A je to venku! Hejtman Moravskoslezského kraje za Hnutí ANO potvrdil, že kraj dlouhodobě usiluje o vybudování vojenské základny v Mošnově na Ostravsku! Potvrdil tak skutečnost, že na sjezdu ODS zdaleka nešlo jen o výkřik do tmy, když Saša Vondra vyzval k

A je to venku! Hejtman Moravskoslezského kraje za Hnutí ANO potvrdil, že kraj dlouhodobě usiluje o vybudování vojenské základny v Mošnově na Ostravsku! Potvrdil tak skutečnost, že na sjezdu ODS zdaleka nešlo jen o výkřik do tmy, když Saša Vondra vyzval k

A je to venku! Hejtman Moravskoslezského kraje za Hnutí ANO potvrdil, že kraj dlouhodobě usiluje o vybudování vojenské základny v Mošnově na Ostravsku! Potvrdil tak skutečnost, že na sjezdu ODS zdaleka nešlo jen o výkřik do tmy, když Saša Vondra vyzval k vybudování americké strategické letecké základny v Mošnově! Podle hejtmana už kraj pouze čeká na oficiální nabídku ze shora! Zdroje z USA potvrzují, že Bílý dům a Pentagon zvažují přesunutí americké armády z Německa do zemí dále na východ v Evropě, Pentagon už si tipuje nové lokality na přesun, Donald Trump argumentuje, že země na východě Evropy jsou ochotny za americké základny a jejich provoz platit, na rozdíl od Německa!
Když předminulý víkend na volebním sjezdu ODS vystoupil Alexandr Vondra a prohlásil [ 1 ], že by se v Mošnově na Ostravsku měla vybudovat americká strategická letecká základna, tak to vyvolalo v českých médiích obrovský poprask a povyk, ovšem mnozí to považovali jenom ze výkřik na volebním sjezdu, který není nijak závazný a nic neznamená. Jak jsem ale v předminulém pořadu na SVCS poznamenal, takovéto výkřiky zdaleka nejsou náhodné a velmi často se naopak jedná o signály, které zaznívají ve chvíli, kdy je prakticky už všechno hotovo a připraveno. Uběhly dva týdny a včera to najednou celé prasklo a je to venku. Co se stalo? Regionální Deník.cz se totiž zeptal jednotlivých politiků, jaký mají názor na vybudování americké letecké základny a přišel šok, který vám vyrazí doslova dech.
Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje za Hnutí ANO.
Hejtman Moravskoslezského kraje za Hnutí ANO, Ivo Vondrák, totiž pro zmíněný list uvedl šokující stanovisko, že kraj již dlouhodobě usiluje o umístění vojenské posádky na letišti [ 2 ]. Doslova uvedl následující slova: “O umístění vojenské posádky na našem letišti dlouhodobě usilujeme. Jsem přesvědčený, že vojenská posádka zvýší prestiž i sebevědomí našeho regionu a bude přínosem pro fungování mošnovského letiště. Dokud však nezazní oficiální nabídka, tak to považuji pouze za politické prohlášení pana europoslance Vondry.” A je to venku!
Pamatujete si, co jsem říkal před 2 týdny na SVCS? Není vyloučeno, že budoucí vláda Hnutí ANO a ODS si bude velice a moc dobře rozumět, a to především v otázkách obrany a zahraniční pro-americké politiky. Podívejte se, jak to všechno dokonale do sebe zapadá. Alexandr Vondra na sjezdu ODS vyzve k vybudování americké strategické letecké základny v Mošnově a na to margo hejtman kraje za Hnutí ANO potvrdí, že kraj dlouhodobě o takovou základnu s posádkou usiluje. Dokud ale nepřijde ze shora oficiální nabídka, tak do té doby je to prý jenom návrh Alexandra Vondry z ODS, uvedl pan hejtman.
Strategická letecká základna v Mošnově? Vědí vůbec místní lidé, co by to znamenalo?
Nevím, jestli obyvatelé regionu vůbec o takovém plánu vědí, že vedení kraje usiluje o zřízení americké letecké základny v Mošnově. Nejde totiž jenom o americké vojáky, jejich základny a jejich letadla. Alexandr Vondra totiž na sjezdu ODS zcela jasně a přesně vyzval k tomu, aby v Mošnově byla vybudována “strategická” letecká základna. To slovo “strategická” českým občanům a laikům asi moc smyslu nedává, jenže v americké vojenské terminologii je tento přívlastek naprosto klíčový a odlišuje takové základny od všech ostatních tím, že na takové základně se nachází prostředky a zázemí pro činnost amerického velení v případě ozbrojeného konfliktu nebo vypuknutí války. Strategické letecké základny totiž hostí důstojníky strategického velení (US Strategic Command) amerických ozbrojených sil a tyto základny jsou vybaveny a připraveny pro uskladnění, vykládku, nakládku, montáž a demontáž jaderných zbraní na nosiče, letadla a rakety.
US Strategic Command, nejvyšší orgán americké armády s určením strategického velení na americkými ozbrojenými silami na všech kontinentech, ale i ve vesmíru.
Existuje jen úzký a přesně specifikovaný počet amerických strategických základen, v Evropě to je např. známá letecká základna Ramstein v Německu, nebo v Turecku základna Incirlik. A dosud ani v jedné jediné bývalé zemi Varšavské smlouvy žádná americká strategická základna nestojí. Nejde tak o nic jiného než o to, že Saša Vondra má ambice, že otevře v ČR první americkou strategickou leteckou základnu v zemích post-sovětského bloku.
A to by rovněž znamenalo, že na letišti by došlo k vybudování zázemí pro US Strategic Command personál, protiatomové bunkry pro US velení, podzemní komplex pro montáže hlavic na různé nosiče, jejich vybavení a především zázemí pro případný budoucí příjem, uskladnění a manipulovaní s jadernými hlavicemi. Znovu je třeba zdůraznit jednu zásadní věc, že strategická letecká základna americké armády nemusí automaticky mít uskladněné jaderné zbraně, ale musí být na jejich přijetí, logistiku a uskladnění připravena, protože strategické letecké základny mají v americké vojenské doktríně hlavní úlohu: z těchto základen budou startovat bombardéry a stíhačky se strategickými zbraněmi v případě vypuknutí války.
Není kouře bez ohně! Výkřik na sjezdu ODS o americké základně už má totiž reálně vyhlížející obrysy, vedení kraje čeká na nabídku ze shora. Strategická základna není strategickou jen tak pro nic za nic
Na manipulaci a uskladnění jaderných hlavic nelze používat jen tak jakékoliv letiště, a to z toho důvodu, že bojové hlavice mají radioaktivní vyzařování, které je bezpečné pro personál jen s krátkou dobou expozice, když se např. hlavice nakládají, vykládají, nebo montují na nosiče. Ovšem uskladnění těchto zbraní znamená permanentní záření v místě jejich uskladnění. Strategické základny tak mají vybudovány obvykle podzemní bunkry, kde jsou hlavice ponořený do bazénů s bórovou vodou, anebo jsou uskladněny “nasucho” v kobkách , jejichž stěny, podlahy a stropy jsou obloženy buď olověnými deskami anebo několikavrstvým olovnatým nátěrem.
Suché uložení je obvykle používáno na kratší dobu uložení hlavic. Jinými slovy, pokud jakýkoliv politik začne vyzývat k vybudování americké strategické letecké základny, tak ve skutečnosti vyzývá k vybudování zařízení schopného v případě bezpečnostní krize v Evropě přijímat, uskladňovat a manipulovat se strategickými zbraněmi, mezi něž patří právě termonukleární zbraně, ale stejně tak i balistické rakety, rakety s plochou dráhou letu a veškeré stroje schopné nést a dopravovat do cíle určení jaderné zbraně.
Alexandr Vondra na sjezdu ODS.
A že se opravdu nejedná o výkřik do tmy, to potvrzují i americká tisková média. Donald Trump minulý rok v červnu uvedl, že zvažuje vyslat do Polska na novou základnu Fort Trump celkem 2 000 amerických vojáků, a to právě ze základen z Německa [ 3 ]. O dva měsíce později americká vláda vyhrožuje [ 4 ] Berlínu úplným stažením amerických vojsk z Německa a jejich přesunutím do jiných, blíže neurčených, zemí v Evropě. Výhrůžka přišla přímo od amerického velvyslance v Berlíně Richarda Grenella. Donaldu Trumpovi se nelíbí, že Německo jako nejbohatší země Evropy neplatí USA za svoji obranu a ochranu, a dokonce se prý Berlín paktuje s Rusy ohledně plynovodu Nord Stream 2. Takové chování prý Donald Trump nebude tolerovat. A protože od té doby ke změně politiky Berlína nedošlo, a už ani nedojde, tak je jasné, že Američané hledají novou hostitelskou zemi pro své vojáky momentálně umístěné v Německu.
Americká vláda už pracuje na plánu přesunu amerických základen ze západní Evropy do zemí bývalého Východního bloku, všechno do sebe postupně zapadá
A protože v Německu tím pádem skončí i strategická letecká základna Ramstein, je naprosto logické, že Američané už začali hledat náhradu v zemích bývalého sovětského bloku. Kam asi tak umístit americkou strategickou leteckou základnu odsunutou z Ramsteinu? Která země ochotně leze americké armádě do pozadí a je ochotna za americké základny platit, která země má příhodné letiště a hlavně prostor pro jeho další rozšiřování? Která země je tak příhodně umístěna přímo uprostřed Evropy? Dobře si pamatujte to staré přísloví o tom, že není kouře bez ohně. Jestliže Saša Vondra mluví specificky o strategické letecké základně v Mošnově, jestliže Babišův hejtman za Hnutí ANO tvrdí, že kraj usiluje o vojenskou posádku na letišti v Mošnově, a jestliže americká strana vyhrožuje odsunem amerických vojsk z Německa, a jestliže Německo pokračuje v paktování s Ruskem na výstavbě Nord Stream 2 navzdory Američanům, potom je jasné, že jsme svědky tanečků.
B-52 přistává na letišti v Mošnově.
Tohle všechno jsou přípravné tanečky pro veřejnost, kterými je pouze taktně naznačováno něco, co je v podstatě už dopředu možná dohodnuté. V Mošnově, kde umírá civilní letecká doprava a provoz padá skoro k nule, se provádí všude kolem dokola stavební úpravy silnic, mostů, mostků a právě ve chvíli, kdy probíhá největší krize mezi Německem a USA, tak na sjezdu ODS zaznívá výzva k vybudování strategické letecké základny v Mošnově. Problém je v tom, že lidé vůbec netuší, co by to znamenalo, kdyby opravdu byla Američanům nabídnuta tato možnost, protože vybudování strategické letecké základny by znamenalo obrovské a miliardové investice na rozšíření letiště, a to všechno s cílem připravit celou základnu pro příjem a logistiku strategických zbraní.
Zdaleka by nemuselo jít jen o možnost budoucího uskladnění jaderných hlavic, ale tyto základny strategického určení budou s vysokou pravděpodobností v budoucnu hostit nové americké rakety středního doletu poté, co USA potopily smlouvu INF na zákaz vývoje a rozmisťování raket středního doletu. A když Hnutí ANO a ODS společně toto prosadí, tak bude vymalováno. Hlasy ve sněmovně na to totiž mají jak dnes, tak i budou mít po příštích volbách. Pokud čerstvý místopředseda ODS vysílá tyto kouřové signály, tak vám garantují, že někde jinde už dávno hoří a vše je nachystáno.
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, situace je horší, než kdykoliv předtím. Snaží se nás už nejen nálepkovat, ale dokonce nás i umlčet, aby se nemohlo mluvit a psát svobodně a bez cenzury. Nadávají nám, uráží nás, plivou na nás, protože nechtějí slyšet fakta a znát skutečnosti. O to více potřebujeme Vaši pomoc. Do konce měsíce  zbývají 3 dny  a zatím jsme vybrali jen cca. 77%  z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, což je opravdu kritický stav. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články a i banované páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!
-VK-
Šéfredaktor AE News
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější