Rusko je zem neomezených možností. Ale jen pro někoho
RSS

Rusko je zem neomezených možností. Ale jen pro někoho

TOMÁŠ FLAŠKA
Člověk nestačí zírat. Prezident Ruské federace přednese projev. A všichni si udělají do kalhot, sklopí uši, zatáhnou ocasy, o ničem nediskutují a snaží se splnit vše, co svému vládci vidí na očích.

Projev může být jakkoliv státnický, nadčasový, promyšlený a inovativní. Ale měl by především vyvolat diskusi všech, kteří jsou nějak kompetentní. Jinak je tomu v Rusku. Projev zazněl a vláda oznámila demisi. Prezident už měl nového kandidáta na premiéra, ten se nepotřeboval nijak rozmýšlet a prohlásil, že by to bral. To vše během jediného dne. Tomuhle se říká divadlo.Tady si teprve člověk uvědomí, jak je ta naše demokracie s hádkami, diskusemi a obstrukcemi přeci jen demokracií a nikoliv diktátem. V Rusku je tomu jinak, to je prostě car a je to historická úloha až do dneška.
Prezident Putin mimo jiné zmínil i ruské zázračné zbraně, které nemají konkurenci. A o tom to je. Ruský člověk potřebuje mít pocit, že je nadřazený, vyvolený a každý ho má respektovat, nebo se ho spíše bát. A za tím účelem je ochoten se i uskrovnit. Já to řeknu spíše realisticky – žrát hlínu a chodit po kolenou. Ale hlavně, že se ostatní před ním třesou. A s tímhle přístupem se Rusové nikdy nebudou mít dobře a nikdo je nebude respektovat, nebo uznávat jako rovnoprávné. To je totiž pojem, kteří oni odmítají uznávat – rovnoprávnost mezi národy.
Ony zázračné ruské zbraně jsou hypersonické rakety, které údajně nelze sestřelit. A zase jsme u toho. Místo toho, aby Rusko vyvíjelo dokonalé obranné systémy, kterými nepronikne žádná raketa, tak vyvíjí pouze zbraně odplatné. Ty lze ale bohužel i zneužít k prvnímu úderu. Tleskal bych radaru, antiraketám, laserovému deštníku. Takhle je to zase jen o jednom – bojte se nás! A národ je spokojen, protože budí respekt. Lidi sice mají holé zadnice, ale kvůli téhle filosofii jsou ochotni se té oligarchii podrobit. A pak se nedivme, že se stejně nadřazeně chovají, když někam přijedou jako turisté.
Nechápu, jak někdo může k takovéto zemi vzhlížet s obdivem . To se jen zařazuje k té státní filosofii nadřazenosti, kterou na východ od nás stále pozorujeme. Děkuji, nechci.Tomáš Flaška

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější