Matovič: „Neklamme si, že dnešné opozičné strany dotiahnu do politiky len čisté neskorumpované duše.“ Diskusia tiež zvýraznila „boj“ o jedno ministerské kreslo

Matovič: „Neklamme si, že dnešné opozičné strany dotiahnu do politiky len čisté neskorumpované duše.“ Diskusia tiež zvýraznila „boj“ o jedno ministerské kreslo

Bratislava 14. januára 2020 (HSP/Foto: Facebook- Andrej Kiska)
 
Denník N v pondelok organizoval diskusiu opozičných lídrov na ktorej sa zúčastnili Andrej Kiska (Za ľudí), Michal Truban (PS/Spolu), Richard Sulík (SaS), Igor Matovič (OĽaNO) a Alojz Hlina (KDH). Igor Matovič neskôr zdieľal príspevok v ktorom uviedol, že by si vedel predstaviť takúto povolebnú spoluprácu
Na snímke zľava Andrej Kiska, Michal Truban, Igor Matovič, Alojz Hlina a Richard Sulík
„… a presne takto si to vlastne predstavujem – síce ísť spolu, ale stáť trochu bokom a z patričného odstupu neustále pozerať na prsty, lebo pokušenie v kombinácii s pocitom moci dokáže napáchať nedozierne škody,“  takýmito slovami okomentoval Igor Matovič včerajšiu fotografiu zo zákulisia, ktorá vznikla pred diskusiou opozičných lídrov v denníku N.
V príspevku tiež uviedol, že ak by OĽaNO na základe vôle voličov bolo súčasťou budúcej koalície, bude v nej úplne rovnakým policajtom ako doteraz voči Ficovi. „Prečo? Lebo si neklamme, že dnešné opozičné strany dotiahnu do politiky len čisté neskorumpované duše. Bohužiaľ, aj medzi nimi budú ľudia, ktorým ak chvíľu nebudete na prsty pozerať, pokušeniu podľahnú.“
Rozdiel medzi súčasnou vládou a lídrami opozičných strán vidí v tom, že im nie je blízka korupcia a okrádanie voličov. „Po korupčných ľuďoch pôjdem ako po údenom, až ich prejde chuť a radšej sa z politiky poberú ta het. Prečo? Lebo kvôli korupcii politikov som pred 10.-timi rokmi do politiky išiel. Lebo kvôli boju voči korupcii som riskoval až príliš veľa. Lebo korupcia plodí všetko následné zlo – či chudobu, či zbytočné úmrtia a nekvalitnú zdravotnú starostlivosť, či následnú frustráciu a nárast extrémizmu … alebo, ako dnes už vieme, aj úplne zbytočnú smrť dvoch mladých ľudí,“ napísal Matovič a dodal, že je OĽaNO autentické protikorupčné hnutie, ktoré odhalilo množstvo korupčných káuz.
V závere ešte dodal: „Dobre bude, nebojte. Dáme to. My, Vy, všetci spolu.“
 
Veľa ministrov, jedno kreslo
Z diskusie opozičných lídrov sme sa okrem iného mohli dozvedieť, že o ministerstvo vnútra má záujem viacero strán. Záujem má aj strana Za ľudí, a to aj v prípade, ak by bol Andrej Kiska stále obvinený v daňovej kauze. On sám totiž nechce byť ministrom vnútra a nominantkou ich strany, na post ministra, by bola zrejme Veronika Remišová.
Záujem o menované ministerstvo však prejavilo aj KDH a OĽaNO. Podľa Igora Matoviča majú v OĽaNO piatich  možných kandidátov na ministerstvo vnútra: Gábora Grendela, Lukáša Kyselicu, Romana Mikulca, Jaroslava Naďa. „Asi aj ja by som to s chuťou zobral,“ povedal Matovič.
 
Opozícia chce vymeniť Lučanského
Opoziční lídri sa počas diskusie zhodli na tom, že je potrebné vymeniť policajného šéfa Milana Lučanského. Rovnako sa zhodli aj v tom, že vylučujú spoluprácu so Smerom po voľbách.
Na otázku, čo by sa v Smere muselo zmeniť, aby si s ním Michal Truban vedel predstaviť spoluprácu, povedal, že nič.
„Vylúčili sme Smer, SNS, kotlebovcov a keby prišla reč na Harabina, tak je vy-lú-če-ný rovnako,“ vysvetlil Sulík.
Tatiana Stará
 
Príspevok Matovič: „Neklamme si, že dnešné opozičné strany dotiahnu do politiky len čisté neskorumpované duše.“ Diskusia tiež zvýraznila „boj“ o jedno ministerské kreslo zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější