Údržba chodníkov má v Košiciach prvú obeť. Muž sa zabil rovno pred magistrátom mesta Košice

Údržba chodníkov má v Košiciach prvú obeť. Muž sa zabil rovno pred magistrátom mesta Košice

Košice 16. januára 2020 (HSP/Foto: TASR – František Iván)
 
Katastrofa za katastrofou. Tak by sa stručne dalo charakterizovať primátorovanie Jaroslava Polačeka v Košiciach. Na začiatku zimy mesto rozčúlilo Košičanov, keď k mnohým chodníkom jednoducho dali ceduľku Chodník v zime neudržiavaný a tým považovali zimnú údržbu v meste za vybavenú. A teraz došlo k najhoršiemu. Na zľadovatelom chodníku spadol v piatok 10. januára pred košickým magistrátom Jozef Lipták. Neskôr, v pondelok, následkom zranení podľahol.
Ilustračné foto
K nešťastiu došlo v blízkosti bočného vchodu na Magistrát mesta Košice. Podľa svedka nehody, ktorý k zranenému privolal okamžite pomoc, sa mal Jozef Lipták pošmyknúť a zadnou časťou hlavy narazil na chodník.
Zranený muž bol následne záchrannou službou prevezený v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii do UNLP na Triede SNP, kde ho okamžite operovali. Jozefov syn uviedol, že po operácii bol jeho otec v umelom spánku a kvôli rozsiahlému poškodeniu mozgu a poruche zrážanlivosti krvi, bola len veľmi malá šanca, aby sa prebral.
Podľa hovorcu mesta Košice Vladimíra Fabiana je v tomto prípade predčasné robiť unáhlené závery a obviňovať za spôsobenie tragédie vedenie mesta Košice.
„Chodník, na ktorom sa táto nešťastná udalosť stala, spravuje Bytový podnik mesta Košice a jeho zimnú údržbu zabezpečuje jeho externý dodávateľ. Miesto úrazu bolo vo štvrtok 9. januára posypané päťkrát a v piatok 10. januára dvakrát. Pred tragédiou to bolo naposledy o 6.30 hod. ráno,“ uviedol.
Mesto vo svojom stanovisku tiež dodáva, že hoci chodníky v Košiciach boli v priebehu toho času opakovane čistené, stávalo sa, že už do hodiny po ich úprave boli opäť zľadovatené.
K pádu muža došlo v piatok 10. januára medzi 9. a 10. hodinou. Ľudia, ktorí okolo miesta nehody prechádzali, v komentároch uviedli, že ani pár hodín po nehode nebol chodník upravený.
Iní poukazovali na to, že mesto zimnú údržbu chodníkov zanedbáva, pritom je približne polovica chodníkov označená tabuľkou, ktorá upozorňuje občanov, že sú neudržiavané, čím to mesto považuje za vybavené.
V sobotu podal syn pána Liptáka trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. „Ide nám hlavne o získanie kamerového záznamu z kamier, ktoré sú na budove magistrátu, aby náhodou nedošlo k vymazaniu záznamu. Nejde nám o vynášanie súdov, ale chceme vedieť, ako to bolo a či šlo naozaj o šmyk alebo zakopnutie na úseku, ktorý nebol označený modrou tabuľkou.“
Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová pre portál potvrdila, že v súvislosti s daným prípadom prijali trestné oznámenie a že polícia vo veci koná.
 
Príspevok Údržba chodníkov má v Košiciach prvú obeť. Muž sa zabil rovno pred magistrátom mesta Košice zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější