Brazílie: Bolsonaro chce zneplatnit 250 000 hlasů
RSS

Brazílie: Bolsonaro chce zneplatnit 250 000 hlasů

Jak již víte, tak brazilské prezidentské volby proběhly přesně ve stylu těch amerických v roce 2020. Bezpochyby došlo k mnoha manipulacím, které však odmítá Nejvyšší soud prošetřit, neboť v jeho vedení je člověk, kterého na jeho post před lety instaloval právě falešný prezident Lula, proti němuž probíhají již téměř měsíc  masové protesty.
Napadnout zfalšované volby je v Brazílii kompetenci armády, avšak na to by musela v zemi existovat i nezávislá justice. Jenže ta je tam podobně zpolitizovaná jako justice americká nebo evropská.
Od extrémně těsné volební porážky je končící brazilský prezident Bolsonaro relativně klidný. Socialistovi ani nepoblahopřál, ani zprvu neoznámil vyšetřování možných podvodů s voliči. Nyní se to evidentně změnilo.
Jair Bolsonaro není  považován za horkou hlavu, a tak konzervativní brazilský politik zůstal po velmi těsné prohře ve druhém kole o prezidentský úřad se svým socialistickým vyzyvatelem Luizem Ináciem Lulou da Silvou relativně v klidu.
A to přesto, že v předvolebním období varoval před možnou manipulací s hlasovacími přístroji. Miliony jeho příznivců proto už týdny protestují proti výsledkům voleb. Řidiči kamionů a farmáři již téměř měsíc blokují hlavní dálnice, které jsou považovány za ekonomické záchranné lano země.

Období mlčení je ale nyní zjevně pryč. Jak nyní uvádí brazilský list „ Gazeta Do Povo “, Bolsonaro nyní protestuje proti přibližně 250 000 hlasům. Podal žalobu, aby tyto hlasy byly anulovány, protože pocházely z „nefunkčních“ hlasovacích zařízení. V žalobě se uvádí, že průzkum provedený na žádost Liberální strany, tedy Bolsonarovy strany, ukázal, že staré volební urny „nelze vzít v úvahu“ kvůli shodným identifikačním číslům.

Podle žaloby představovaly modelové hlasovací automaty z let 2009, 2010, 2011, 2013 a 2015 „nepřekonatelné provozní problémy se zaměřením na velmi vážné selhání individualizace každého souboru URNA-LOG a jeho důsledky v pozdějších fázích, jako je digitální záznam hlasování (RDV) a vydání volební urny (BU), a následně na nejistotě o pravosti výsledku voleb,“ stojí v překladu dokumentu.
Pokud by byly tyto hlasy skutečně prohlášeny za neplatné, ovlivnilo by to výsledek voleb jen okrajově. Lula oficiálně získal zhruba o dva miliony hlasů více než jeho konzervativní vyzyvatel.  Bez dalších oficiálně odhalených manipulací je předání moci v největší jihoamerické zemi hotovou věcí. 
Lze proto předpokládat, že se ještě s pomocí armády, která má volby v kompetenci, pokusí upozornit i na mnohé další machinace, k nimž se již objevily konkrétní důkazy.


Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 2 Průměrně: 5 ] Článek Brazílie: Bolsonaro chce zneplatnit 250 000 hlasů se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden