EP žiada celoeurópsky plán proti nezákonnému obchodovaniu s domácimi zvieratami

EP žiada celoeurópsky plán proti nezákonnému obchodovaniu s domácimi zvieratami

Brusel 21. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Good Dog)
 
Poslanci Európskeho parlamentu (EP) vyzývajú na prijatie akčného plánu, ktorý by zamedzil nezákonnému obchodovaniu s domácimi zvieratami
Ilustračné foto
Výbor EP pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI) vyzval v utorok na prijatie akčného plánu na úrovni celej Európskej únie, ktorý bude riešiť túto problematiku. Členovia výboru (66 poslancov hlasovalo za, traja sa zdržali) prijali uznesenie požadujúce opatrenia s cieľom chrániť dobré životné podmienky zvierat.
Poslanci sa v prijatom texte uznesenia vyslovili za prijatie akčného plánu EÚ, v ktorom sa jasne vymedzia kompetencie pre riešenie nezákonného obchodovania s domácimi zvieratami. Európska komisia by mala zaviesť povinný celoeurópsky systém na identifikáciu a registráciu mačiek a psov, zadefinovať veľké komerčné chovné zariadenia známe ako „továrne na šteňatá“, zlepšiť presadzovanie práva a zaviesť prísnejšie sankcie pre zúčastnené strany porušujúce zákon (veterinári, vnútroštátne verejné služby, hospodárske subjekty). Medzi navrhované opatrenia patria aj lepšia spolupráca a komunikácia medzi colnými a veterinárnymi orgánmi, školenia pre ich zamestnancov a povzbudzovanie ľudí, aby si radšej osvojovali zvieratá z útulkov, ako ich kupovali.
O návrhu z dielne výboru ENVI by mali hlasovať všetci europoslanci na februárovom plenárnom zasadnutí v Štrasburgu.
Podľa správy EP v Únii prekvitá nezákonný obchod s domácimi zvieratami, čo je porušením nariadenia EÚ o nekomerčnom premiestňovaní spoločenských zvierat (nariadenie č. 576/2013), pričom tento druh obchodovania sa stal zdrojom príjmov aj pre medzinárodné zločinecké skupiny.
 
Príspevok EP žiada celoeurópsky plán proti nezákonnému obchodovaniu s domácimi zvieratami zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější