Politickokorektní morálka je pokrytecká a amorální, postavená na politické manipulaci
RSS

Politickokorektní morálka je pokrytecká a amorální, postavená na politické manipulaci

LIBOR ČÍHAL
Hrůzná morálka, která si pomalu usurpuje západní svět. Přespříliš politické korektnosti škodí, s tím se dnes formálně ztotožňují i politickokorektní cenzoři. Podle hlasu mladší docent na UK ve fachu názorová svoboda, lektýruje na rádiu Klasik o svobodě a úžasných zkušenostech, které má z amerických a západoevropských univerzit, hvězdou jeho bezuzdné svobodné fantazie je velká demokratická matrona Hanka Marvanová.
Na amerických univerzitách je to úžasné, svobodné, multikulti hvězdné, o tamní vědě se v pořadu nehovoří, ale američtí studenti rádi na jeho seminář do Prahy, nemusí si tak dávat pozor na hubu a hlavně jim přes ni nikdo nedá. Aby nedošlo k omylu, mladší docent na rádiu Klasik explicitně naznačí satanskou inkarnaci v Okamurovi a populistech en bloque. Docentovo jemné politickokorektní kritické pohlazení obludné politické korektnosti.
Kritika politické korektnosti se tu a tam, aby se neřeklo, vyskytne i v jejích svatyních ve FrankfurterAllgemeine nebo v LeMondu. Ve Francii, Německu nebo v Itálii ti, kteří jsou schopni něco vytvořit a napsat, jako Finkelkraut, Houellebecq, Benoist, Onfray, Labini, Feltri, Sloterdijk, Botho Strauss atd. se vyjadřují zcela otevřeně a bez výhrad negativně. Výhrady velkých nemají ovšem sílu zastavit tuto obludnost a přes občasné kritické komedie, budou cenzoři typu pražského docenta a politkorektních svatyní cenzurovat dál, bohužel tato společenská obludnost pomalu usurpuje nejcitlivější společenský prostor, školství a převládá v diskursu mladých.
Politickokorektní morálka je pokrytecká a amorální, postavená na politické manipulaci. Např. finance politickokorektních rekonstruovaly Karlín, z pražské téměř periferie se stal šik rajón, poskytuje extra dobré joby tisícům politickokorektních mladých, v infantilních diskuzích v tamních dobrých kantýnách: jak úžasný multikulti svět se otvírá v Evropě a v Praze. Ovšem diskuze typu kam se odsunuly tisíce Romů, kteří v této oblasti před pár lety žily, se v tamních kantýnách nenosí. Řešení dlouholetého problému této pražské čtvrti odsunuto do severních Čech. Romské rodině se dávalo za opuštění bytu 300 000, jak velkorysé od politickokorektních dealerů a spol. Nietzsche jejich morálku nazýval moraline.
Politickokorektní profitéři a cenzoři plují na ideových manipulacích, demokratické principy jsou jim vzdálené, za kulisou jejich krásy se skrývají miliardy z neobskurnějších zdrojů, často finance z arabské ropy, které si zde kupují budoucnost. Myslet nonkonformně je traumatizuje, až posléze myslet vůbec.
Francouzský žurnalista Brice Couturier píše, že američtí studenti, v Karlíně to taky platí, jsou tak zmanipulovaní, že nerozliší názor na fakt od důkazové demonstrace faktu, pokud zkušenost osoby X není ve zkušenosti osob akceptované identity (ortodoxního pokroku), pak zkušenost osoby X není zkušeností a nepřipouští se. Podle spisovatele Bret Easton Ellise univerzitní absolventi se domnívají, že život musí být sladkou utopií, která odpovídá jejich citlivé moralistní senzibilitě, jsou dobře univerzitně vyškoleni zůstat věčně infantilními. Z videa na France24 se dovíme, že některé americké vydavatelské domy si najímají specialisty, aby vymazali z knih pasáže, které mohou urážet některé komunity. Svědčí to o tom jakou polohu v západní společnosti literatura vůbec má.
Opatrnost editorů je pochopitelná, nejsou až tak placení na to, aby si dovolili nekonečné soudní pře s nejistým výsledkem s pokrokovými společenskými segmenty. Rowlingová, jinak velmi politickokorektní, prošla 2016 velkou soudní šikanou, použila ve své knize indiánskou legendu, byla obviněna z kulturního kořistění a marginalizace amerických Indiánů. Podle televizního pořadu v Hledání ztraceného času vymazali američtí ediční cenzoři Charluse a paní Verdurinovou. Ovšem bez Charluse přestává být Proust Proustem, baron tam je zcela klíčový, navíc se desetidílný román musí velmi zkrátit, baron a paní Verdurinová jsou přítomní na stovkách stran.
Západní společnost se nezhroutí z materiálního důvodu, ale touto sebederatizující politikou. Literatura a umění už nejsou produktem lidského génia, ale výstup z dílny nějakých úředních cenzorů, univerzitní konformity a hollywoodské umělecké triviality. Redukovat svět a jeho obraz literaturu a umění do snůšky dobrých přání a pocitů znamená je úplně zlikvidovat a nastolit generální nudu. Sloterdijk někde napsal, že bohy západní svět musí už nudit a přestali nám přát.

LIBOR ČÍHAL

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější