Zákaz vlajek států v Evropském parlamentu
RSS

Zákaz vlajek států v Evropském parlamentu

JAN BARTOŇ
Předseda europarlamentu David Sassoli zakázal během jednání mávat transparenty a dalšími „nevhodnými“ pomůckami. Podle Jana Zahradila z ODS se jedná o „neuvěřitelnou tupost“.

Cílem bylo zabránit „nevhodným“ projevům.   Vzal to ale natolik zgruntu, že mezi zakázané pomůcky rovnou zařadil i vlaječky, jimiž někteří poslanci značili své stoly a dávali tím najevo, jakou zemi na unijní půdě zastupují. U řady europoslanců Sassoli se svým rozhodnutím narazil. „Podle nového nařízení spadá vlajka do kategorie ‚banner‘, jejichž používání je na plénu zakázáno. Neuvěřitelná tupost,“ napsal LN zástupce pravicové ODS v Evropském parlamentu Jan Zahradil……Například lídr britské Brexit Party Nigel Farage se svými souputníky ale na stolech drobné vlajky měli. Před několika dny si také na zákaz postěžovali na twitteru. „Díky bohu, že odcházíme,“ okomentoval Sassoliho nařízení Farage s odkazem na brzký odchod Británie z EU.
To je jeden z důsledků prosazování „korektní politiky“. Pokud jsou totiž z europarlamentu přenášeny záběry, mohly by „nevhodné transparenty“ s politickými vzkazy narušovat „nerozbornou jednotu evropského lidu“. Tupost to je nesmírná, s tím lze s Janem Zahradilem souhlasit. Nicméně, právě ODS to bude mít po odchodu Velké Británie z EU těžké, protože poslanci za britskou Konzervativní stranu byly s ODS v jednom poslaneckém klubu. Ten tedy oslabil díky porážce konzervativců v eurovolbách na jaře loňského roku a nyní po odchodu Británie se i toto oslabení prohloubí.
Mnohem více by nás ale mělo zneklidňovat to, jakým způsobem chce europarlament zasahovat do politiky v jednotlivých členských zemích . Nejde jen o nařízení a směrnice. Českým „udavačům“ se podařilo na pořad jednání europarlamentu prosadit dokonce obnovené trestní stíhání premiéra Andreje Babiše. Dokonce i eurohujer Stanislav Polčák (STAN) s tímto postupem vyjádřil nesouhlas, což je co říci. Naopak vyšetřování údajného střetu zájmů českého premiéra na jednání europarlamentu patří. Tak uvidíme, co tato levicově-zelená část europarlamentu vymyslí za zázrak.
A ještě jedna informace stojí v této souvislosti za pozornost. Ursula von der Leyenová , předsedkyně Evropské komise, totiž podle  zprávy na idnes  měla zničit důkazy o tom, že její poradci jí měli stát v její dřívější funkci ministryně obrany Německa údajně 4 miliardy. Naopak německá armáda pod jejím úřadováním ztratila na bojeschopnosti (neprovozuschopnosti vojenské techniky) díky škrtům na opravy. Zdá se tedy, že politika EU, chcete-li „Bruselu“, se ani po loňských volbách nezměnila. Převažuje neochota zbavit se získané moci nad státy EU a hraničí to se šikanováním. I tak lze totiž označit zákaz využívání symbolu členských států na jednání europarlamentu. Tímto způsobem si EU rozhodně nové sympatizanty nezíská.Jan Bartoň

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější