Senioři ať zemřou bez pomoci, vzkázalo drsně Rusko
RSS

Senioři ať zemřou bez pomoci, vzkázalo drsně Rusko

JAN ZIEGLER
Staří lidé mají nyní v Rusku smůlu, v tamních státních zdravotnických zařízeních je zakázána moderní lékařská péče pro občany nad 60 let. Zprávu o tom přinesl ruský web Rossijskaja gazeta.
.

Toto skandální rozhodnutí je dílem příkazu ministerstva zdravotnictví Ruské federace ze dne 20. 12. 2019, ve kterém se pod číslem 1067n zakazuje zdravotnické ošetření občanů nad 60 let za použití moderních technologií od 11. 1. 2020. V seznamu zakázaných výkonů jsou uvedeny různé druhy chirurgických zákroků včetně operací očí a endoprotéz. To je hodně nepříjemné, protože například bez léčby šedého zákalu člověk oslepne.K tomu není co dodat, vyspělá společnost se pozná podle toho, jak se umí postarat o potřebné lidi včetně seniorů. Rusko však činí pravý opak. Dává najevo, že staří lidé jsou pro něj neužiteční a tak jim odepřelo kvalitní zdravotní péči. To mě tak trochu připomíná neblahou éru socialistického Československa, kdy ještě v roce 1989 komunisté nedovolovali dialýzu čili umělou ledvinu lidem starším 56 let. Přitom v té době už v Rakousku a Německu dostal umělou ledvinu každý potřebný. Věkové omezení už naštěstí u nás neplatí a můj kamarád, kterému bylo nedávno 73 let, dochází pravidelně třikrát týdně na dialýzu a je zařazen do programu na transplantaci ledviny.ni české zdravotnictví samozřejmě není bez chyb a koneckonců o nich fundovaně píše můj kolega bloger MUDr. Tomáš Vodvářka. Ale endoprotézy se u nás operují i starším lidem a rovněž tak z operací šedého zákalu se senioři nevylučují.
.
https://rg.ru/2020/01/09/minzdrav-prikaz1067-site-dok.html?fbclid=IwAR28OzNl4Dr-cqzZMuCoHKYOcUwa4KYqeKpWrN3egCQH7b4iJzktElhh5nA


Jan Ziegler

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější