Další pilot náhle zemřel po vzletu v kokpitu letadla (video)
RSS

Další pilot náhle zemřel po vzletu v kokpitu letadla (video)

V loňském i letošním roce je hlášeno mnohem víc případů náhlých kolapsů pilotů než tomu bylo kdy v minulosti. Jde o totožný úkaz jako v případě kolapsů sportovců , kdy počet zdravotně indisponovaných či mrtvých několikanásobně překročil dosavadní průměr.
Všimněte si, že jak v případě sportovců, tak pilotů, korporátní média mlčí, případně náhlé kolapsy svádí na údajnou „ změnu klimatu .“
Pilot Envoy Air omdlel během vzletu z mezinárodního letiště Chicago O’Hare a později byl prohlášen za mrtvého. Druhý pilot byl schopen převzít kontrolu nad řízením a bezpečně přistát s letadlem.
Let Envoy Air 3556 byl v sobotu večer na cestě do Columbusu, Ohio. Pilot létal pro společnost American Eagle, která je stejně jako Envoy Air součástí American Airlines.
Mladý pilot ztratil vědomí a zemřel ihned po startu letadla – musel zasáhnout jeho druhý pilot. Mezitím chtějí aerolinky po celém světě kvůli nedostatku personálu prosadit, aby letadla mohla létat pouze s jedním pilotem na palubě.
Mladý kapitán letu 3556, Patrick Ford, byl stále ve výcviku. Jen několik sekund poté, co letadlo vzlétlo, se jeho druhý pilot, kapitán Brandon Hendrickson, ohlásil řízení letového provozu a prohlásil:  „Musíme se vrátit. Kapitán je nezpůsobilý.“  Záběry komunikace mezi Hendricksonem a řízením letového provozu lze nalézt na sociálních sítích; simulace ilustruje obrat druhého pilota.Druhý pilot Hendrickson zůstal klidný i přes bezvládné tělo svého kolegy na sedadle vedle něj, otočil letadlo a bezpečně přistál na chicagském mezinárodním letišti O’Hare, odkud vzlétli. Na palubě bylo 57 cestujících a členů posádky, kteří mu nyní vděčí za život.
Pilot Ford byl bez pomoci: „Navzdory hrdinskému úsilí o jeho oživení, kapitán ve výcviku Patrick Ford zemřel,“ řekl Ric Wilson, viceprezident letového provozu Envoy Air. „Jsme hluboce zarmouceni touto ztrátou.“
Federální úřad pro letectví (FAA) zahájil vyšetřování případu.  Ford prý zemřel na infarkt, i když tato informace nebyla oficiálně potvrzena.  Bez odezvy zůstal požadavek na leteckou společnost od novináře Alexe Berensona, který se podle očekávání ptal na lékařské prohlídky a přesný stav očkování zesnulého.
Ovšem jak známo, tak v USA bylo v případě pilotů očkování povinné.
I když tato náhlá a neočekávaná smrt ilustruje důležitost druhého pilota, existují  snahy leteckých společností po celém světě , aby mohla letadla létat pouze s jedním pilotem kvůli nedostatku personálu. Kdyby byl Patrick Ford jediným pilotem letu 3556, 57 lidí na palubě by zcela jistě nepřežilo.
 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 6 Průměrně: 5 ] Článek Další pilot náhle zemřel po vzletu v kokpitu letadla (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden