Muskem propuštěný hlavní cenzor Twitteru chce zavádět cenzuru zvenčí
RSS

Muskem propuštěný hlavní cenzor Twitteru chce zavádět cenzuru zvenčí

A mimo jiné si bere jako velký vzor EU, tedy vrchní cenzorku Jourovou, kterou zřejmě za propracovanou cenzuru zaváděnou v EU právem obdivuje. Bývalý vrchní cenzor se chce obrátit na giganty jako Google a Apple, kteří by mu měli dopomoci zablokovat Twitter na mobilních telefonech. Každopádně se fanatický cenzor nechce své podvratné činnosti vzdát ani po svém propuštění…
Bývalý šéf cenzury Twitteru Yoel Roth, který byl vyhozen ze společnosti po převzetí Elonem Muskem letos na podzim, chce pokračovat v cenzuře Twitteru. Nyní předkládá agresivní plán, jak Apple, Google a vládní agentury zmaří platformu zvenčí.
Bývalý šéf bezpečnosti a spolehlivosti Twitteru – jak se v minulosti nazýval post vrchního cenzora – Yoel Roth ( nezaměňovat s pedofilním rabínem Yoelem Rothem) se stal známým po převzetí Twitteru Elonem Muskem jako nejprominentnější levicový aktivista.
Roth se během svého funkčního období vyznamenal jako vášnivý odpůrce svobody projevu a mimo jiné nazval Donalda Trumpa „oranžově zbarveným rasistou“ a jeho vládu „čistými nacisty“.
V článku v New York Times  nyní Yoel Roth předkládá plán, jak může establishment vytlačit Twitter a další platformy, které se snaží umožnit svobodu projevu online.
Rothův plán je podobný zacházení, kterého se dostalo jiným sociálním sítím, jako jsou Parler a Gab, když se snažily nabídnout uživatelům svobodu projevu. Yoel Roth poukazuje zejména na důležitost černého seznamu v aplikačních službách společností Google a Apple, aby Twitter nebylo možné instalovat na mobilní telefony nebo tablety.
„Nedodržení pokynů společností Apple a Google by bylo katastrofální a hrozilo by, že Twitter bude pozastaven ze svých obchodů s aplikacemi a ztíží miliardám potenciálních uživatelů přístup ke službám Twitteru. To dává Applu a Googlu obrovskou moc utvářet rozhodnutí, která Twitter dělá,“ píše Roth.
Pokud Apple a Google nechtějí cenzurovat Elona Muska, Roth navrhuje, aby místo toho jednaly vládní agentury. Roth by si také rád vzal za příklad EU, kde – jak upozornil – je velmi silná tradice cenzury a evropské orgány mají možnost zasáhnout proti „nenávistným výrokům“ na platformě, což může být pro Twitter drahé.
„Regulátoři mají k dispozici významné nástroje k prosazení své vůle, pokud jde o Twitter a Muska. Pokuty za nedodržení evropského zákona o digitálních službách mohou dosáhnout až 6 procent ročních příjmů společnosti,“ píše Roth nadšeně a pokračuje:
„Na jiných klíčových trzích Twitteru, jako je Indie, se zaměstnanci uchylují k osobním hrozbám zatčení v případě, že jejich zaměstnavatelé nedodržují místní směrnice. Dokonce i Muskem řízený Twitter bude mít těžké uniknout těmto omezením.“
Pokud pokusy velkých společností zmařit plány Elona Muska na svobodu projevu prostřednictvím bojkotu reklamy nebudou fungovat, píše Roth, stále existuje cenzurní mašinérie ve formě  vládních agentur a Googlu a Applu, které mohou místo toho zasáhnout.
K uvedenému jen připomínám, že z totalitní EU již samozřejmě přišly směrem k Muskovi výhružky ničivými pokutami v případě, že odmítne na platformě zavést cenzuru.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Muskem propuštěný hlavní cenzor Twitteru chce zavádět cenzuru zvenčí se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden