Itálie: Mapa regionů po volbách v Emilia Romagna a Kalábrii a komparace volebních výsledků nejsilnějších stran
pravdive+seznam

Itálie: Mapa regionů po volbách v Emilia Romagna a Kalábrii a komparace volebních výsledků nejsilnějších stran

Toto je fotografie Itálie po posledních regionálních volbách 26.01.2020 (Emilia-Romagna a Calabria). Takto se překreslila nová mapa italských regionů, která v porovnání s pouhými šesti lety nyní vykazuje výraznou změnu. Zdroj : https://www.corriere.it/politica/20_gennaio_27/voto-emilia-romagna-calabria-mappa-regioni-00a21eb6-3f80-11ea-9d81-62d1a4802e12.shtml
Od roku 2014 do současnosti se síla politických sil, které řídí regiony, změnila. V roce 2014 bylo 16 regionů řízených středolevicí a pouze 3 středopravicí. Dnes ovšem 13 regionů řídí středopravice a jenom 6 středolevice.
Na níže uvedené mapě vidíte modře označená území, které spravuje středopravice. Trentino Alto Adige, má dvě provincie pod vedením dvou různých politiků: Maurizia Fugattiho z Ligy v oblasti Trento a Arno Kompatschera, Jihozápadní lidové strany v oblasti Bolzano. U názvu krajů je vždy i jméno Guvernéra.
Středolevici zatím zbývá pouze 6 krajů: Emilia Romagna, Toskánsko, Marche, Lazio, Puglia a Kampánie.
Minulý rok se hlasovalo naposled na podzim roku 2019 v Umbrii. Toto hlasování přineslo vítězství Donatelle Teseiové (Lega), kandidátce za středopravici. Můžeme směle říci, že hlavní zásluhu na tomto převratu má právě Salviniho Liga, která italskou středopravicovou koalici vede.
Nová mapa regionálních politických sil Itálie za rok 2020 ovšem není definitivní, vzhledem k tomu, že v květnu a červnu bude voleno dalších 6 regionů. Jsou to Veneto, Toskánsko, Kampánie, Puglia, Marche a Ligurie.
Kandidáti na místo Guvernéra: rudá středolevice, zelená středopravice, žluté Hnutí 5 Hvězd
V Emilia Romagna byl znovu potvrzen Guvernér Demokratické strany Pd – Stefano Bonaccini, zatímco v Kalábrii většina lidí volila kandidátku středopravicové koalice. Jole Santelliová (Forza Italia) se v tomto kraji stala první ženou v roli Guvernérky. Tyto krajské volby proběhly 26.01.2020.
  EMILIA – ROMAGNA
Stefano Bonaccini obhájil titul guvernéra , ale za cenu přetvářek a urážek svých protivníků. Neměl kuráž kandidovat s logem PD – Demokratické strany tak jako minule i když je to jejich kůň. Jeho podporovatelé z řad italské levice a to včetně sociálních center a spolků LGBT se schovávali ve volební kampani za hnutí Sardinek. Všichni v Itálii totiž vědí, ze po tom co tato nikým nevolená vláda Hnutí 5 hvězd (M5S) a Demokratické strany (Pd) provádí, tak logo PD opravdu moc netáhne.
Vládní koalice rozhodla, že bude možné volit odděleně (voto disgiunto), tudíž se může zakřížkovat jedna strana e jméno kandidáta jiné strany. Na toto právě apelovala strana Pd u voličů koaličního Hnutí 5 hvězd, takže mnoho jejich voličů a jiných Salviniho odpůrců z různých řad to také tak udělalo, jen aby dosadili kandidáta středolevice. Hvezdičky seve svých akcích transformují na PD.
Matteo Salvini upozorňoval na nebezpečí podvodů a vyzval své voliče, aby zaškrtli jak symbol Ligy tak jméno jejich kandidátky. Hrozilo nebezpečí, že bude někdo nastrčený, a že tam kde by byl jen jeden křížek, tak ho doplní ve prospěch soupeře.
Separovaná volba nebyl jediný úskok. Tak jako před volbama v Umbrii, kde Liga vyhrála, vládní koalice nepustila do přístavů lodě neziskovek, které i s naloženýma migrantama nechala čekat na moři. to nepřetržité přijímání přece jen u voličů nevypadá moc pěkně a nepůsobí pozitivně. Jak to, že je nikdo za únos migrantů nesoudí?

Tabulka: Výsledky Krajských voleb v roce 2014 a 2010
Komparace 3 volebních období: Demokratická strana PD v roce 2010 získala 40,65%, následně si polepšila v roce 2014 o +3,88%, když získala 44,53%. V roce 2020 tato strana získala 34,64% a to znamená, že si vzhledem k roku 2014 pohoršila o 9,89%.
 
Kandidátka Ligy, Lucia Borgonzoniová skončila v Emilia – Romagna na druhém místě. Veřejná setkání s občany v rámci velice náročné volební kampaně se konala ve více než 300 městech tohoto kraje. Lucia Borgonzoniová a Matteo Salvini dokázali sklidit i v tomto nelehkém prostředí mnoho úspěchů. Zde je totiž stále zapotřebí kuráže, protože kraj Emilia – Romagna je již od války socano-komunistická tvrz, která sice tentokrát dobita nebyla, ale poprvé utrpěla značné trhliny ve svých základech.

Matteo Salvini poděkoval voličům z volebních krajů prohlásil:
“Jde se dopředu se zdviženou hlavou.”
“Jsem spokojen, udělali jsme vše, co bylo v lidských možnostech. Jestliže by se volilo celonárodně, určitě bychom vyhráli.”
Tabulka: Výsledky Krajských voleb v roce 2014 a 2010
Komparace 3 volebních období: tehdy Liga severu (za Bossiho) v roce 2010 získala 13,68%, následně si polepšila (za Salviniho) v roce 2014 o +5,75%, když získala 19,42%. V roce 2020 Liga získala 19,42% a to znamená, že si vzhledem k roku 2014 polepšila o 12,53%.

Simone Benini, kandidát na Guvernéra za Hnutí 5 hvězd byl tvrdě poražen. Hnutí 5 hvězd v těchto krajských volbách bylo prakticky rozprášeno. Porazilo samo svojí identitu nekoherentností, hladem po moci a tudíž paktováním se s opozicí jen pro zachování korýtek a křesílek … do té doby, než budou nové volby … Právo volit bylo minulý rok, po podání demise premiérem Contem, italským občanům odepřeno a místo toho se Hnutí 5 hvězd slepilo s Demokratickou stranou (socani), kteří přitom volby v roce 2018 na celé čáře prohráli.
Již je jasné, že Pd prakticky absorbovalo to co zbylo z Hnutí 5 hvězd, které jim již delší dobu plní všechna přání. Takže ten prach z voleb zafoukal k Demokratické straně, kde Hvězdičky dále existují, ale pod maskou PD.

Tabulka: Výsledky Krajských voleb v roce 2014 a 2010

Komparace 3 volebních období: Hnutí 5 hvězd v roce 2010 získalo 6%, následně si polepšilo v roce 2014 o +7,27%, když získalo 13,27%. V roce 2020 tato strana získala 4,74% a to znamená, že si vzhledem k roku 2014 pohoršilo o 8,53%.
V krajských volbách 2020 byla velmi vysoká účast, přišlo 67,67% , což je mnohem více než v roce 2014, kdy přišlo k volbám 37,71% voličů. V roce 2010 jich bylo 68,07%.

Závěrem: Demokratická strana PD se naparuje a všude nadnáší své vítězství tak intenzivně, že to vypadá, jako by vyhrála minimálně třetí světovou válku (jak řekl Vittorio Feltri), přitom vyhrála v kraji, kde tato strana vyhrávala pokaždé, a to díky svému až 70 let zavedenému politickému aparátu.
Ale pozor!!! Je zřejmé, že PD tímto maskuje svoji, v jistém aspektu, prohru, na rozdíl od Salviniho Ligy si totiž pohoršili : Pd přišlo ve srovnání s rokem 2014 o 9,89% hlasů!
Takže co plyne z voleb v Emilia – Romagna?
Salviniho Liga si polepšila o 12,53% tudíž nepřišla o voliče, ba naopak získala nové. Takže svým způsobem i tak vyhrála … Milion hlasů z tak obtížného regionu pro kandidátku  Ligy není opravdu mijak málo!

http://www.ansa.it/sito/notizie/elezioni/regionali_emiliaromagna_calabria_2020/elezioni_dati.html?t=1&x2=7_RE_EMILIA-ROMAGNA#panel-dati?refresh_ce
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější