The National Interest prehovoril o hrozbe „raketových prepadnutí“ Ruskej federácie pre americké lietadlové lode

The National Interest prehovoril o hrozbe „raketových prepadnutí“ Ruskej federácie pre americké lietadlové lode

Washington 21. januára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:Wikimedia)
 
Americkí vojenskí analytici zhodnotili plány Ruska ohľadom spojenia hladinových lodí a pozemných rakiet , ako vytvorenie prostriedkov na „ prepadnutie zo zálohy „ nepriateľských lietadlových lodí . Informuje o tom portál The National Interest
Ilustračné foto
Autori článku nazvaného „ Rest in peace (nech odpočívajú v pokoji , pozn . r ed.) , lietadlové lode : Rusko pripravuje raketové prepadnutia zo zálohy „ sa domnievajú , že osobitnú hrozbu pre americké námorníctvo predstavujú ruské protilodné okrídlené rakety P – 800 Onyx , ktoré dokážu zničiť nepriateľské lode až do vzdialenosti tristo kilometrov .
Pritom zistiť cieľ, pomôžu hliadkové lode , napríklad hliadková loď projektu 22160 Vasil Bykov , ktorá odovzdáva koordinačné údaje do mobilného pobrežného raketového systému Bastion .
„ Najmodernejší projekt 22160 lodí Vasil Bykov bude môcť  na viesť pobrežné raketové komplexy Bastion ( BRK ) k nepriateľovi , „ tvrdia ruské noviny Izvestia .
„ Nová taktika im umožní operovať zo zálohy . Málo pozorovateľné lode Bykov , ktoré sú vyrábané na základe stealth technológií (technológia ťažkej zistiteľnosti , pozn . red. ) , budú nepriateľa sledovať z pre seba bezpečnej vzdialenosti . BRK , ktoré teraz nemožno detekovať s vypnutými radarmi, potom, čo dostane informáciu od námorníkov , okamžite vykonajú zásah proti nepriateľovi , “ uvádza  sa v publikácii .
Ako sa uvádza   v materiáli , pointa je v tom , že Bastion s vypnutými radarmi tajne zaujme novú pozíciu , potom dostane dáta o nadvodnom cieli a začne   raketový úder .
„ Zvyčajne je k dispozícii zacielenie na jednu hodinu , „ uviedol pre vydanie Izvestia admirál Valentin Selivanov , bývalý náčelník generálneho štábu námorníctva .
„ Počas tejto doby nebude mať nepriateľ čas opustiť oblasť, kde  ho  zaručene zničia , „ dodal .
„Okrem toho zariadenie moderných lodí umožňuje diaľkové vedenie rádiového odposluchu , čo pomôže dozvedieť sa vopred o nepriateľských plánoch a začať preventívny úder , „ podotkol Selivanov .
S odkazom na Izvestia The National Interest uvádza, že v roku 2019 sa otestoval systém Bastion – Onyx – Bykov na amerických vojnových lodiach v Čiernom mori .
„ Koordinácia systému Bastion a lodí otestovali   tento rok , keď Vasil Bykov sledoval americké vojenské lode na pobreží Čierneho mora . Námorníci vykonávali dozor nad Američanmi, nielen vizuálne , ale aj pomocou radarov a prieskumu – tieto systémy im umožňujú presne určiť polohu lodí na základe prevádzky ich zariadení , “ uviedli zdroje ministerstva obrany pre Izvestia .
Na druhej strane   autori článku uznávajú , že tento druh koordinácie je „ dávno zmámi „ americkej armáde , ktorá vynaložila veľké úsilie na prepojenie lietadiel , lodí a ponoriek tak , aby jedna platforma , napríklad námorné hliadkové lietadlá , mohla vyvolať raketový úder z viacerých vzdialených platforiem .
Ďalšou otázkou je nákladová efektívnosť použitia drahej lode s hmotnosťou 1500 ton a jej osemdesiat člennej posádky , ako prieskumníka na hľadenie cieľov pre rakety pobrežnej obrany . Ak by sa lodi triedy Bykov podarilo priblížiť dostatočne blízko k vojnovým lodiam amerického námorníctva , aby ich detekovala pomocou svojich senzorov , potom by pravdepodobne ľoď Bykov americké sily tiež detekovali   a zničili . S rozširovaním námorných bezpilotných lietadiel a príchodom robotických hladinových lodí a podvodných vozidiel by sa zdalo , že sú lacnejšie spôsoby, ako vyhľadávať ciele pre pobrežnú obranu .
 
Príspevok The National Interest prehovoril o hrozbe „raketových prepadnutí“ Ruskej federácie pre americké lietadlové lode zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější