Evropský parlament včera většinou hlasů klasifikoval Rusko jako „stát podporující terorismus“
RSS

Evropský parlament včera většinou hlasů klasifikoval Rusko jako „stát podporující terorismus“

A nakonec se samozřejmě jako obvykle dozvíte, jak kdo hlasoval.
Na úvod bych ráda podotkla, že – pokud by mělo mít hlasování jakoukoli logiku – by měl být podobně pro úplnost odsouzen skutečně každý agresor, včetně toho zdaleka největšího, tedy USA.
Nemělo by se ovšem zapomenout ani na Saúdskou Arábii, která již 8 let vraždí civilisty v Jemenu a anektovala část země, Turecko, okupující část Sýrie, ale například i Francii, která se podílela spolu s Velkou Británií a USA na napadení a totálním rozvratu Libye či podpoře džihádistů v Mali.
Agresorů bychom samozřejmě našli mnohem víc, včetně celého spolku NATO, účastnícího se „dovozu demokracie“ pod humanitárními bombami. Ovšem selekcí se EU rozhodla zvolit jediného agresora, zapomínajíc na agresory z řad mnoha samotných členských zemí EU.
Ale nyní konkrétně k tomu, co včera europarlament odhlasoval…
Drtivá většina europoslanců včera hlasovala pro klasifikaci Ruska jako „státu podporujícího terorismus“. Politici EU ospravedlňují tuto klasifikaci tím, že Rusko provádí útoky záměrně zaměřené na civilisty.
„ Vzhledem ke zvěrstvům páchaným režimem Vladimira Putina na civilním obyvatelstvu Ukrajiny se členové rozhodli kategorizovat Rusko jako státního sponzora terorismu ,“ napsala EU v tiskové zprávě.
Parlament prohlásil, že rozhodnutí je nezbytnou reakcí na ruskou brutální agresivní válku na Ukrajině. Rusko je také obviňováno z „používání teroristických metod jako stát“.
Zároveň prohlášení uznává, že EU nemá mandát oficiálně „označovat státy za sponzory terorismu“, a proto vyzývá EU a její členské státy, aby pro tento účel vytvořily vhodný právní rámec.
Dokud nebude takový právní rámec vytvořen, poslanci požadují, aby alespoň různé ruské ozbrojené skupiny, jako je skupina Wagner, „Kadyrova skupina“ a další „Ruskem financované ozbrojené skupiny, milice a zástupní aktéři“, byly klasifikovány jako teroristické organizace na společném seznamu teroristů EU.
Vyzývá také k další mezinárodní izolaci Ruska a k omezení diplomatických vztahů s ním a k tomu, aby „kontakty EU s oficiálními ruskými zástupci byly omezeny na absolutní minimum“.
„Ruské státní instituce v EU, které šíří propagandu po celém světě, by měly být uzavřeny a zakázány,“ píše dále a také se chce zaměřit na další sankční balíčky proti Rusku.
Usnesení bylo přijato 494 hlasy pro, 58 hlasy proti a 44 europoslanců se zdrželo hlasování.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vítá rozhodnutí EU a říká, že „Rusko musí být izolováno ze všech stran a odpovědné za ukončení dlouhodobého terorismu na Ukrajině a ve světě“.
Tolik k informacím z EU, kde by výše uvedená klasifikace perfektně sedla také na USA, o čemž by mohli hovořit v Iráku, Sýrii, Afghánistánu, Srbsku, Somálsku a mnoha dalších zemích. Jenže toto vraždění civilistů (včetně jejich vraždění vyhladověním cestou sankcí) není v EU  klasifikováno jako terorismus, ale jako „dovoz demokracie.“
A jak kdo za ČR hlasoval (hlasování č. 19)?
Pro usnesení hlasovali: Tošenovský (ODS), Vondra (ODS), Vrecionová (ODS), Zahradil (ODS), Niedermayer (TOP09/STAN), Polčák (TOP09/STAN), Pospíšil (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KDU), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Hlaváček (ANO), Knotek (ANO), Kovařík (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti)
Proti hlasovali: Blaško (SPD), David (SPD), Konečná (KSČM)
Z našich europoslanců se nikdo nezdržel, hlasování se účastnilo všech 21 europoslanců.
 

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Evropský parlament včera většinou hlasů klasifikoval Rusko jako „stát podporující terorismus“ se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden