Proč volit A. Babiše už v prvním kole prezidentských voleb?
RSS

Proč volit A. Babiše už v prvním kole prezidentských voleb?

1. Protože by se do druhého kola vůbec nemusel dostat. V průzkumech zatím vede generál Pavel, který ovšem skládal přísahu svým velitelům a nikoli občanům ČR. A tato přísaha platí až do smrti, takže počítejme s tím, že nás klidně zatáhne do 3. světové, pokud NATO zavelí, naši generálové jsou už připraveni (3). Viz generál Blaško, který kandiduje v rozporu s usnesením předsednictva SPD a týden před komunálními volbami oznámil odchod z SPD, to nejspíš také dostal rozkazem, aby SPD poškodil.
A pokud uvážíme, že NATO hodlá věnovat celé Rusko i s jeho surovinami Číně, podle(1), a to hlavně kvůli tomu, aby se zde mohl prodávat americký zkapalněný plyn, který je 4x dražší než ruský, pak to určitě není dobrá vyhlídka:

„ Kissinger konstatoval, že Bidenova vláda a současné vedení Evropské unie de facto páchají kolektivně sebevraždu, protože vhánějí surovinově nejbohatší zemi na světě, tedy Rusko, do náruče největší průmyslové a po surovinách hladové zemi na světě, Číny.“
Potom je zde prof. Nerudová, o které jsme zde už psali (2) a která zřejmě byla vytvořena podle vzoru slovenské prezidentky Čaputové a ministryně Černochové, protože všechny mají téměř shodné názory. Přitom bylo nejspíš použito americké pravidlo „ Men prefer blondes“ – muži preferují blondýny.
2. Volba prezidenta je většinový volební systém, a to znamená, že hlasy pro kandidáta, který získá 5 – 18 % jsou ztracené, protože určitě nepostoupí do 2. kola. Proto je nutné slevit za svých představ a požadavků a volit toho, kdo má reálnou šanci, i když není ideální.
3. Ti, kteří štěkají na A. Babiše jako vzteklí psi na jeho předvolebních mítincích, protože argumenty nemají, nemohou mít sympatie slušných lidí a tak jsou to snad také body pro Babiše.
4. Estébáci byli důstojníci Státní bezpečnosti a tedy zaměstnanci Ministerstva vnitra, takže nazývat A. Babiše estébákem je účelová lež, protože měl civilní zaměstnání v zahraničním obchodě. Estébáci jsou dnes vysmátí, mají krásné důchody a k tomu výslužné, zatímco jejich tajní spolupracovníci či agenti byli spíše jejich oběti, protože jejich získávání bylo většinou pod nátlakem. Znám případ jednoho fotografa, který tehdy fotil a prodával nějaké porno, což bylo trestné, a tak mu řekli, že půjde sedět, anebo se stane disidentem a bude fotit jejich akce. Tak jim podepsal spolupráci.
Anebo to byli lidé, kteří jen chtěli vykonávat práci, která je bavila a měli na ni patřičnou kvalifikaci, praxi i schopnosti, tak je zmáčkli, když potřebovali mít z té branže nějaké informace..
Jistěže někteří udávali ochotně a rádi, měli tím přece podíl na tehdejší moci, ale to se dalo po roce 89 zjistit nahlédnutím do příslušných archívů.
Ovšem těm, kteří se dnes holedbají, že jsou naprosto čistí, je třeba říci, že je to hlavně tím, že tehdy byli absolutní nuly, které estébákům nemohly dávat žádné relevantní informace i kdyby se hodně snažili, takže jim spolupráci ani nenabízeli. Tehdy totiž mezi disidenty platila zásada: kdo nic neví, nic nevykecá.
5. Věra Jourová , místopředsedkyně  Evropské komise pro hodnoty a transparentnost, byla navržena hnutím ANO a je často kritizována za to, že vůbec nehájí české zájmy, ani zájmy V4.. K tomu lze říci, že kdyby je hájila, nemohla by tu funkci vykonávat.
Je znám případ italského politika R. Buttiglioneho, který nebyl schválen do funkce eurokomisaře proto, že byl normální katolík, ale Itálie neřekla, že je to přece její kandidát, poslušně navrhla jiného. A Itálie je zakládající člen EU, rozhodně větší hráč než Česko.
6. Pandemie covidu-19 byla problém, se kterým se nikdo z nás v životě nesetkal. Nemůžeme se tedy divit, že rozhodnutí politiků byla problematická, ale kolaps zdravotnictví skutečně hrozil. Přitom na řešení problému se neshodli ani renomovaní experti, tak jak mohli politici dělat správná rozhodnutí? A neshodnou se ani dnes, kdy už mají hodně zkušeností a výsledků, viz zastánci versus odpůrci očkování.
7. Vláda A. Babiše schválila politiku Green Dealu, která nás má stát 1 bilión Kč, což je šílené, ale schválilo to i Polsko a Maďarsko. Takže je jasné, že s tím moc nenaděláme, pokud tuto záležitost nabudeme řešit společně s V4.
8. Andrej Babiš chtěl být zadobře se všemi, s námi, s Bruselí i  Washingtonem, což určitě není možné, protože naše zájmy jsou diametrálně odlišné. Ale byl 8 let premiérem, takže se mu to dařilo, i když ho kvůli tomu tvrdě kritizujeme.
Této jeho schopnosti bychom mohli využít, protože válka na Ukrajině jednou skončí a bude třeba urovnat naše vztahy s Ruskem, pokud ovšem nechceme už trvale nakupovat zkapalněný zemní plyn, který je 4x dražší než ruský, a od toho se pak odvíjí i cena elektřiny, hnojiv i potravin.
O naší budoucnost a životní úrovni rozhodne ekonomika, nikoli politické pózy.
9. Andrej Babiš může vyhrát prezidentské volby, pokud ovšem voliči opozice půjdou v obou kolech k volbám a budou ho volit jako jediného kandidáta opozice. Účast na demonstracích je sice užitečná, ale tam se o ničem nerozhoduje.
Podle preferencí pro parlamentní volby má nyní pětikoalice podle agentury Median (4) součet preferencí pouze 41 % :
ODS 13,5 – Piráti 11 – KDU-ČSL 6 STAN 5,5 – TOP 09 5%.
Zatímco opozice má 54,5 %:
ANO 31,5 – SPD 12 – ČSSD 5,5 – Přísaha 2 – KSČM 2 – Trikolóra 1,5.
Takže výsledek by měl být celkem jasný, kandidát pětikolky nemá šanci..

PAVEL DUDR
Prameny:
(1) GLOBALISTŮ SE ZMOCNILA SKUTEČNÁ HRŮZA A PANIKA! HENRY KISSINGER V ROZHOVORU PRÁVĚ ODHALIL A KOMPLETNĚ VYSVETLIL, JAK OBROVSKOU CHYBU ZÁPAD UDĚLAL VYPROVOKOVÁNÍM VÁLKY NA UKRAJINĚ. USA to neodhadly a sjednotily dva největší nepřátele Západu – Rusko a Čínu. Evropu sankce a Ukrajina ekonomicky potopí a navyše hrozí i jaderná válka! (VIDEO) – CZ24.NEWS (2) Návrh na trestní oznámení na prof. D. Nerudovou, kandidátku na prezidentku | Pravý prostor (pravyprostor.net) (3) A je to tady! Náčelník generálního štábu AČR prohlásil, že Česko se musí připravit na válku s Ruskem a ve chvíli, kdy vypuknou boje, tak česká armáda prý bude efektivním účastníkem války od první minuty! Fialenkova vláda už podle všeho opravdu počítá se z (pravdive.eu) (4) Podpora ODS klesla, volby by vyhrálo ANO. Do Sněmovny by se dostala ČSSD – Echo24.cz
  The post Proč volit A. Babiše už v prvním kole prezidentských voleb? first appeared on .


Nejčtenější za týden