„Doteraz ste videli len slabý odvar.“ Čoraz radikálnejšia Greta odkazuje lídrom Svetového ekonomického fóra v Davose, aby sa pripravili na to, čo ešte príde

„Doteraz ste videli len slabý odvar.“ Čoraz radikálnejšia Greta odkazuje lídrom Svetového ekonomického fóra v Davose, aby sa pripravili na to, čo ešte príde

Lausanna 19. januára 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-Jean-Christophe Bott/Keystone via AP)
 
Švédska aktivistka Greta Thunbergová pochodovala v piatok spolu s 10 000 demonštrantmi vo švajčiarskom meste Lausanne. Pri príhovore pred davom fanúšikov odkázala svetovej elite, ktorá sa na budúci týždeň stretne v Davose, že „doteraz videli len slabý odvar“
Na snímke vpravo Greta Thunbergová
Vedúci svetoví predstavitelia, aktivisti, finanční experti, ako aj miliardári sa na budúci týždeň stretnú na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose.
17-ročná aktivistka, ktorá spustila hnutie #FridaysforFuture, ktoré vyvolalo celosvetové protesty, odsudzuje už dlho nedostatok vládnych opatrení na zníženie emisií skleníkových plynov.
V piatok Greta svojich priaznivcov burcovala k aktivite a sťažovala sa na to, že sa počas pár dní v novom desaťročí žiadne radikálne zmeny neudiali: „Teraz sme v novom roku a vstúpili sme do nového desaťročia a zatiaľ sme počas tohto desaťročia nevideli žiadne známky toho, že by nastali skutočné opatrenia v oblasti klímy a to sa musí teraz zmeniť,“ uviedla Thunbergová v prejave v Lausanne.
„Svetovým vodcom a vedúcim predstaviteľom by som chcela povedať, že zatiaľ videli len slabý odvar toho, čo príde. Nevidíte nás naposledy, môžeme vás ubezpečiť. A to je správa, ktorú budúci týždeň predstavíme na Svetovom ekonomickom fóre v Davose.“
Greta Thunbergová začala v poslednom čase vyjadrovať konkrétne protesty voči jednotlivým korporáciám, ktoré do istej miery podporujú fosílne palivá, ako sú nemecký Siemens, alebo švajčiarska banka Credit Suisse, ale a aj voči jednotlivcom ako Roger Federer, ktorého švajčiarska banka sponzoruje.
Jej podporovateľom sa to ale asi zdá málo a sú vo svojich reakciách ešte radikálnejší. To, čo niektorí žiadajú, už doslova zaváňa revolúciou.
Dánsky aktivista Njoki Njoroge Njehu v Lausanne povedal: „Sme … spojenectvo, ktoré organizuje na budúci týždeň protesty v 20 krajinách s cieľom povedať predstaviteľom na Svetovom ekonomickom fóre v Davose, že „je na čase“, a že „čas vypršal,“ a objasnil, že „je čas zrušiť miliardárov. Je čas zrušiť miliardárov, pretože si ich nemôžeme dovoliť, planéta si nemôže dovoliť miliardárov,“.
Ako vidieť, tínedžerská ekologická križiacka výprava na Davos beží už v plnom prúde.
Andrea Lopatková
 
Príspevok „Doteraz ste videli len slabý odvar.“ Čoraz radikálnejšia Greta odkazuje lídrom Svetového ekonomického fóra v Davose, aby sa pripravili na to, čo ešte príde zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější