Pellegrini: Je úlohou nás všetkých povedať nie extrémizmu

Pellegrini: Je úlohou nás všetkých povedať nie extrémizmu

Cigeľ 18. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Mrazí má z toho, keď vidím, ako z mesiaca na mesiac silnie podpora strany, ktorá úplne spochybňuje všetko to, čo sa v Slovenskom národnom povstaní stalo. Po pietnom akte kladenia vencov k pamätníku obetí druhej svetovej vojny v obci Cigeľ v okrese Prievidza to povedal predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD)
Na snímke Peter Pellegrini
“Títo ľudia dnes zmenili svoju rétoriku, snažia sa vystupovať kresťansky, snažia sa hovoriť jemnejším jazykom, ale pozrite si v archívoch týchto ľudí, ako pochodovali v uniformách, ktoré sa veľmi podobali uniformám Hlinkovej gardy. Tí ľudia to v sebe majú a dnes sa nás snažia obalamutiť peknými rečami o jednoduchých riešeniach,” zdôraznil premiér s tým, že žiaľ, nachádzajú podporu u mnohých ľudí na Slovensku.
Ako dodal, je úloha nás všetkých – vlády, opozície, ľudí z kultúrneho a spoločenského života, aby jasne povedali nie takýmto veciam. “Veľmi sa teším, že aj v posledných dňoch sme boli svedkami masívnej demonštrácie ľudí, ktorí odmietli politiku človeka, ktorý nebol schopný riadiť ani jeden vyšší územný celok, nieto aby bol schopný riadiť štát,” pripomenul Pellegrini.
Pietny akt bol súčasťou 45. ročníka lyžiarsko-turistického Pochodu vďaky Cigeľ – Handlová. Organizujú ho ako spomienku na obete Slovenského národného povstania. “Uctievame si udalosti, ktoré sa udiali 13. januára 1945, keď obec obsadili nemeckí fašisti a na výsluch a mučenie do Prievidze zobrali viac ako 100 mužov. Deviati sa už nikdy nevrátili, celkovo z našej obce zahynulo v SNP 22 obyvateľov,” povedal starosta Cigľa Štefan Mjartan.
Počet účastníkov pochodu sa podľa neho každoročne zvyšuje. Kým pred tromi rokmi atakovali dvojtisícovú hranicu, tento rok očakávajú už viac ako 3000 účastníkov pochodu z celého Slovenska.
“Ľudia si toto podujatie obľúbili, zúčastňujú sa na ňom mladí i starší, ktorí sa chcú prejsť do pohoria Vtáčnik. Tešíme sa aj zo školákov a vďaka patrí učiteľom, ktorí vedú mladých k takejto tradícii,” uzavrel starosta.
 
Príspevok Pellegrini: Je úlohou nás všetkých povedať nie extrémizmu zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější