KONGRES ODS: Strana je personálně vyprázdněná. Fiala ani Udženija neměli protikandidáty
RSS

KONGRES ODS: Strana je personálně vyprázdněná. Fiala ani Udženija neměli protikandidáty

Probíhající kongres Občanské demokratické strany ukázal na personální vyprázdněnost strany. Předseda Petr Fiala, který svůj post obhájil, ani 1. místopředsedkyně Alexandra Udženija, která v prvním kole volby pohořela, totiž neměli protikandidáty.
Kmotři chtějí zůstat v pozadí
Kandidovat na nějakou stranickou funkci znamená ve straně “kmotrovského typu” , kterou ODS bezesporu stále je, zajistit si podporu převážné části regionů, ovládaných nadále kmotrovskými klany. Ty však v posledních letech, kdy ODS není u moci, zůstávají v pozadí a čekají na svou případnou novou šanci, pokud by se straně podařilo opět se dostat do vlády. Nezávislý kandidát, který by to chtěl zkoušet bez jejich podpory, se tedy nenašel.
Podpora extremismu
Straně se podařilo od pádu v roce 2013 po skandálu s bývalým premiérem Petrem Nečasem odrazit se pod vedením Petra Fialy ode dna a velmi ráda by se opět ujala moci ve státě. Nepřítelem není jen nenáviděné hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, ale také např. Piráti, kteří vytrvale ODS šlapou na paty a občas je i předhánějí. Petr Fiala se tedy snaží úporně získat každého potenciálního voliče, třeba i z extremistických vod. Jak jinak si lze vysvětlit nedávné vyjádření podpory ze strany Fialy kontroverznímu členu ODS a starostovi pražské čtvrti Řeporyje Pavlu Novotnému, který je na základě svých nenávistných výroků na adresu politických odpůrců stíhán policií (viz ZDE )?
Návrat politických mrtvol
Další kontroverzní stránkou současné ODS jsou pokusy některých jejich v minulosti zkompromitovaných členů o návrat do politiky. Některým to zatím nevyšlo, jako např. Ivanu “Íčko” Langerovi, neblaze “proslulému” svými kontakty s podsvětím a působením na postu ministra vnitra (viz ZDE ). Jiným se to zase podařilo, jako např. Alexandru “PromoPro” Vondrovi, který se navzdory svému angažmá v aféře PromoPro stal za ODS europoslancem (viz ZDE ). Strana tedy přestože tvrdí, že se od “starých struktur” očistila, stále není schopna účinně zabránit návratu pochybných lidí do politiky.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější