Hráčska výmena Košíc s Liptovským Mikulášom, líder súťaže získal Jakuba Sukeľa

Hráčska výmena Košíc s Liptovským Mikulášom, líder súťaže získal Jakuba Sukeľa

Bratislava 15. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Líder hokejovej Tipsport ligy 2019/2020 HC Košice získal z posledného tímu tabuľky MHk 32 Liptovský Mikuláš útočníka Jakuba Sukeľa. Ako informuje vedenie Liptákov na klubovom facebooku, „oceliari“ im ako náhradu uvoľnili obrancu Christiána Michalčina a útočníka Filipa Vrábeľa
Na snímke Jakub Sukeľ
“HC Košice už dávnejšie prejavili záujem o Jakuba. Pre vedenie klubu to nebolo ľahké rozhodnutie, ale po vzájomnej dohode a samotnej prosbe sme Jakubovi vyhoveli. Aj takto mu chceme pomôcť v napredovaní jeho športového rastu a zároveň veríme, že mu to pomôže si vybojovať stabilné miesto v reprezentácii Slovenska. Rovnako nás teší, že prejavil záujem o odchovanca milulášskeho hokeja jeden z top tímov na Slovensku. Na jednej strane sme nechceli brániť Jakubovi v jeho hokejovom raste, ale na druhej strane sme požadovali od HC Košice hráčsku náhradu. Stále bojujeme a chceme zabojovať o play-off. Topánka nás tlačila na poste obrancu a som teda rád, že sa nám podarilo získať dvoch hráčov. Medzi nimi je aj obranca. Veríme, že sa Jakubovi bude dariť v novom pôsobisku a takisto, že hráči, ktorí prišli namiesto neho, do nášho tímu nám pomôžu naplniť náš cieľ,” povedal generálny manažér MHk 32 Liptovský Mikuláš Michal Čanky.
Dvadsaťtriročný krídelník Jakub Sukeľ je odchovanec hokeja v Liptovskom Mikuláši a okrem materského tímu hral v najvyššej súťaži aj za výber do 20 rokov. Jeho rovesník Christián Michalčin v tejto sezóne odohral za Košice 18 tipsportligových zápasov so ziskom dvoch asistencií, rovnako 23-ročný Filip Vrábeľ nastúpil za „oceliarov“ na 23 tohtosezónnych stretnutí v najvyššej domácej súťaži (3+2).
Odchod Jakuba Sukeľa sa dohadoval už dlhší čas. „Koncom novembra ma oslovil generálny manažér HC Košice a prezentoval mi záujem o moje služby. Potešilo ma to, ale zároveň som si bol vedomý, že ma viažu zmluvné povinnosti k môjmu materskému klubu. Preto som bol osobne za našim generálnym manažérom a poprosil ho, či by vedenie nenašlo spôsob mojej výmeny. Včera večer mi napokon vedenie oznámilo, že sa rozhodlo vyhovieť mojej žiadosti. Chcem sa naozaj poďakovať vedeniu klubu za jeho ústretový krok v tejto neľahkej situácii, v ktorej sa momentálne nachádzame a verím, že sa mužstvo posunie tabuľkovo vyššie, aby hralo v play-off. Zároveň ďakujem materskému klubu za roky strávené v jeho drese a za starostlivosť a moju výchovu. Verím, že fanúšikovia pochopia moje rozhodnutie a naďalej budú podporovať chalanov a svojim povzbudzovaním pomôžu klubu v ďalších ťažkých zápasoch. Ešte raz ďakujem vedeniu, fanúšikom a hokejovej verejnosti na Liptove za podporu,“ informoval Jakub Sukeľ.
 
Príspevok Hráčska výmena Košíc s Liptovským Mikulášom, líder súťaže získal Jakuba Sukeľa zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější