Róbert Švec: Na Slovensku po slovensky. Prečo? Lebo sme na Slovensku

Róbert Švec: Na Slovensku po slovensky. Prečo? Lebo sme na Slovensku

Bratislava 12. januára 2020 (HSP/ SHO / Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
„Dámy a páni. Občas sa stretneme s názorom, že naša úspešná nálepková kampaň Na Slovensku po slovensky, niekoho uráža,“ uviedol cez víkend Róbert Švec zo Slovenského Hnutia Obrody (SHO).

Na snímke Róbert Švec
Posolstvo našej kampane je nasledovné:   V Slovenskej republike musí byť slovenský jazyk činiteľom, ktorý spája  v šetkých občanov našej vlasti. Nikto nemôže jazyk iného národa povyšovať na území Slovenskej republiky nad štátny jazyk. Každý občan musí ovládať slovenčinu, aby sa mohol plnohodnotne uchádzať o dôstojné uplatnenie v spoločnosti. Nevyhnutnou podmienkou k spoločenskému uplatneniu je ovládanie štátneho jazyka.  A preto: Na Slovensku po slovensky .
 
K téme sa vyjadril Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody:
Naša kampaň určite uráža toho, kto nie je lojálny občan nášho štátu. Naša kampaň má otvoriť oči každému normálnemu a lojálnemu občanovi Slovenskej republiky, aby pochopil, že na celom území nášho štátu   je štátnym jazykom slovenčina a tak to aj zostane . A každý slovenský občan musí ovládať štátny jazyk slovom a aj písmom. Máme v úcte každého lojálneho občana Slovenskej republiky bez ohľadu na národnosť, ktorý si ctí zákony nášho štátu. Ale môj odkaz pre tých,  ktorí sa na našu kampaň jedujú  je jasný: Nech sa páči.  Ak sa vám na Slovensku nepáči a máte problém akceptovať úplne normálne veci, hranice sú otvorené.
 
 Z nášho volebného programu vyberáme:
Slovenský jazyk musí mať vždy prednosť pred ostatnými jazykmi používanými na území Slovenskej republiky.   Aby sme zamedzili snahám o zmenu tejto úpravy, navrhujeme štátny jazyk – slovenský jazyk zaradiť medzi štátne symboly Slovenskej republiky.
Kompetenciu stavania, premiestňovania alebo odstraňovania pamätníkov, alebo pomníkov bude mať plne v rukách štátna komisia zložená z odborníkov.
Presadíme, aby bolo školstvo opäť v rukách štátu, vrátane zriaďovateľských kompetencií.
Budeme klásť dôraz na predmety určujúce správny vývoj maloletých, poznanie vlastnej histórie, úctu k štátnym symbolom, zvyšovanie kultúrneho povedomia, finančnej gramotnosti a spolupatričnosti medzi jednotlivými vrstvami obyvateľstva.
 
 
Príspevok Róbert Švec: Na Slovensku po slovensky. Prečo? Lebo sme na Slovensku zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější