Maďarsko sa postavilo proti Sorosovi a nahnevalo tým Európsku úniu. Musíme sa spoločne vzoprieť diktátu Bruselu, vyzýva Fiala

Maďarsko sa postavilo proti Sorosovi a nahnevalo tým Európsku úniu. Musíme sa spoločne vzoprieť diktátu Bruselu, vyzýva Fiala

Praha 16. januára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:Facebook)
 
Podpredseda Slobody a priamej demokracie Radim Fiala sa na svojom účte na sociálnej sieti vyjadril k tomu, že sa Maďarsko postavilo proti politickým neziskovým organizáciám , ktoré sú mnohokrát financované americkým finančníkom Georgeom Sorosom . Svojím konaním,  ale nahnevalo   Európsku úniu
Na snímke Radim Fiala
Český politik poukázal na to , ako EÚ podľa neho pokračuje vo svojom ťažení proti neposlušným štátom. Ako príklad uvádza to , že „podľa brežnevovského vzoru pošliapava suverenitu Maďarska a Poľska „ . O čo konkrétne ide ?
„ Na Maďarsku mu prekáža , že chce obmedziť vplyv politických neziskoviek , ktoré podporujú imigráciu , na Poľsku súdna reforma , ktorú presadzuje vlastenecká poľská vláda . Podobný zákon ako Maďarsko navrhlo aj hnutie SPD . Je vidieť , že Brusel podporuje a chráni slniečkarské neziskovky (mnohokrát financované Georgeom Sorosom ) , ktoré chcú naše krajiny zničiť masovou imigráciou , “ myslí si .
 

Zároveň Fiala vyzýva , aby sme sa spoločne vzopreli diktátu Bruselu . Priaznivcom sľubuje , že keď SPD podporia vo voľbách , potom bude naša krajina opäť slobodná . Následne sa vracia na objasnenie situácie v susedných krajinách .
Na základe zdrojov z ČTK pripomína, že maďarský zákon obmedzujúci zahraničné financovanie MVO podľa generálneho advokátskeho Súdneho dvora EÚ porušuje právne predpisy Európskej únie .
„ Maďarsko pred tromi rokmi sprísnilo dohľad nad organizáciami financovanými zo zahraničia . Tie , ktorých ročný príspevok prekročí 7,2 milióna forintov , sa musia povinne registrovať,  a tiež zverejňovať podrobnosti o svojich darčekoch , “ podotýka .
 
Pošliapavanie nezávislosti štátov EÚ
Fiala tiež píše , že Európska komisia v utorok požiadala Súdny dvor EÚ , aby predbežným opatrením zastavil prácu disciplinárnej komory najvyššieho poľského súdu.
„ Pojem „ právny štát “ sa v Európskej únii stal novou brežnevovskou doktrínou obmedzenej suverenity . Toto pošliapavanie   nezávislosti štátov EÚ má na starosti eurokomisárka Věra Jourová z ANO . Hnutie SPD odmieta , aby Európska únia zasahovala do vecí suverénnych štátov , “ uvádza .


V tejto súvislosti navyše poukazuje na to , že poslanci SPD nedávno navrhli zákon , prostredníctvom ktorého by neziskové   organizácie smeli dostávať peniaze zo zahraničia výlučne bezhotovostne . Znamenalo by to teda , že sumy prevyšujúce 5000 eur by museli viesť na osobitnom účte , ktorý umožňuje verejnú kontrolu . Pritom by sa dané opatrenie netýkalo členských príspevkov.


„ Bol by tak zrejmý darca peňazí . Cieľom tohto návrhu je , aby všetky príjmy nad túto sumu museli byť vedené na transparentných účtoch . Je legitímne , aby verejnosť poznala pôvod prostriedkov , ktoré organizácie   získavajú od zahraničných darcov , “ vysvetľuje účel tohto návrhu zákona .
Fiala ešte podotýka , že úprava primárne nesmeruje na záujmové organizácie , ktoré sú založené výhradne na členskom princípe a ktoré sú v českom neziskovom sektore najpočetnejšie ( napr . Poľovnícka jednota , Sokol , záujmy zberatelia a ďalšie) , z ktorých niektoré môžu mať tiež zahraničných členov .
Naopak – hnutie SPD podporuje neziskové organizácie , ktoré pomáhajú potrebným ľuďom . Dlhodobo, ale vyzýva na ukončenie dotovania, takzvaných „ politických neziskoviek „ z verejných peňazí , a najmä tých, ktoré sú napojené na finančníka a neomarxistického globalistu Georgea Sorosa .
„ Európska únia nám chce vnucovať slniečkarský Neomarxizmus ako štátnu ideológiu . To hnutie SPD úplne odmieta . Odmietame obmedzenú suverenitu , ktorú presadzuje Brusel spoločne s eurokomisárkou Věrou Jourovou . Hnutie SPD diktát Bruselu odmieta a ukazuje sa , že   EÚ je nereformovateľná , “ píše v závere a opäť prosí o pomoc , aby sa ČR dostala z „ únijného žalára národov späť na slobodu „ .
Čo sa týka reakcií na jeho príspevok , boli rôzne . Ľudia však napospol s jeho názorom a správaním susedných krajín súhlasili .
„ Maďarsko robí veľmi dobre, čo sa týka neziskoviek . A mali by sme mať taký prehľad  o  všetkých neziskovkách aj u nás , “ myslí si jeden z užívateľov .
Zaznelo aj niekoľko názorov na úniu . „ EÚ je pre národy samovražedná organizácia , „ písala jedna komentujúca .
Pár jedincov sa vyjadrilo tiež na adresu eurokomisárky a nebrali si servítky : „Tá Jourová asi nie je z Českej republiky . Nechápem , prečo ide proti svojej vlasti . Asi to má niekým nariadené,  a navyše to sype . Je to zradcovská hyena . „
 
Príspevok Maďarsko sa postavilo proti Sorosovi a nahnevalo tým Európsku úniu. Musíme sa spoločne vzoprieť diktátu Bruselu, vyzýva Fiala zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější