Nehoráznosti lidovce Jurečky
RSS

Nehoráznosti lidovce Jurečky

Ve včerejším diskusním pořadu televize CNN Prima News citovala moderátorka pořadu kritická slova Václava Klause, která vyslovil při hodnocení práce dnešní Fialovy vládní koalice, a zeptala se přítomného místopředsedy vlády a předsedy lidovců Mariana Jurečky, co na slova bývalého prezidenta České republiky říká. Odpověděl: „To říká člověk, který dopustil rozkrádání majetku v době privatizace, zničil bankovní sektor a byl na začátku zadlužování státu.“
Jurečkova slova jsou nehorázná, drzá a lživá.
Nejprve je třeba předsedovi lidovců připomenout, že jeho soukmenovci ve vládách Václava Klause seděli a na práci jeho kabinetu se podíleli. A chce-li to Jurečka slyšet, ano, lidovci nikdy příliš spolehlivým koaličním partnerem nebyli, proto dnes může jen stěží překvapit jeho alibismus. Jsou takoví, jako vždy byli.
Ví-li Jurečka o tom, že „Václav Klaus dopustil rozkrádání majetku v době privatizace“, nechť své tvrzení okamžitě a průkazně dokáže. V opačném případě je obyčejným lhářem.
Ani první ani druhá vláda Václava Klause neučinila žádné rozhodnutí, které by „zničilo bankovní sektor“. Privatizací bankovního sektoru se zabývala až Zemanova vláda. Jurečka opět lže.
Myslí předseda lidovců Klausovým „začátkem zadlužování státu“ důslednou snahu Václava Klause o vyrovnané rozpočty? Nechť si místopředseda dnešní vlády zamete především před svým vlastním prahem.

Ivo Strejček, IVK
The post Nehoráznosti lidovce Jurečky first appeared on .


Nejčtenější za týden