FIFA zahajuje řízení proti Srbsku po zveřejnění fotografie zobrazující vlajku popírající nezávislost Kosova v šatně
RSS

FIFA zahajuje řízení proti Srbsku po zveřejnění fotografie zobrazující vlajku popírající nezávislost Kosova v šatně

Letošní fotbalový šampionát je o všem možném, ale o fotbale až na posledním místě. Zatímco první dny se řešily duhové barvy některých návštěvníků či gesta německých aktivistických hráčů, v pozadí mistrovství světa probíhaly úporné snahy Kataru o konverzi fanoušků z nemuslimských zemí.
Jediné politické gesto, které bylo v Kataru tolerováno, bylo trapné poklekávání na podporu rasistů z BLM. Pozdvižení pak nastalo v momentě, kdy někteří angličtí fanoušci vyrazili na zápas v oblečení za křižáky a katarským strážcům mravnosti vadilo i některé spořejší odění fanynek.
Zápas je od samého začátku plný politických proklamací, jako například v případě brazilských fanoušků, kteří se vyslovili proti falešně zvolenému Lulovi.
FIFA pak aktuálně řeší další „prohřešek“. Srbové si totiž dovolili upozornit na fakt, že Kosovo je Srbsko. Tento pseudostát, který vždy náležel Srbsku a na jehož území se začali Albánci usazovat až za Tita, byl bez jakéhokoli referenda předán těmto invazním Albáncům – s uznáním USA a jeho věrných lokajů.
Tento islámský stát vedený drogovou mafií spousta zemí světa neuznala, takže pokud dává Srbsko najevo, že území Kosova paří Srbům a ne Albáncům, je to naprosto v pořádku. To si ovšem nemyslí FIFA…
FIFA zahájila v sobotu 26. listopadu disciplinární řízení proti Srbské fotbalové federaci kvůli vlajce Kosova vyvěšené v šatně srbských „Bílých orlů“ před jejich čtvrtečním prohraným zápasem s Brazílií (2:0) na mistrovství světa 2022 v Kataru. FIFA neuvádí žádné konkrétní porušení disciplinárního řádu, ale opírá se o obecnou povinnost „fair play a nenásilí“ uloženou dvaatřiceti účastníkům turnaje.
Rozsah sankcí, které mohou být uvaleny na federace, sahá od setkání za zavřenými dveřmi až po porážku kontumací, aniž by FIFA uvedla, kde leží závažnost viny vytýkané Srbům.
Fotografie ukazuje mapu Kosova vytištěnou na čtverci bílé látky zavěšeném na dvou hácích. Přes Kosovo je vlajka Srbska s nápisem „nedojde k žádné kapitulaci.“ Šíření fotografie vedlo v pátek k oficiálnímu protestu Kosova prostřednictvím ministra sportu Hajrulla Ceky, který odsoudil „hanebné obrázky“ přenášející „nenávistné, xenofobní a genocidní zprávy“.
Náměstkyně kosovského ministra kultury, mládeže a tělovýchovy Daulina Osmani v tweetu komentujícím obrázek uvedla, že „srbská šovinistická rétorika proti Republice Kosovo prostřednictvím sportu a na oficiálním fóru je agresivním aktem proti lidským a sportovním hodnotám, který je třeba odsoudit. Nedělat nic je samo o sobě velmi výmluvná pozice.“
Tolik k reakcím FIFA i kosovských představitelů.
Co k nim dodat? Kosovští Albánci mohou zpět do Albánie, nikdo jim v tom nebrání. Pokud je na území Kosova prováděna nějaká genocida, pak jde o genocidu původních obyvatel – tedy posledního zbytku Srbů, kteří ještě žijí na území Kosova…
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek FIFA zahajuje řízení proti Srbsku po zveřejnění fotografie zobrazující vlajku popírající nezávislost Kosova v šatně se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden