Paulína Fialková prvýkrát v sezóne na pódiu, v stíhacích pretekoch v Ruhpoldingu bola druhá

Paulína Fialková prvýkrát v sezóne na pódiu, v stíhacích pretekoch v Ruhpoldingu bola druhá

Bratislava 19. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)
 
Slovenská reprezentantka v biatlone Paulína Fialková sa v desiatych individuálnych pretekoch tejto sezóny dočkala prvého pódiového umiestnenia. V nedeľňajších stíhacích pretekoch na 10 km v nemeckom Ruhpoldingu 27-ročná rodáčka z Brezna finišovala na skvelom druhom mieste, keď ju zdolala iba suverénna nórska víťazka Tiril Eckhoffová. Zaostala za ňou o 46,3 s.
Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková
Tretia skončila Švédka Hanna Öbergová. Druhá zo sestier Fialková Ivona bola v cieli až na 54. mieste s vyše 5-minútovým časovým mankom a siedmimi chybami na strelnici
„Je to veľké zadosťučinenie. Po toľkých pódiách v minulej sezóne som konečne po dlhšom čase zažila tento pocit. Za toto som bojovala, aby sa to stalo. Je to tak dobré, aké to je,“ uviedla Paulína Fialková pre RTVS. „Druhé miesto je pre mňa dnes ako prvé. Čakala som na to takmer dve tretiny sezóny, nemôžem byť spokojnejšia so svojím účinkovaním v Ruhpoldingu,“ doplnila P. Fialková.
Paulína Fialková v Ruhpoldingu už v stredajších rýchlostných pretekoch útočila na vyrovnanie dovtedy najlepšieho umiestnenia v aktuálnej sezóne – štvrté miesto zo šprintu v rakúskom Hochfilzene. Napokon skončila piata a pred nedeľňajšou stíhačkou mala dobrú východiskovú pozíciu. Na prvej streľbe v ľahu zverenkyňa Anny Murínovej a Martina Bajčičáka netrafila jeden z terčíkov, ale zostala na piatej pozícii. Druhú streľbu v ľahu a prvú v stoji zvládla bez chyby a zrazu sa zaradila medzi tri najlepšie, keďže Talianka Dorothea Wiererová nezvládla svoje snaženie na strelnici a mala až tri chyby. V poslednej streľbe v stoji P. Fialková raz chybila, ale rovnako na tom bola aj Švédka Öbergová, ktorá s ňou bojovala o druhé miesto za suverénkou sezóny Eckhoffovou. V poslednom kilometri Slovenka ušla Švédke v stúpaní a vykročila v ústrety druhému miestu. V hodnotení stíhacích pretekov v SP sa P. Fialková posunula už na tretie miesto. V celkovom poradí SP poskočila z deviatej na siedmu pozíciu. Na čele oboch hodnotení je Eckhoffová.
Eckhoffová dosiahla v hustom snežení šieste víťazstvo v tejto sezóne, čiže rovnaký počet ako mala na konte pred začiatkom tohto súťažného ročníka. Suverénna líderka Svetového pohára zároveň dominovala vo všetkých troch stíhacích pretekoch v tejto sezóne. Historicky vo Svetovom pohári si polepšila aj Paulína Fialková, ktorá po štvrtý raz v kariére skončila na druhom mieste. Na konte má aj štyri tretie priečky. „Musela som bojovať a koncentrovať sa na seba v hustom snežení. Pred poslednou streľbou som vedela, že ak to zvládnem, bude z toho víťazstvo,“ uviedla Tiril Eckhoffová v prvom televíznom rozhovore.
 
Výsledky – Svetový pohár 2019/2020 v biatlone – 6. kolo – Ruhpolding (Nem.)
Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 34:08,7 min (1), 2. Paulína Fialková (SR) +46,3 s (2), 3. Hanna Öbergová +55,1 (2), 4. Johanna Skottheimová +57,3 (1), 5. Linn Perssonová (všetky Švéd.) +1:02,6 (1), 6. Denise Herrmannová (Nem.) +1:11,8 (3),… 54. Ivona Fialková (SR) +5:05,7 (7)
Poradie vo Svetovom pohári (po 11 z 24 pretekov): 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 501 bodov, 2. Dorothea Wiererová (Tal.) 459, 3. Hanna Öbergová (Švéd.) 342, 4. Ingrid Landmark Tanredvoldová (Nór.) 341, 5. Julia Simonová (Fr.) 339, 6. Denise Herrmannová (Nem.) 333, 7. Paulína Fialková (SR) 325,… 63. Ivona Fialková (obe SR) 24
Poradie v hodnotení stíhacích pretekov (po 3 zo 6 pretekov): 1. Tiril Eckhoffová 180 bodov, 2. Ingrid Landmark Tanredvoldová (obe Nór.) 129, 3. Paulína Fialková (SR) 125, 4. Justine Braisazová (Fr.) 113, 5. Hanna Öbergová (Švéd.) 102, 6. Dorothea Wiererová (Tal.) 96
 
Príspevok Paulína Fialková prvýkrát v sezóne na pódiu, v stíhacích pretekoch v Ruhpoldingu bola druhá zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější