Nová nádej progresívcov: „Maria vas skare!“, držali na dúhovom transparente Rómovia protestujúci proti kotlebovcom v Košiciach
RSS

Nová nádej progresívcov: „Maria vas skare!“, držali na dúhovom transparente Rómovia protestujúci proti kotlebovcom v Košiciach

Košice 16. januára 2019 (HSP/Foto: Facebook)
 
V Košiciach vo štvrtok prebehol progresívcami očakávaný míting kotlebovcov, najmä po tom, čo sa v najnovšom prieskume ukázalo, že sa ĽSNS pomaly percentami doťahuje na úroveň SMERu. Opozícia sa na svoj protest proti kotlebovcom dôkladne pripravila
Nové posily agendy LGBTI zrejme našli progresívci u Rómov
Progresívci podľa posledných protestov zjavne stavili na rómsku kartu. Po tom, čo podľa očitých svedkov zorganizovali väčšinu rómskych protestujúcich v stredu v Sabinove, porozdávali svoje transparenty Rómom aj dnes v Košiciach.
Po niekoľkých incidentoch s osadníkmi (Richnava či Važec) progresívci ponúkali svoje riešenie na deeskaláciu problému – vyššiu podporu Rómov, aby tí nemuseli závidieť normálne žijúcim a prepadávať ich. Na oplátku zrejme títo majú podporovať extrémistickú agendu LGBTI, ako ukazujú rómske heslá proti kresťanstvu na dúhovej vlajke… „Maria vás skare“ – tradičné rómske preklínanie – v preklade v zmysle, bodaj by ich (kotlebovcov) Panna Mária zahubila.
Iný účastník v diskusii tiež uviedol, že avizovaný tichý protest sa náhle zmenil na hlučný a niektorí Rómovia začali nadávať účastníkom do „bielych ku*iev“. „Situáciu musel prísť riešiť antikonfliktný tím“, dodáva.
Protestujúcich v Košiciach bola podľa všetkého minimálne polovica všetkých zúčastnených. Kotlebovcov bolo ledva počuť, keďže protestujúci dávali najavo nesúhlas sebe vlastným spôsobom – hlučnou hudbou z magnetofónu. „Chýbalo len, kedy začnú tancovať“, povedala účastníčka Lucia.
Na snímke v krúžku protestujúci, ostatní účastníci mítingu ĽSNS v Košiciach
Strana KDŽP pridružená na kandidátke ĽSNS však vidí štvrtkový míting v Košiciach aj napriek protestujúcim pozitívne. Podľa slov predstaviteľov strany bola väčšina protestujúcich len komparzom, ktorý pre zmenu dala do kopy strana Za ľudí:
„Hneď po mítingu keď komparzisti odišli do autobusov, ukázalo sa, že na mieste zostalo asi 15 ľudí okolo Trubana. Zbalili transparenty a asi poslali kiskovcom. My by sme sa tiež radi chodili pozrieť na mítingy iných strán, len nikto im do tých ich kaviarničiek nechodí. Preto prosím majme pre nich pochopenie, že sa aj oni chcú zviditeľniť. My Vám garantujeme profesionálnu organizáciu, bezpečnosť a ďakujeme, že ste pri nás. Slovensko vstáva na nohy!“, uviedli nabudene predstavitelia KDŽP a zároveň poďakovali policajtom, že držali protestujúcich mimo ľudí účastných mítingu.
 
Príspevok Nová nádej progresívcov: „Maria vas skare!“, držali na dúhovom transparente Rómovia protestujúci proti kotlebovcom v Košiciach zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější