Proces MH 17 – výpověď jednoho z vyšetřovatelů, kteří byli v místě záhy po sestřelení letadla
RSS

Proces MH 17 – výpověď jednoho z vyšetřovatelů, kteří byli v místě záhy po sestřelení letadla

Jistě již víte, jak dopadl soud ve věci letu MH 17. Rozsudek jeden z jeho vyšetřovatelů (a jistě nejen on sám) považuje za účelový. Zajímavé je, že se navíc roky čekalo na tu „správnou“ dobu a doslova lze říci, že rozsudek sám je ve stylu „vlk se nažral a koza zůstala celá.“ Odsouzení totiž nikdy do vězení nepůjdou – což je jasné i samotnému soudu – a skutečný pachatel již může být v klidu.
Podle vyjádření nejednoho z těch, kdo u vyšetřování byli, bylo vše úplně jinak, než jak se celý incident navenek prezentuje. Ale asi nejlépe bude nechat hovořit jednoho z vyšetřovatelů:
Dále již tedy německý vyšetřovatel leteckých nehod a pilot Peter Haisenko:
Soud v Holandsku nyní odsoudil tři Rusy na doživotí za údajnou účast na sestřelení MH-17. Tento verdikt neměl být nikdy vynesen, protože důkazy jsou neúplné. USA odmítly poskytnout důkazy požadované soudcem. Proč tedy tento soud přichází nyní?
V lednu 2015, půl roku po sestřelení MH 17, jsem dostal pozvání od místní kriminální policie do Amsterdamu. Setkání se zúčastnili tři úředníci z Holandska a jeden z Austrálie. Prošli jsme společně všechna známá fakta a shodli jsme se, že můj rozbor tragédie je bezchybný. Čtyři důstojníci byli přesvědčeni, že MH 17 sestřelila stíhačka. Neměli jsme žádný důkaz, že byla ukrajinská, ale všechny indicie nasvědčovaly tomu, že tomu tak bylo. Pak přišlo zklamání. 
Byl jsem informován, že nizozemští úředníci nesmějí zveřejňovat tento převážně spolehlivý výsledek. Ani u soudu nesměli vypovídat. Nejpozději v tu chvíli jsem věděl, že pravda by se neměla zveřejňovat.
Pak tu byl pan Resch. Od anonymního klienta obdržel 30 milionů eur, aby získal důkazy a svědectví o MH 17. Tento poctivý gentleman toho nasbíral velké množství a výsledek byl jasný. Bylo to ukrajinské stíhací letadlo, které sestřelilo MH-17. Tento svazek důkazů chtěl předat jak německé kriminální policii, tak nizozemskému JIT, „Společnému vyšetřovacímu týmu“. 
Reakce na to byla pozoruhodná. Německé úřady ani Nizozemci se na tento materiál ani nechtěli podívat. Samotnému panu Reschovi vyhrožovali němečtí úředníci. Prohledali jeho dům a otevřeli jeho bezpečnostní schránku ve Švýcarsku a ukradli materiály. To znamená, že muselo existovat soudní rozhodnutí nejvyššího orgánu. Připomíná to někomu Juliana Assange? Kdo říká pravdu, musí mít rychlého koně….
Malajsie byla z vyšetřování vyloučena
V létě 2019 jsem dostal pozvání do Kuala Lumpur/Malajsie, abych se zúčastnil sympozia zabývajícího se MH 17. Tedy ze země, která byla nejvíce postižena tímto zločinem a bylo jí odepřeno účastnit se vyšetřování. To samo o sobě odporuje všem mezinárodním úmluvám o vyšetřování leteckých nehod. Mimo jiné jsem mohl mluvit s malajským důstojníkem, který dokázal zajistit letové zapisovače. Jeho vyprávění bylo dobrodružné. Na místě byli nejméně čtyři agenti FBI, kteří se mu několikrát pokusili zabránit v získání těchto důkazů. A když je měl, pokusili se mu ty rekordéry vzít zpět.
Otázkou zde musí být především to, co dělají američtí agenti FBI na Ukrajině. Tento důstojník však cestoval s osmi kolegy, a tak dokázal ochránit rekordéry před odcizením americkými úřady. Pak ale udělal něco, čeho hluboce lituje. Předal tyto záznamníky anglickým úředníkům v Kyjevě, než si je mohli sami Malajci přečíst. Řekl mi, že v té době ještě věřil v upřímnost Angličanů. Dnes je již poučen. Malajsie nikdy neobdržela nezpracovaná data ze záznamníků.
Nemohl to být „BUK“.
Na této konferenci byly jasné výsledky. MH 17 nemohl být sestřelen raketou BUK ani jinou střelou země-vzduch. MH 17 byl zničen stíhacím letounem. Ve své prezentaci na toto téma jsem také ukázal, že samotná „zpráva“ JIT obsahuje vše, co je v rozporu s jeho verzí procesu. Ale co může říct novinář? Vím o neexistující odbornosti pisatelů, pokud jde o letectví. Žádný z těchto „novinářů“ se také nechce vystavit riziku, že bude vyhozen za článek, který je v rozporu s oficiálně nařízeným příběhem.
Diskutovalo se však i o dalších aspektech. Některé informace pocházely přímo od malajské rozvědky. Takže vyšlo najevo, že toto sestřelení bylo ve skutečnosti namířeno na Putinovo letadlo, které bylo ve stejnou dobu o něco severněji na cestě z Ria/Brazílie do Moskvy. To znamená, že sestřelení MH 17 byla chyba. Pilot sestřelil špatné letadlo. Nutno však také říci, že tento zločinec chtěl bez skrupulí sestřelit letadlo ruského prezidenta. Všechny informace vedly k závěru, že tato střelba sloužila účelu války proti Rusku. Moskva to věděla, proč se Kreml tak zdráhal reagovat?
Pravda by se pro Rusko stala problémem
Za prvé, Putin stále žije. Na druhou stranu, kdyby byla občanům sdělena pravda, pro vládu v Moskvě by se to stalo vnitřním problémem. Jak bude země vysvětlovat, že se zdržuje represivních akcí proti těm, kteří jsou v Kyjevě u moci, i když chtěli zavraždit prezidenta Putina? Problém byl v tom, že Rusko v té době ještě nebylo připraveno na tento barbarský čin reagovat a provést represivní akci s rizikem války. Západ to věděl také, a tak jednoduše obvinili Rusko, než se něco vyjasnilo. Ano, neměli v rukou ani nahrávače a přesto bylo oznámeno, že to byl Putin, i když on sám byl cílem. Další „osvícení“ probíhalo úplně stejně, jak jsem již vysvětlil výše.
Reálně už tehdy Západ vyhlásil Rusku válku, samozřejmě bez konkrétního vyhlášení války. Na Rusko byly uvaleny bezprecedentní sankce s jasným prohlášením, že cílem těchto sankcí je svržení vlády v Kremlu. Stejně jako naše překvalifikovaná ministryně zahraničí se nikdy neunaví říkat to velmi jasně. V tomto smyslu je tedy zcela nemožné poctivě objasnit sestřelení MH 17. Stačí porovnat současné reakce na ostřelování Polska kyjevskou juntou. 
I zde nese odpovědnost Rusko, bez ohledu na to, co se skutečně stalo. Při zahájení speciální operace v únoru Putin řekl, že nezáleží na tom, co Moskva udělá, kolektivní Západ se sankcemi neskončí. Poslední prohlášení západních politiků jeho hodnocení celkové situace potvrzují. Ach jo, sankce proti Kubě jsou v platnosti už 60 let a neskončí, dokud Kuba nezavede vládu, která je dobrovolně loajální k USA…nebo dokud americké impérium nepadne.
A Kyjev opět lže, Západ se přidává
Proces v Holandsku kvůli MH 17 se zasekl. Nemohl pokračovat právě proto, že USA odmítly předložit „důkazy“, které nizozemský soudce požadoval. Celá řada důkazů u soudu byla porušena. Proč tedy nakonec padl rozsudek? Na jedné straně tento rozsudek nemá žádné právní důsledky. 
Nikdo nebude potrestán. Ale politicky to bylo právě teď nutné. Pravda o MH 17 visí jako Damoklův meč nad lhaním Západu. Představte si, že by soud prohlásil pravdu čestným rozsudkem. Měli by se omluvit Rusku a skutečně napravit všechny sankce? Jak by to ovlivnilo současnou situaci? Právě teď?
Sestřelení MH 17 je jednou z mnoha lží USA, kterými chtěly ospravedlnit své útočné a ničivé války. To se však s MH 17 nepovedlo, a to i pro chytře vyrovnanou reakci Putina a Kremlu. Pravděpodobně k tomu přispěla i moje analýza této střelby, která byla přeložena do několika jazyků a přečtena a schválena miliony lidí po celém světě.
V samotné Malajsii jen menšina věří raketové lži BUK a v roce 2014 mi redaktoři z Bayrischer Rundfunk řekli, že moji verzi považují za nejpravděpodobnější, ale nesmějí to říkat veřejně. Takže teď, když se USA konečně podařilo nastolit otevřenou válku s Ruskem, chtějí tuto otevřenou nit svázat rozsudkem o MH 17, upevnit lež. 
Tento verdikt je politickým, propagandistickým verdiktem, jehož cílem je konečně zdiskreditovat všechny otázky ohledně procesu sestřelení. Byl to monstrproces, který nemohl být ve Stalinově říši lépe zorganizovaný. Důkazy? U soudu? Kdo něco takového potřebuje, když je to proti Rusku.
Pozn: Titulní obrázek ukazuje poškození letadla, které i podle vyjádření p. Haisenka nemohl způsobit BUK.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Proces MH 17 – výpověď jednoho z vyšetřovatelů, kteří byli v místě záhy po sestřelení letadla se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden