Evropský parlament drtivou většinou schválil indoktrinaci dětí klimatickou propagandou cestou videoher
RSS

Evropský parlament drtivou většinou schválil indoktrinaci dětí klimatickou propagandou cestou videoher

A na samém konci se samozřejmě dozvíte i to, jak kdo hlasoval. Musím říct, že hlasování je tentokrát poněkud překvapivé.
Evropská unie přijala usnesení o využívání videoher k propagandě, čímž hodlá cílit i na ty nejmenší.
Klimatická propaganda je dnes v popředí zájmu globalistů, neboť do budoucna má být hnacím motorem zotročení obyvatel. Ať už se jedná o již zaváděné měření uhlíkové stopy, zelený úděl EU, plánované klimatické lockdowny,  razantní změnu stravování (místo masa brouci) nebo  vyvlastňování s přeměnou kapitalismu na oběhové hospodářství (sdílení místo vlastnictví).
Ovšem vzhledem k faktu, že klimatická propaganda není krátkodobou záležitostí jako například covidismus, je třeba cílit i na ty nejmenší, aby jim byla včas tato propaganda vštípena do podvědomí a aby byli tito jedinci v dospělosti ochotni přijmout všechna drastická omezení, která se již chystají.
EU doufá , že videohry mohou být využity k tomu, aby pomohly „zvýšit povědomí“ o otázkách klimatu a životního prostředí.
Usnesení ze dne 10. listopadu 2022 o esportech a videohrách má za cíl indoktrinovat děti ideologickou propagandou, zejména (ale nejen) klimatickou.
Rezoluce vyzývá Evropskou komisi, aby „zahájila iniciativy na podporu evropských videoher, které představují evropské hodnoty, historii a rozmanitost“.
I když to pro někoho může znít dobře, podle usnesení představují esporty a videohry v současné podobě výzvy pro evropskou společnost v digitální sféře – včetně „podvádění, nepříznivých dopadů na udržitelnost životního prostředí, on-line funkcí, které mohou být zneužity k násilí nebo obtěžování na internetu, zejména vůči hráčkám, a dezinformací.“
Pokud jde o Evropský parlament, hraní her je obzvláště důležité, protože nabízí jedinečný přístup k mladým. Usnesení uvádí, že „videohry a esporty jsou široce dostupné a mohou být použity ke zvýšení inkluzivity a rozmanitosti ve vzdělávacím prostředí i po celý život“. To je další způsob, jak říci, že mladí lidé, kteří jsou odrazováni nudnou výukou (tedy školní propaganda již nefunguje tak efektivně), jsou mnohem pravděpodobněji ovlivněni propagandou, která se maskuje jako vzrušující hra .“
Zpráva dodává, že „také chce, aby videohry podporovaly agendu životního prostředí , což naznačuje, že „videohry a esporty hrají v ekologické transformaci dvojí roli, a to jak jako herní průmysl, který musí pracovat na tom, aby se stal šetrnějším k životnímu prostředí, tak jako médium pro zvyšování povědomí o otázkách klimatu a životního prostředí .“
Ačkoli se rezoluce zdržuje otevřené propagace politiky identity, požaduje rovné a nestereotypní zastoupení žen ve videohrách a uvádí, že pokrok musí pokračovat a jít ruku v ruce s dosažením větší rovnosti žen na všech pozicích v hodnotovém řetězci , jakož i s pokrokem v boji proti sexuálnímu zneužívání a diskriminaci.
Zde je samozřejmě jako „diskriminační“ považováno například i vykreslování žen jako matek či těch, kdo rodí děti, vždyť podle současných propagandistů „může rodit i jakékoli jiné pohlaví“ (tím je samozřejmě myšlena žena, která se prohlásí za muže či cokoli jiného).
EU tak chystá jistá pravidla pro hry prodávané v EU, čímž bude zcela otevřeně cílit na děti a mládež, u nichž již v některých zemích tupá školní propaganda nepomáhá.
Připomínám, že ve Švédsku, Holandsku, Finsku či Dánsku již drtivá většina mladých – na rozdíl od těch našich –  volí protestní strany, tedy přesně ty, které jsou proti klimatické propagandě, ale také protimigrační a proti LGBTQ propagandě.
Ze strachu, že tento trend bude pokračovat,  jde tedy EU na propagandu odjinud než ze škol a médií jako televize, kterou již mladí moc nesledují.
A jak kdo hlasoval (hlasování č. 27)?
Pro indoktrinaci dětí klimatickou propagandou skrz hry hlasovali: Zahradil (ODS), Vrecionová (ODS), Tošenovský (ODS), Šojdrová (KDU), Pospíšil (TOP09/STAN), Polčák (TOP09/STAN), Niedermayer (TOP09/STAN), Charanzován (ANO), Hlaváček (ANO), Kovařík (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO).
Proti hlasovali: David (SPD), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti)
Žádný český europoslanec se nezdržel, mnoho europoslanců u hlasování chybělo (z 21 europoslanců hlasovalo jen 15).
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Evropský parlament drtivou většinou schválil indoktrinaci dětí klimatickou propagandou cestou videoher se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden