Polícia vystríha pred lesnou zverou na cestách, pridávajú sa i lesníci z TANAP-u

Polícia vystríha pred lesnou zverou na cestách, pridávajú sa i lesníci z TANAP-u

Prešov/Tatranská Lomnica 17. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)
 
Na zvýšené riziko zrážky vozidiel s lesnou zverou na cestách v tomto ročnom období upozorňuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove na svojej stránke na sociálnej sieti. O „ceste smrti“ pod Starým Smokovcom smerom na Poprad hovoria i Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP)
Ilustračné foto
„Počas uplynulých troch dní došlo v Prešovskom kraji k najmenej desiatim stretom vozidla s lesnou zverou,“ informuje polícia s tým, že za rok 2019 evidovala v kraji spolu 44 dopravných nehôd zavinených lesnou zverou a domácimi zvieratami.
Vodičom preto odporúča zvýšiť pozornosť v rizikových úsekoch, často označených výstražnou dopravnou značkou „Pozor zver!“, prispôsobiť rýchlosť, stopercentne sa sústrediť a jazdiť opatrne a predvídavo.
Jedným z takýchto úsekov, ako o tom informujú ŠL TANAP, je i cesta pod Starým Smokovcom smerom na Poprad. Ako dodávajú, aj na území a v okolí Vysokých Tatier dochádza k stretom vozidiel a lesnej zveri najmä vo večerných a nočných hodinách. „Za minulú sezónu, čiže od 1. marca 2018 do 28. februára 2019, bolo na území spravovanom našou organizáciou na cestách a železniciach usmrtených spolu 99 zvierat. Z tohto počtu bolo 26 jedincov jelenej zveri, 39 srnčej, 26 diviačej, jeden medveď, jeden vlk, jeden rys a päť líšok,“ konkretizovali ich následky lesníci. Upozorňujú pritom, že v prípade, ak je zrazená zver i zverou lovnou, sa jej úhyn započítava do množstva, ktoré je povolené odloviť. Dodávajú, že u srnčej zveri predstavuje množstvo zrazených jedincov také percento, že sa na nimi spravovanom území srnčia zver takmer vôbec neloví.
 
Príspevok Polícia vystríha pred lesnou zverou na cestách, pridávajú sa i lesníci z TANAP-u zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější