Proč má ruský prezident Putin slabost pro Židy a Izrael?
RSS

Proč má ruský prezident Putin slabost pro Židy a Izrael?

WIN

Jak by mohly osobní pocity ruského prezidenta Vladimíra Putina vůči Izraeli a Židům v klíčových otázkách ovlivnit ruskou politiku?
Ruský prezident Vladimir Putin přijíždí tento týden do Izraele, aby se zúčastnil 75. vzpomínky osvobození tábora v Osvětimi, kde za Druhé světové války zemřelo 1,41 milionu Židů.Připomínka je součástí Pátého světového fóra o holocaustu (WHF) a je jednou z největších akcí v Izraeli, které se při příležitosti 75. výročí osvobození Osvětimi Rudou armádou zúčastní nejméně 36 světových vůdců.
Akce je organizována Státem Izrael, muzeem holocaustu Yad Vashem a WHF a bude zaměřena na explozi antisemitismu v západním světě.
První Putinova návštěva Izraele po osmi letech byla minulý měsíc zpochybněna. Mezi Izraelem a Ruskem vypukla totiž nová mini krize kvůli zadržení Izraelců cestujících na ruské letiště, kde byli vyslýcháni a byla jim prohledávána jejich zavazadla.
Zdá se, že je tento krok vzkazem Izraeli ohledně každoročního blokování vstupu tisíců Rusů, kteří tu chtějí přicestovat, s odkazem na bezpečnostní důvody.
Putinův postoj k Izraeli lze nejlépe nazvat ambivalentním.
Na jedné straně umožňuje Izraeli v Sýrii provádět vzdušné útoky proti cílům souvisejícím s Íránem, a to navzdory rozmístění raketového štítu S-300, který je navržen tak, aby sestřelil každé letadlo, s výjimkou izraelského stíhacího letounu F35 Adir.
Na druhou stranu se ruský vůdce nebojí jít do konfrontace s židovským státem, jako byla například krize, která vypukla kvůli údajnému izraelskému sestřelení ruského průzkumného letadla IL-20 na severozápadní Sýrii v září 2018.
Ruský vůdce vzal později Izrael na milost – tedy poté, co od izraelského premiéra Benjamina Netanjahua obdržel informace, kterými prokázal, že v době sestřelení IL-20 už byly izraelské válečné letouny mimo tento prostor a vracely se do Izraele.
V loňském roce vypukla mezi Izraelem a Ruskem nová minikrize – poté, co ruské úřady na moskevském letišti zatkly 26-ti letou izraelskou turistku Na’ama Issacharovou.
Issacharová byla zadržena s 9,5 gramy marihuany v zavazadle, ale popřela, že by o původu drogy něco věděla.
Později byla odsouzena na 7,5 roku vězení a tam začala národní kampaň vedená matkou Issacharové za propuštění Na’amy.
Yaffa Issacharová dokonce hrozila, že Putinovi fyzicky zablokuje účast na akci v Osvětimi, dokud nezajistí propuštění její dcery, a vyzvala premiéra Netanjahua, aby využil svého zvláštního vztahu s ruským prezidentem, aby ho přesvědčil, aby jí dal milost.
Netanjahu s Putinem o této záležitosti hovořil několikrát, ale teprve minulý týden začal naznačovat, že by mohl mít úspěch.  Zveřejnil na svých webových stránkách optimistické video ohledně jeho posledního rozhovoru s Putinem.
Tento víkend ruský list Kommersant citoval blíže nespecifikované ruské představitele, s tím že Putin skutečně uvažuje o propuštění Issacharové a to navzdory tomu, že je podrážděn izraelským odmítnutím udělat totéž s ruským občanem Alexejem Burkovem, který byl Izraelem zatčen a čeká kvůli kyberkriminalitě na vydání do USA.
Otázkou je opět to, co Putina pohání v jeho poněkud komplikovaném vztahu s Izraelem.
Odpověď na tuto otázku lze nalézt v tom, co se bývalému šéfovi KGB stalo během jeho raného mládí, když bydlel se svými rodiči v malém bytě v Petrohradě.
Izraelská média již zveřejnila některé podrobnosti o těchto možná osudových letech. Židovská tisková agentura (JTA) v roce 2018 uvedla, že se starší židovský pár v činžovním domě, kde Putin žil „o chlapce staral“.
JTA nezveřejnila žádné podrobnosti o této „péči“, ale naznačila, že by to mohl být důvod, proč má Putin slabost pro Židy a Izrael, jak se také ukázalo na tom, že ruský prezident koupil v Tel Avivu byt pro svoji bývalou učitelku Minu Yuditskayaovou.
Nyní však list Dwash Shabbat, publikující židovské nauky kolem skupiny Židů blízkých tiberiadskému rabínovi a kabbalistovi Dovovi Kookovi, odhalil nové podrobnosti o Putinově vztahu s jeho židovskými sousedy.
Dwash Shabbat dostal informace od ruského hlavního rabína Berela Lazara, šéfa hnutí Chabad v Rusku.
Podle Dwash Shabbat byli Putinovi rodiče pracovití a velmi chudí Rusové, kteří měli stěží dostatek peněz na uživení svého dítěte.
Židovský pár byl jediný, kdo se o mladého Putina staral, a to navzdory přítomnosti dalších ruských rodin v budově, které si byly vědomy problematické situace v rodině ruského vůdce.
Pokaždé, když si židovští sousedé všimli, že mladý Putin je doma sám a bez jídla, připravili mu pořádné jídlo a také ho o šabatu nebo na jiné židovské svátky zvali ke svému stolu.
Toto také vystavilo mladého Putina židovským rituálům a modlitbám, protože tento manželský pár byl nábožensky založený.
Sousedé dokonce chlapci koupili oblečení a ujistili se, že nebude bez základních potřeb.
Toto a nikoli skutečnost, že se Putin stará také o více než milion obyvatel bývalého Sovětského svazu, kteří nyní pobývají v Izraeli, se zdá být skutečným důvodem Putinovy slabosti pro Izrael a Židy.
 World Israel News

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější