Bývalý šofér Ruska: Doteraz som nepochopil zmysel stretnutia Ruska s Černákom
RSS

Bývalý šofér Ruska: Doteraz som nepochopil zmysel stretnutia Ruska s Černákom

Bratislava 24. januára 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, Jakub Kotian)
 
Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava II (OS) pokračuje v piatok po takmer štvormesačnej prestávke proces s bývalým riaditeľom televízie Markíza a exministrom hospodárstva Pavlom R., ktorý je obžalovaný v prípade prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie Klaus-Volzovej
Na snímke podnikateľ a bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol R. a jeho obhajca Marek Para počas hlavného pojednávania
V kauze sú okrem neho obžalovaní bos skupiny sýkorovcov Róbert L. alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Č. a jeho komplic Miloš K. Proces sa opäť koná v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave. Na proces sa dostavil Pavol R. a aj jeho právny zástupca Marek Para. Zvyšných troch spoluobžalovaných eskortovali z ústavov na výkon trestu odňatia slobody. Prítomný je prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) Michal Šúrek aj právny zástupca poškodenej Volzovej Roman Kvasnica.
Na pojednávaní by mal vypovedať bývalý šofér Pavla R. Branislav Pravda a prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, ktorí sa rovnako dostavili. V prípade sa malo konať v polovici decembra. Zo zdravotných dôvodov na strane predsedu senátu Pavla Juhása pojednávanie odročili na január. Podľa hovorcu Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavla Adamčiaka v danom štádiu konania súd nevzhliadol dôvody pre ustanovenie náhradného obhajcu obžalovanému Pavlovi R.
Naposledy, na pojednávaní koncom septembra minulého roka, vypovedala ako poškodená svedkyňa Volzová. Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája minulého roka. Kýbel, rovnako ako Pavol R., účasť na príprave vraždy poprel. Mikuláš Č. a Miloš K. sa k činu priznali.
Ide o prvý prípad v histórii Slovenska, keď pred súdom stojí bývalý člen vlády obžalovaný z pokusu o vraždu. Pavol R. spolu s podnikateľom Marianom K. čelí aj obžalobe v kauze televíznych zmeniek, ktorý prejednáva Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS).
 
Ján Kováčik: Pavol R. ma požiadal o sprostredkovanie stretnutia s Mikulášom Č.
Bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol R., ktorý je obžalovaný z prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie Klaus-Volzovej, mal v roku 1997 požiadať prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika, aby mu sprostredkoval stretnutie s banskobystrickým bosom Mikulášom Č. Pavol R. si chcel podľa piatkovej výpovede Kováčika pred Okresným súdom (OS) Bratislava II od Mikuláša Č. overiť, či mu niečo hrozí.
Na snímke predvolaný svedok Ján Kováčik
Kováčik stretnutie sprostredkoval tak, že zavolal Milošovi K., bývalému komplicovi Mikuláša Č. Ten napokon aj stretnutie sprostredkoval. O obsahu stretnutia Kováčik nič nevie.
Ako Mikuláša Č., tak aj Miloša K. pozná Kováčik od 80-tych rokov. Stretnutia s nimi boli skôr náhodné, napríklad pri ceste vlakom do školy z Banskej Bystrice do Brezna a na spoločenských podujatiach. Hlavného obžalovaného pozná svedok od roku 1996. Volzová bola, podľa jeho výpovede, distingvovaná dáma a obžalovaný Pavol R. s ňou nemal dobrý vzťah. Mal s ňou mať problémy, o detailoch však Kováčik informácie nemá. Svedok nepozná osoby z prostredia bratislavskej skupiny sýkorovcov, nevylúčil však, že sa stretol náhodne na nejakej spoločenskej akcii so zavraždeným bosom Petrom Čongrádym.
Obžalovaného exriaditeľa televízie pozná preto, že Kováčikova firma vyrábala dva programy, ktoré vysielala Markíza, kde bol vtedy Pavol R. spolumajiteľ. V tom období sa stretávali dosť často. Intenzívnejší vzťah s ním mal v roku 1998.
 
Branislav Pravda: Doteraz som nepochopil zmysel stretnutia Pavla R. s M. Černákom
Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava (OS) II vypovedal bývalý šéf ochranky a šofér Pavla R. Branislav Pravda. Hovoril o stretnutí Pavla R. so spoluobžalovaným bývalým banskobystrickým bosom Mikulášom Černákom z jesene 1997. Proces sa opäť koná v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave.
Na časti stretnutia, kde bol Pravda prítomný, Pavol R. bosovi Mikulášovi Č. povedal, že má nejaké problémy s Volzovou. Banskobystrický bos mu odpovedal, že všetky problémy sú riešiteľné.
Potom Pravdu poslali zo stretnutia von na chodbu spoločne s ďalšími ľuďmi. Pravda bol prekvapený, že Pavol R. na stretnutie s ľuďmi, ktorí už vtedy nemali dobrý kredit, vôbec do Banskej Bystrice išiel. Celé stretnutie malo trvať približne 45 minút.
„Boli sme tam úplne smiešni a jedine, čo ma vyrušilo, že nemalo zmysel zabezpečovať Pavlovi R. ochranku, keď si robil svoje, ako chcel. Neinformoval vopred o takomto stretnutí, aby sa zabezpečilo. Bolo to neštandardné,“ povedal Pravda. Volzová bola podľa jeho výpovede milá pani. Tvrdí, že Pavol R. sa vyjadroval, že má s ňou nejaký problém, ale nikdy nepovedal, aký konkrétne.
„Mne osobne z toho stretnutia vyplýva, že Pavol R. očakával od Mikuláš Č., aby Volzovej dohovoril,“ doplnil Pravda. Nevie nič o tom, že by exriaditeľ Markízy odovzdal nejaké peniaze Mikulášovi Č. Po stretnutí mal ísť ešte za vtedajšou šéfkou Úradu vlády SR Annou Nagyovou, ktorá ho varovala, nech si Pavol R. dáva pozor.
 
Proces v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej odročili na apríl
Predseda trojčlenného senátu Okresného súdu (OS) Bratislava II odročil hlavné pojednávanie v kauze bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla R., ktorý je obžalovaný z prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie Klaus-Volzovej, na 2. apríla.
Pavol R. na záver piatkového procesu priblížil, že na stretnutí chcel zistiť, či mu niečo nehrozí – od diskreditácie až po jeho fyzickú likvidáciu. Takáto informácia sa mu od bývalej šéfky Úradu vlády SR Anny Nagyovej dostala cez jeho bývalého ochrankára Branislava Pravdu. Pavol R. tiež tvrdí, že na stretnutí s Černákom bol aj Kováčik.
Proces podľa slov Pavla R. je celý vykonštruovaný, tvrdí, že na to poukazujú aj piatkové výpovede oboch svedkov obžaloby.
 
Príspevok Bývalý šofér Ruska: Doteraz som nepochopil zmysel stretnutia Ruska s Černákom zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější