Silný prejav primátora a bývalého riaditeľa vojenskej nemocnice generála Čombora na mítingu v Ružomberku

Silný prejav primátora a bývalého riaditeľa vojenskej nemocnice generála Čombora na mítingu v Ružomberku

Ružomberok 17. januára 2020 (HSP/Foto:HSP)
 
Primátor mesta Ružomberok  Igor Čombor, ktorý bol dlhé roky riaditeľom vojenskej nemocnice v tomto meste vystúpil na stretnutí sympatizantov strany Vlasť v Ružomberku. Na úvod povedal že je tu preto, aby pomohol zlepšiť zdravotníctvo a samosprávu. Spomenul dopravné problémy mesta Ružomberok aj svoj boj za protónove centrum v miestnej nemocnici
Na snímke Igor Čombor
Čombor chce pomôcť lídrovi strany Vlasť Štefanovi Harabinovi bez ohľadu na to, ako voľby dopadnú, lebo chce mať čisté svedomie, že urobil niečo, za čo sa nebude hanbiť. Podľa neho prichádzajú časy, keď sa na Slovensku na dlhé roky môže rozhodnúť o tom, čo sa nám potom keď sa prebudíme, nebude tak páčiť, ako nám to teraz maľujú.
Čombor predstavil aj základné tézy, ktoré by mali zlepšiť stav zdravotníctva.
Prvoradá úloha – realizovať spravodlivú, fungujúcu a dostupnú ambulantnú starostlivosť pre všetkých občanov Slovenskej republiky.
Odstrániť všetky deformity a iracionality v navrhovanom riešení integrovaných centier zdravotníckej starostlivosti v rozsiahlych menej rozvinutých regiónoch Slovenska vytvoriť v prvej etape účinný systém stabilizácie praktických lekárov, detských lekárov, gynekológov, stomatológov. V druhej etape realizovať dostupnosť ostatných ambulantných odborníkov primerane k vytvorenej a fungujúcej kostre ambulantnej starostlivosti.
 
Spravodlivé rozdeľovanie finančných prostriedkov v zdravotníctve.
Vyvinúť maximálne úsilie pri prerozdeľovaní finančných prostriedkov tak, aby išli spravodlivé objemy financií pre jednotlivé segmenty zdravotníctva (nemocnice, ambulantná sféra, farmaceutické firmy, záchranná služba atď.). Dnešný stav neumožňuje akúkoľvek reálnu, skutočnú a potrebnú reformu zdravotníctva.
Zrušenie doplatkov za lieky.
Chceme zásadne zrevidovať systém doplatkov na lieky v prospech všetkých občanov SR, až po ich zrušenie.
Pozor na stratifikáciu nemocníc.
Budeme brániť snahám o rozbitie posledného fungujúceho a najdôležitejšieho systému zdravotníctva, zamedzením chaosu v ústavnej (nemocnice) zdravotníckej starostlivosti pri plánovaných reorganizačných zmenách (stratifikácia nemocníc).
Záchranná zdravotná služba.
Prehodnotiť systém plošného rozmiestnenia zdravotných záchranných staníc
Zabrániť úbytok kvality rýchlej zdravotníckej pomoci znižovaním počtu ARLP a neúmerným zvyšovaním počtu ARZP.
Prinavrátiť potrebné kompetencie praktickým (obvodným) lekárom, napr. konštatovanie úmrtia, komplexnejšie predpisovanie liekov.
Snahu nasmerujeme na inováciu dlhodobej stratégie sociálno-zdravotnej starostlivosti v SR
Moderné technológie
Presadíme vybudovanie aspoň jedného protónového, rádioterapeutického centra s modernou liečbou onkologických ochorení, ľahko dostupnou pre občanov SR.
 
Vystúpenie primátora Ružomberka Igora Čombora si môžete pozrieť tu:
 
Oblasť zdravotníctva- 1. Spravodlivé rozdeľovanie finančných prostriedkov v zdravotníctve.- Vyvinúť maximálne úsilie pri prerozdeľovaní finančných prostriedkov tak, aby išli spravodlivé objemy financií pre jednotlivé segmenty zdravotníctva (nemocnice, ambulantná sféra, farmaceutické firmy, záchranná služba atď.). Dnešný stav neumožňuje akúkoľvek reálnu, skutočnú a potrebnú reformu zdravotníctva. – 2. Zrušenie doplatkov za lieky.- Chceme zásadne zrevidovať systém doplatkov na lieky v prospech všetkých občanov SR, až po ich zrušenie.- 3. Prvoradá úloha – realizovať spravodlivú, fungujúcu a dostupnú ambulantnú starostlivosť pre všetkých občanov Slovenskej republiky.- Odstrániť všetky deformity a iracionality v navrhovanom riešení integrovaných centier zdravotníckej starostlivosti v rozsiahlych menej rozvinutých regiónoch Slovenska vytvoriť v prvej etape účinný systém stabilizácie praktických lekárov, detských lekárov, gynekológov, stomatológov. V druhej etape realizovať dostupnosť ostatných ambulantných odborníkov primerane k vytvorenej a fungujúcej kostre ambulantnej starostlivosti. – 4. Pozor na stratifikáciu nemocníc.- Budeme brániť snahám o rozbitie posledného fungujúceho a najdôležitejšieho systému zdravotníctva, zamedzením chaosu v ústavnej (nemocnice) zdravotníckej starostlivosti pri plánovaných reorganizačných zmenách (stratifikácia nemocníc). – 5. Záchranná zdravotná služba.- Prehodnotiť systém plošného rozmiestnenia zdravotných záchranných staníc- Zabrániť úbytok kvality rýchlej zdravotníckej pomoci znižovaním počtu ARLP a neúmerným zvyšovaním počtu ARZP.- Prinavrátiť potrebné kompetencie praktickým (obvodným) lekárom, napr. konštatovanie úmrtia, komplexnejšie predpisovanie liekov.- Snahu nasmerujeme na inováciu dlhodobej stratégie sociálno-zdravotnej starostlivosti v SR- 6. Moderné technológie- Presadíme vybudovanie aspoň jedného protónového, rádioterapeutického centra s modernou liečbou onkologických ochorení, ľahko dostupnou pre občanov SR.
Uverejnil používateľ Igor Čombor – nezávislý kandidát strany Vlasť Pondelok 13. januára 2020

 
Príspevok Silný prejav primátora a bývalého riaditeľa vojenskej nemocnice generála Čombora na mítingu v Ružomberku zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější