Tragédia v Košiciach: Kým matka bola „na káve“, 31-ročný muž zo žiarlivosti úmyselne založil požiar chatrči, v ktorej zhoreli tri deti vo veku 1-3 roky

Tragédia v Košiciach: Kým matka bola „na káve“, 31-ročný muž zo žiarlivosti úmyselne založil požiar chatrči, v ktorej zhoreli tri deti vo veku 1-3 roky

Košice 14. januára 2020 (TASR/HSP/Foto: Prezídium Hasičského a záchranného zboru Facebook )
 
V prípade požiaru chatrče v Košiciach, ktorý si v utorok vyžiadal životy troch detí, začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia
Na snímke hasiči počas zásahu
Policajné hliadky krátko po udalosti obmedzili na osobnej slobode jednu podozrivú osobu, ktorú s popáleninami previezli pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci za asistencie polície do nemocnice. Ide o 31-ročného muža z Košíc, informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Požiar vypukol ráno v mestskej časti Juh v lokalite Jarmočná. Matka detí sa v tom čase mala nachádzať na neznámom mieste – „šla na kávu“. Oznámenie o tom prijala polícia krátko po 8.00 h. Po uhasení požiaru našli príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v zhorenisku tri telá maloletých osôb bez známok života. Staršie deti ženy stihli pred požiarom ujsť.
Udalosť na mieste prevzala vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície. Prítomný bol aj psovod zo špeciálne vycvičeným služobným psom na vyhľadávanie akcelerátorov horenia, ktorý vylúčil ich prítomnosť na mieste, ako aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov HaZZ.
„V súčasnosti vyšetrovateľka Policajného zboru (PZ) vykonáva potrebné procesné úkony, vypočúva svedkov. Do trestného konania budú pribratí znalci z odboru zdravotníctva odvetvia súdneho lekárstva a Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v Košiciach. Presnú príčinu úmrtia osôb určí pitva,“ uviedla Mésarová.
Bližšie okolnosti, za akých došlo k požiaru, presná príčina vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania. Polícia tiež zisťuje, koľko osôb sa v čase požiaru v chatke nachádzalo.
 

 
Príspevok Tragédia v Košiciach: Kým matka bola „na káve“, 31-ročný muž zo žiarlivosti úmyselne založil požiar chatrči, v ktorej zhoreli tri deti vo veku 1-3 roky zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější