodpovedného Irán. Solejmání bol taký istý ako Bin Ládin! Irán je horší ako tzv. Islamský štát!
RSS

Schutz: Predstavitelia SR mali označiť za zodpovedného Irán. Solejmání bol taký istý ako Bin Ládin! Irán je horší ako tzv. Islamský štát!

Bratislava 8. januára 2020 (HSP/Foto:Screenshot)
 
Po dlhšej odmlke dal o sebe vedieť komentátor denníka Sme Peter Schutz a to opäť vo veľkom štýle. Hneď v úvode svojich dvoch stĺpčekov píše, že zodpovedný je Irán a negatívne stanoviská k „odstrelu Solejmáního“ sa nikde v Európe nevyskytujú, len na Slovensku
Na snímke Peter Schutz
Podľa Schutza čoraz vyšinutejší Danko si užíva slobodu prejavu a nebezpečne otvára nožnice v zahraničnej politike štátu. Ohľadom sťahovania vojakov z Iraku je jediným zaväzujúcim stanoviskom to, ktoré vzíde z dialógu v NATO. Medzi kým dialóg v NATO prebehne, nešpecifikuje.
Smerodajný pre opozíciu by mal byť hovorca nemeckého ministerstva zahraničia, ktorý akciu označil za reakciu na sériu vojenských provokácií za ktoré je zodpovedný Irán.
„Presne tak, zodpovedný je Irán. Takto mal zaznieť aj hlas z oficiálnych miest SR. Neznel, idiot Danko je len korunou. Irán je zločinecký režim, ríša islamistického fanatizmu a zla, autokracia nepomerne nebezpečnejšia než tzv. Islamský štát,“ píše Schutz a pokračuje:
„Ajatoláhovia vedú hybridnú vojnu s cieľom stať sa hegemónom oblasti a zahnať Izrael do mora. Hlavou celej logistiky zakladania teroristických organizácii od Iraku cez Sýriu a Jemen až po Libanon bol práve Solejmání, ktorý nie je o nič nevinnejší ako Bin Ládin a Bagdádi.“
Zvolenie Trumpa hodnotí ako obrovské zlyhanie amerického ľudu, ale v kongrese vraj už beží návrh vziať mu vojenské kompetencie, čo znie v jeho stĺpčeku dosť paradoxne, keďže vojenskú akciu Trumpa označuje za správnu. Autor ďalej porovnáva vojenské akcie Ruska a USA, samozrejme zo svojej špecifickej perspektívy.
„Spojené štáty na rozdiel od Rusov neviedli svoje vojenské akcie s cieľom obsadiť, anektovať cudzie územia. Irak má plné právo hostiť na svojom území tie armády o ktorých demokraticky rozhodne. Na rozdiel od Assada, ktorý je tyran a terorista a všetky svoje práva dávno prepil.“
Podľa Schutza z dlhodobej bezpečnostnej situácie urobí „odstrel Solejmáního“ len dobre a ani tvrdenie že zotrvanie USA v Iraku je nevyhnutné pre boj s tzv. Islamským štátom neobstojí. Argumentom nie sú ani miliardy ktoré USA investovali do irackej bezpečnosti a základni, keďže rozprávať sa o nich bude dosť času, uzatvára svoj zahraničnopolitický rozbor komentátor denníka SME.
Pavol Novak
 
Príspevok Schutz: Predstavitelia SR mali označiť za zodpovedného Irán. Solejmání bol taký istý ako Bin Ládin! Irán je horší ako tzv. Islamský štát! zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější